Zimní lidé

Zimní lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353125/bmid_zimni-lide-6ol-353125.jpg 4 1113 386

West Hall ve Vermontu bylo vždy město podivných zmizení a starých legend. Nejzáhadnější z nich je smrt Sary Harrison Shey, která byla v roce 1908 nalezena mrtvá na poli za jejím domem, jen několik měsíců po tragické smrti své dcery. Nyní, v současnosti, žije devatenáctiletá Ruthie na tomtéž statku se svou matkou Alicí a mladší sestrou. Jednoho rána Ruthie zjistí, že její matka zmizela. Ve snaze najít nějakou stopu prohledává matčinu ložnici a pod podlahou nalézá starý deník Sary Harrison Shey. Ruthie je náhle vtažena do prastarého tajemství a zjistí, že není zdaleka jediná, kdo na tomto statku hledá někoho zmizelého. Ale může být jediná, která tuto stále se opakující historii zastaví...... celý text

Literatura světová , Horory , Thrillery

Vydáno: , Omega

The Winter People , 2016

Martiiiik
Martiiiik
08.12.2021 5 z 5

Tak toto bylo velmi zajímavé dílo.. Docela z toho šel strach :-D Občas i trochu víc :-) Střídání ve vyprávění z deníku Sáry kdysi a Ruthie dnes bylo dobré.. celý zprvu nejasný příběh se tak postupně skládal dohromady a až na konci se vyjevil v celé své hrůzné podobě.. A že to byl konec.. Brrr.. Jsem ráda, že je to jenom kniha a asi na výlet do lesa v zimě jentak nevyrazím.. :-D Takže doporučuji těm, kteří se chtějí trochu bát a rádi se nechají vtáhnout do strašidelného příběhu :-)

Kubajzz
Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

Tak za mě bylo tohle super :-) Určitě doporučuji.

Nina291
Nina291
21.11.2021 3 z 5

Od spisovatelky už jsem něco četla. Zimní lidé jsou její nejlepší knížka. Neurazí, ale WAU se neodehrává. Nicméně pro zkrácení dlouhé co chvíle je to fajn počtení

x-lee-x
x-lee-x
21.11.2021 5 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala čistě jen podle obálky a pár vět, které jsem v knihkupectví přečetla. Nejsem fanda hororů, ale podle stylu psaní sem vytušila, že je to jen příjemné napsaný strašidelný příběh. Autorka mě však dokázala strhnout příběhem natolik, že jsem měla pocit jako bych mohla (co by pozorovatel) stát přímo v místech, kde se děj odehrával.

Evazita
Evazita
16.11.2021 3 z 5

Smutné, depresivní, okopírované, ale přesto dosti napínavé.
Pokud však máte malé děti, knížku nedoporučuji. Mám malou dceru a je mi z toho příběhu tak nějak blbě.

kiki11
kiki11
14.11.2021 5 z 5

Zajímavé, napínavé od začátku do konce a tématicky hodně podobné Řbitovu zvířátek, což mi ale vůbec nevadilo, protože to je moje oblíbená Kingovka. Další knížka z řady duchařských klišé, s mnoha stokrát použitými motivy (deník, fotky, mapa, atd.), které mě ale asi nikdy nepřestanou bavit. Očekávala jsem, že budou Zimní lidé patřit mezi fakt děsivé knížky, díky kterým se budu bát jít v noci na záchod, ale nakonec tam nic tak extra strašidelného nebylo.

Jo, užila jsem si to.

Bridgett
Bridgett
02.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Tak nevím... zpočátku to vypadalo napínavě, kniha mne moc bavila a těšila jsem se co bude dál. Ale pořád jsem čekala, že se to pořádně rozjede a začnu se bát, to se ale bohužel nestalo. Konec byl totálně překombinovaný a pro mne i těžko pochopitelný. Tetička, která kvůli tomu že jí vyhnali zabije dvě děti??? A celou dobu žije, zrovna tak jako Sára?? A proč se z Gertie stane krvelačná zrůda? Nějak jsem ten konec celý nepobrala a celkový dojem z knihy to bohužel pokazilo...

TessieB
TessieB
02.11.2021 4 z 5

Knížku jsem četla nadvakrát, poprvé jsem na ní nebyla nějak naladěná a jsem ráda, že jsem po ní s odstupem pár let sáhla znovu. Četla se skvěle, příběh byl hezky promyšlený a konec nezklamal. K autorce se určitě ještě vrátím, slušné 4 hvězdy.

militu
militu
22.10.2021 5 z 5

Pěkná a čtivá kniha. Nemůžu říci že bych se nějak bála, nebo byla úplně napjatá. Hodně věcí jsem prohlédla a došlo mi. Je to spíše taková oddechovka, která se krásně čte, bavilo mě i střídání pohledů a času. Určitě si od autorky zase něco přečtu.

Josefie
Josefie
15.10.2021 5 z 5

Jste fanouškem kingovek obzvlášť když se jedná o Řbitov zviřátek? Tak to se vám budou líbit i Zimní lidé.
Je to Řbitovu zviřátek dost podobný, mně osobně se ale Zimní lidé líbili více, a přišli mi víc strašidelnější.
Jako v každých knihách od McMahon se propojuje minulost s přítomností. Díky pohledům z obou dějových linek pomalu odkrýváme děsivá tajemství.
Bylo to velice čtivé, mrazivé a napínavé!

Raddkaa
Raddkaa
30.09.2021 4 z 5

Zimní lidé je naprosto skvělá kniha s prvky dokonalého hororu a thrilleru. Zpočátku jsem sice měla problém s přeskakováním kapitol, ale po chvíli jsem si už na to zvykla. Líbilo se mi střídání časových rovin, jednou o událostech z roku 1908, a poté ze současnosti. Kniha je velice originální, skvěle vymyšlený příběh, který postupně propojuje osudy každé z postav a vytváří skvěle spletitou síť událostí. Rozuzlení je nečekané, dokonalé a také trochu děsivé.

megamysl1901
megamysl1901
22.09.2021 5 z 5

Naprosto úžasné. Duchařské, děsivé a napínavé. Hodně se mi líbí autorčin styl psaní. Kniha má krátké kapitoly, takže se čte sama. Vřele doporučuji a hodnotím 5*.

TerezaMondeková
TerezaMondeková
14.09.2021 3 z 5

Poslední dobou čtu knihy s paranormálními jevy, duchy a přízraky, horory. Kniha mě svým popisem opravdu hodně zaujala. Kniha se mi líbila, ale nějak mě neohromila. Ze začátku mi dělalo problém se orientovat. To přeskakování v čase, pokaždé pohled jiné postavy, ale potom jsem se začala orientovat. Musím říct, že se mi líbilo, že v knize byla pospaná přítomnost i minulost. Pomalé odkrývání toho... co se dřív stalo a co se teď děje. Nějaká překvapení v knize byla, ale že bych se při příběhu bála, nebo měla husí kůži... to říct nemůžu. A to jsem ji četla v noci po tmě. Ale přesto jsem četla dál, protože jsem chtěla vlastně vědět, jak to skončí, jak to doopravdy bylo. Ale na konci jsem byla docela zklamaná. Konec mě neohromil, ani mě moc nepřekvapilo, kdo to má všechno na svědomí. A konec knihy mi přišel otevřený. Mám několik otázek, které zodpovězené nebyly.
Ale upřímně teď, když na ten příběh pomyslím, tak mi přijde trošku... překombinovaný. Katerine a její manžel. Candice a její ztracený bratr a jeho žena, jak je to doopravdy s Ruthi. Ten deník a chybějící části. Kdo to má všechno na svědomí, jak přežil, proč to udělal, co se doopravdy stalo Martinovi a Sáře. Bylo toho prostě moc najednou. Kdyby autorka trochu ubrala a některé věci lépe promyslela, tak kniha mohla být lepší. Během knihy mi bylo ale opravdu líto Sáry a Martina kvůli jejich dceři. Vlastně se dá pochopit, proč to Sára udělala. Když jsme na dně, tak děláme věci, které by nás ani ve snu nenapadli.

Ketrin.TR
Ketrin.TR
01.09.2021 5 z 5

Tak to byla paráda! Zpočátku jsem taky měla problém rozplést minulost a současnost, ale jakmile do sebe začalo všechno zapadat, člověk se od knížky nemohl odtrhnout. Byla děsivá, smutná, napínavá, hororová a neskutečně čtivá! Hodně příjemné duchovno, které ve vás zanechá zajímavý zážitek, díky kterému se neskutečně těším na autorčinu další knížku!

Belanna
Belanna
31.08.2021 5 z 5

Tak tohle mi opravdu sedlo.
Zajímavý až strašidelný příběh, kde hraje velkou roli prostředí a také postavy, které se tu objevují. Mrazivou atmosféru ještě více podtrhují dvě časové linie celého příběhu, horrorové prvky a také trochu otevřený konec.
Doufám, že i ostatní autorčiny knihy jsou stejného ražení.

Pavlina50
Pavlina50
31.08.2021 5 z 5

Duchařiny sice zas tak moc nevyhledávám, ale tady mě anotace a vcelku vysoké hodnocení zlákalo. A rozhodně času nad touto knihou nelituju. Navíc byl ten čas velice krátký, protože to byla další z knih, která mě nutila číst na jeden zátah. Originálně vymyšlený příběh se třemi dějovými linkami mě hodně zaujal. Líbilo se mi skvělé nadávkování trochy tajemna, trochy mysteriózna, trochy strachu a trochy napětí. Atmosféra knihy vyznívala s ohledem na samotný příběh dostatečně ponuře a mrazivě. Postav zde bylo docela velké množství, ale díky přehledné formě psaní se v nich dalo slušně orientovat.
Na druhé straně mě ale jako hodně lidí i zde zarážela podobnost s Kingovým Řbitovem zvířátek. Ale i pokud je to opravdu Kingova vykradačka, autorce to asi odpustím, protože i přes úctu ke Kingovi, tohle se mi prostě četlo daleko líp. Mírné zklamání jsem cítila akorát z rozuzlení – smysl sice dávalo, ale ten konec mi připadal takový rychlý a uspěchaný, navíc, přece jenom jsem si přála trochu jiný typ vysvětlení a „mysterióznější“ pointu. Ale celkově se mi kniha opravdu líbila.
Asi jsem už dostatečně otrlá vůči thrillerům, vůči hororům evidentně asi zatím ne, protože po přečtení knihy jsem na svoji skříň vedle postele začala večer pohlížet s jemným mrazením po těle.
Mohl by se toho příběhu chytnout nějaký dobrý scénarista, myslím, že by z toho mohl být docela dobrý film.
Ale jinak….láska až za hrob?
Radši fakt ne!

Nikusha
Nikusha
25.08.2021 5 z 5

Perfektní mrazivý příběh ala Kingův Řbitov. Spojení minulosti se současností s pomalu se rozplétajícím příběhem. Za mně po dlouhé době knížka, u které jsem vydržela napjatá do konce.

magica6099
magica6099
23.06.2021

Právě dočteno.
Velmi příjemné, až občas mrazivé čtení. Já horory a duchařiny prostě můžu.
Trochu podobné Hřbitovu zvířátek, takže komu se tenhle žánr líbí, určitě doporučuji!

stanislav.janac
stanislav.janac
26.04.2021 3 z 5

Čekal jsem víc, dost mi vadilo slovo náměsíčník. Celá kniha mi přišla taková neslaná nemastná, četla se ale dobře.

Anette99
Anette99
21.04.2021 4 z 5

Zajímavá kniha, kde se prolíná minulost a současnost. Ale čekala jsem to trochu strašidelnější.