Zimní lidé

Zimní lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353125/bmid_zimni-lide-6ol-353125.jpg 4 1118 388

West Hall ve Vermontu bylo vždy město podivných zmizení a starých legend. Nejzáhadnější z nich je smrt Sary Harrison Shey, která byla v roce 1908 nalezena mrtvá na poli za jejím domem, jen několik měsíců po tragické smrti své dcery. Nyní, v současnosti, žije devatenáctiletá Ruthie na tomtéž statku se svou matkou Alicí a mladší sestrou. Jednoho rána Ruthie zjistí, že její matka zmizela. Ve snaze najít nějakou stopu prohledává matčinu ložnici a pod podlahou nalézá starý deník Sary Harrison Shey. Ruthie je náhle vtažena do prastarého tajemství a zjistí, že není zdaleka jediná, kdo na tomto statku hledá někoho zmizelého. Ale může být jediná, která tuto stále se opakující historii zastaví...... celý text

Literatura světová , Horory , Thrillery

Vydáno: , Omega

The Winter People , 2016

lenka7679
11.11.2022 3 z 5

Jsem na vážkách, jak knihu hodnotit. Docela jistě mi nepřišla jako horor, nebála jsem se a od začátku bylo jasné, o co v knize jde, na fantazii a hádání zbylo dost málo prostoru. Spíš mi to chvilkami přišlo jako detektivní pátrání, což už nebylo tak špatné, ale ani skvělé. Nicméně mi zůstalo pár nezodpovězených otázek a konec byl nedokončený a strašně uspěchaný.

zsykorova
26.10.2022 5 z 5

Musím říct, že mě knížka hodně překvapila. Od autorky jsem četla Tajemství pramenů a díky nim jsem se dostala i k autorčiným dalším pracím. K samotnému obsahu - bylo to úžasné. Celou dobu jsem se bála a doslova jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Pořád jsem musela číst dál a dál, lačnila jsem po dalších odhaleních jako hladové zvíře. Určitě knížku doporučuji, je to skvělá napínavá pecka.

Terez25
04.10.2022 5 z 5

Super čtení, které mě moc bavilo a měla jsem knížku přečtenou za dva dny. Velmi čtivý a tajemný příběh, který vás vtáhne a nepustí až do poslední stránky.

katerina6763
02.10.2022 4 z 5

Možná bych nedala toto dílo do kategorie "horory", ale spíše do nějaké kategorie "pohádky pro dospělé". Ale kniha se mi moc líbila, prolínání přítomnosti a minulosti bylo mistrně popsáno, všechno do sebe postupně zapadalo. Dílo obsahuje nadpřirozené prvky, ovšem nemůžu říct, že bych se nějak zvlášť bála. Mnohem více než samotný děj mě děsil obal knihy :-). Pokud má někdo rád tyto nadpřirozené jevy, určitě knihu doporučuji.

Calinda
29.09.2022 4 z 5

Velmi čtivé, místy mi běhal mráz po zádech, na pět hvězd to sice není, ale za přečtení to stojí určitě.

freejazz
23.09.2022 4 z 5

zručne napísané a dobre sa čítajúce dielko. duchariny a svet zamorený neuveriteľnými bytosťami ma nikdy veľmi nebral a podľa mňa aj tomuto dielu uberá na hodnovernosti. prevažná väčšina toho, čo sa v knihe odohráva a opisuje, je ľahko vysvetliteľná úbohou neschopnosťou ľudí vyrovnať sa so životom a iracionálna viera v čosi, čo je kdesi za všetkým, čo poznajú.
po dočítaní mám pocit, že najväčším nepriateľom človeka je jeho vlastná nevedomosť a potreba vymýšľať si nadprirodzené vysvetlenie toho, čomu nerozumie.
ale o tom táto kniha nie je.
príjemné a zimomriavky vyvolávajúce čítanie.
autorka veľmi dobre zvláda blúdenie ľudskými pohnútkami.
a vysoko hodnotím štýl a pekný preklad.

BlueTer
22.09.2022 3 z 5

Já asi půjdu proti proudu. Mě se kniha moc nelíbila. Pořád jsem čekala nějaký wow efekt a ono se nic nestalo. Do toho všechny ty postavy, Sára, teta, Ruthie. Podle mě to bylo zbytečné.

Karin94
04.09.2022 4 z 5

Opäť som okúsila niečo z pera tejto autorky, ale predovšetkým som chcela vyskúšať ešte niečo temnejšie a viac mysteriózne.

Tento príbeh nás vtiahne do histórie statku, kde sa dejú veľmi divné veci. Hlavná hrdinka Ruthie sa so svojou sestrou a mamou presťahuje na to isté miesto, kde v minulosti brutálne zavraždili Saru. Jedného rána zmizne Ruthina mama Alice a Ruthie sa rozhodne, že urobí všetko pre to, aby ju našla. Začne maminou spálňou, kde pod podlahou nájde starý denník patriaci Sare. Ruthie je tak vtiahnutá do prastarého tajomstva a zistí, že nie je zďaleka jediná, kto na tomto statku hľadá niekoho zmiznutého. Môže všetko zastaviť, avšak otázkou je, či sa jej to podarí.

Bavilo ma čítať naozaj úplne všetko, či minulosť, prítomnosť, alebo samotný denník Sary, ktorá žila v roku 1908, a ktorý bol zároveň plný zaujímavých informácií z histórie a mal za mňa veľké plus.

Okrem toho v tejto knihe napätím autorka vôbec nešetrila. Aj tu sa mi páčil jej pútavý štýl písania. Je pravdou, že jej príbehy musíte čítať s porozumením, aby ste ich nakoniec pochopili správne, pretože za mňa píše dosť chaoticky hlavne čo sa týka postáv a vy sa tak ľahko môžete stratiť v príbehu. Práve s tým som mala tentoraz najväčší problém. Pani autorka sa rozhodla, že pridá novú postavu Katherine, ktorá sa z ničoho nič objavila a ja som nevedela kto to je. Netušila som, či má nejaký súvis s Ruthie, Sarou alebo či za tým bude niečo iné.

Príbeh bol duchárny a ten najväčší bojko z duchov sa pravdepodobne báť bude, ale z môjho pohľadu to kľudne odporúčam aj začiatočníkom, ktorí chcú vyskúšať niečo temné. Ja som sa úprimne nebála. Príbeh vo mne spôsobil skôr zimomriavky ako strach.

Niki08
06.08.2022 3 z 5

Kniha nebyla špatná, zajímavý příběh při kterém mi sem tam přeběhl mráz po zádech. Jedna z lepších knih od autorky.

Pavlína2019
30.07.2022 5 z 5

Jé, tak to se mi líbilo!!!
A to tento žánr nečtu, setkala jsem se jen s knihami D. Coates, ale tohle se mi líbilo o mnoho víc.
Napsáno nápaditě, zajímavě, citlivě a mělo to spád.
Ohromně napínavé, jde se do minulosti, to zbožňuji - jedním slovem bezvadné, přečteno za dva dny a nedalo se přestat.
Rozhodně doporučuji!

Čmeláček
03.07.2022 4 z 5

Celkem dobrá kniha, je tam duchařina a byla maličko strašidelná :). Četla se fajn, ale úplně dokonalá není, proto dnes jenom čtyři stars :).

zuzana5244
09.06.2022 5 z 5

zajímavá kniha. Nejdříve jsem měla pocit, že jsem podobné téma už četla, ale závěr byl velmi nečekaný. Takový klasický duchařský příběh plus prolínání minulosti a přítomnosti. Zimní lidé se opravdu četly hodně dobře ale, že bych se bála to se říct nedá.

katerina28349
03.06.2022 5 z 5

Super mrazivý příběh okořeněný temnou a mrazivou duchařinou na pozadí zasněžené krajiny na jejímž kopci ční hrozivě vypadající skála obestřena temným tajemstvím, které prochází staletími. Zimní lidé mě udrželi ve střehu od začátku do konce. Prolínání minulosti a současnosti za mě fajn.

VMJoze
30.05.2022 5 z 5

Skvělé, osvěžující a mrazivé, do poslední chvíle zamotané a napínavé. Po dlouhé době se mi stalo, že bych si dal klidně nášup ještě klidně dalších 200 stran, aby to ještě nějak pokračovalo :)
Při srovnání s Darcy Coates je tohle úplně jinej level. Fíha...

hana4834
19.04.2022 3 z 5

Lepší díl jak první ale i tak to bylo zdlouhavý a na druhou stranu něco tomu chybělo

Bakana
01.04.2022 5 z 5

Tohle mi sedlo.
Správný duchařský příběh, napínavý, netušila jsem (jako u jiných knįžek), jak se bude vyvíjet a co se přesně odehrálo v minulosti.
Přečtené za 2 dny.

Sysel
26.03.2022 5 z 5

Tahle kniha ve mě něco zanechala. Nemohu přesně nazvat, co to vlastně je. Už je to nějaký čas, co jsem knihu přečetla a stále si na ni občas vzpomenu. Za mě to byl úžasný dej. Propracovaný. Nereálný, ale svým způsobem pro mě skutečný.

lucka5460
20.03.2022 4 z 5

Dej knihy se mi moc libil, ale mela jsem dlouho problem pospojovat si zpocatku kdo je kdo. Prechody dejovych linek moc nemusim, ale stejne jsem se od knihy neodtrhla, moc se mi nakonec libila

Sammy.Boy
26.02.2022 4 z 5

Zajímavě pojatá duchařina. Obvykle nemívám žádný problém s prolínáním dějových linek (minulost a současnost), ale
v tomto případě mě tím ZIMNÍ LIDÉ tak trochu rušili. Pokud by zůstalo u vyprávění pouze jedné z nich, byl bych spokojenější. I tak dám ale šanci dalším jejím knihám.

bilamysicka
22.02.2022 4 z 5

Hezké čtení do letošní bouřlivé zimy. Líbilo se, jedna z těch knih, co mě chytne už na prvních stránkách. Ani jsem se nepotřebovala nijak zdlouhavě začítat a poznávat postavy a místo. Příběh mě vtáhl okamžitě. Asi by mohl být i méně komplikovaný, aby se to pak na konci nemuselo tak horem pádem všechno vysvětlovat. Tam vidím jedinou slabší stránku této hororové pohádky. Závěrečný rozhovor matky s Ruthie byl pro mě takový nějaký podivný, málo realistický, ve skutečném životě by to takhle asi nefungovalo. Ale tady jsme ve světě nemrtvých a jejich strážců, takže pro mě za čtyři hvězdičky a díky za dva hezké večery.