Zimní lidé

Zimní lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353125/bmid_zimni-lide-6ol-353125.jpg 4 1120 389

West Hall ve Vermontu bylo vždy město podivných zmizení a starých legend. Nejzáhadnější z nich je smrt Sary Harrison Shey, která byla v roce 1908 nalezena mrtvá na poli za jejím domem, jen několik měsíců po tragické smrti své dcery. Nyní, v současnosti, žije devatenáctiletá Ruthie na tomtéž statku se svou matkou Alicí a mladší sestrou. Jednoho rána Ruthie zjistí, že její matka zmizela. Ve snaze najít nějakou stopu prohledává matčinu ložnici a pod podlahou nalézá starý deník Sary Harrison Shey. Ruthie je náhle vtažena do prastarého tajemství a zjistí, že není zdaleka jediná, kdo na tomto statku hledá někoho zmizelého. Ale může být jediná, která tuto stále se opakující historii zastaví...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Omega

The Winter People , 2016

Nicolettine
17.10.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha,která vtáhne do děje hned od prvních stránek a už ji nedáte z ruky,dokud se nedozvíte jak to vše dopadne.

Vladix
03.10.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila - atmosféra vyprávění mě okamžitě vtáhla. Knihu jsem opravdu nemohla odložit, což se mi delší dobu nestalo :-) Za mě super :-) Hlavně teď na podzim, kdy je sychravo, se kniha bezvadně hodí...

Samema
02.10.2019 5 z 5

Miluju tuto knihu ....poutavé až hororové čtení s mrazením v zádech s prolínáním několika osudů lidí je skvělá ......

karol.cadex
01.10.2019 4 z 5

Moc hezky napsaný horor! Bála jsem se po přečtení Vermontského psycha, že budu opět otrávená, protože to mě neuvěřitelně unudilo k smrti, ale nakonec jsem byla mile překvapena.
Příběh je super, mám velmi ráda prolínání minulosti s přítomností, při čtení deníkových pasáží mě i trochu mrazilo. A Ruthie jako hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická.
Nevím, jestli paní McMahon náměsíčníky Řbitovu zvířátek připodobnila schválně nebo ne, ale jako Kingovu fanynku mě to ani moc neuráželo.

oněg_evženin
27.09.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších hororových knih, které jsem kdy četl. Napínavá, mysteriózní, děsivá a zároveň dojemná a se spoustou neočekávaných momentů, které vás nenechají v klidu. Nevím zda jsem byl u čtení mimořádně otupělý či je to objektivně pravda, ale děj mi v žádném případě nepřišel předvídatelný, což je u tohoto žánru výjimka dokazující spisovatelské schopnosti autorky. Mě osobně kniha zaujala více než Vermontské psycho, kdy u Zímních lidí napětí skutečně graduje a může se tak stát, že ji na úkor povinností přečtete za jeden den.

Astarothh
23.09.2019 5 z 5

Bez debaty 5 hvězdiček! Brrr...

Zuziša
19.09.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila,hezký poutavý příběh.

Wolf012
17.09.2019 5 z 5

Velmi poutavý a napínavý příběh, nenucene propojení časových linek mezi příběhy, trochu mi to ke konci připadalo skoro jako řbitov zvířátek.

kasavubu
15.09.2019 4 z 5

Pozor, obsahuje spoiler!!! Na knihu jsem se moc těšila, ale po jejím přečtení se nemohu ubránit jistému zklamání. Dějová linie z minulosti byla perfektní, k té nemám absolutně žádné výhrady. Byla neskutečně napínavá a skvěle propračovaná. Horší už to bylo v případě linie ze současnosti, která byla dle mého soudu neskutečně překombinovaná. Uplně jsem nepochopila význam dvou bočních liniích Candice a Kathariny. Podle mě byly úplně zbytečné a vedly jen k další překombinovanosti. Snad bych ještě pochopila Katharinu, která alespoň v příběhu "zadělala" na dalšího náměsíčníka (autorka si zřejmě libuje v příbězích s otevřeným koncem), ale proč Candice? Úplně zbytečně. Navíc jsem v knize narazila na řadu nelogičností. Všechny ostatní příběhy se sice na závěr pěkně protly, ale stejně spousta věcí zůstala nevysvětlena, např. kde se řekněme více než 20 let po své domnělé smrti ukrývala tetička nebo co se dělo s Gertie po smrti její matky do doby než péči o ni převzala Alice? Našlo by se toho více, ale abych pořád jen nekritizovala. Reputaci si kniha vylepšila zajímavou zápletkou s tématem "náměsíčníků" a za neskutečnou čtivost, kdy jsem knížku zhltla doslova jak malinu. Za to nakonec přidávám jednu hvězdu navíc.

gm6219
11.09.2019 5 z 5

Úžasná a krásná kniha. Miluju tohle téma duchařiny a tajemna a věcí, které prostě nelze jen tak obyčejně vysvětlit, zkrátka věcí mezi nebem a zemí. Knihu jsem přečetl za 4 dny a neustále mě to nutilo číst dál a dál. Autorka psala velmi poutavě, celý děj byl velmi napínavý. Kniha perfektně zpracovaná, všechno do sebe nakonec dokonale zapadá. Rozhodně všem doporučuju!

PetaZ
10.09.2019 4 z 5

Kniha se mi libila, ale wow nebyla, mozna, ze to pokazilo tolik povyku kolem ni.. Kazdopadne Vermotské psycho si prectu taky

Nika_bk
02.09.2019 3 z 5

Dala by som knihe aj 4 hviezdy, ale nakoľko som sa pri jej čítaní vôbec nebála, považujem to pri hororovom žánri za veľké mínus. Kniha ma vtiahla do deja, zaujala ale akosi sa nedostavilo to povestné zrýchlenie tepu. Jedná sa o klasický duchársky príbeh zasadený do vidieckeho prostredia, obohatený rodinnou tragédiou a privolaním mrtvých do sveta živých. Kniha v sebe má určitú podobnosť s Rbitovom zviratek od Stephena Kinga. Preskakovanie času z minulosti do prítomnosti bolo celkom fajn, ale sledovať dej z pohľadu viacerých postáv ma už obťažovalo. Svoju hĺbku má v skrytom tajomstve Sary a jej denníka odhaľujúceho teror ukrývajúci sa v lesoch. Príbeh ukazuje silné puto medzi matkou a dieťaťom, ktoré v časoch nesmierneho zármutku dokážu doviesť človeka k nesprávnym a nebezpečným rozhodnutiam.

Amitiel76
01.09.2019 5 z 5

Opravdu krásná kniha, ze které mě mrazilo v zádech. Ale ne tím stylem, jaký ve vás vyvolávají horory a duchařské příběhy. Ne... Mě mrazilo z osudů a ran hlavních postav. Vždyť co může být pro člověka horšího, než ztráta milovaného dítěte? Sama jsem matkou, a dětí mám pět. Přijít o jedno z nich, tak mě to nadobro zlomí.... Naprosto jsem se dokázala vžít do pocitů Sáry, a její bolesti. I do toho, proč udělala to, co udělala..... Kdo z nás by to aspoň nezkusil, na prahu nejhlubšího zoufalství?
Autorka úžasně pracuje s lidskou psychikou. Z počátku mi možná dělalo potíž zpracovat dějovou linku několika příběhů, které se ale postupně začaly propojovat. Kniha byla nádherně zakončená, všechny motivy i důsledky byly čtenáři vysvětleny.
Odnáším si krásný čtenářský zážitek.

Princezna22
26.08.2019 3 z 5

Děsivá duchařina,chvílemi jsem se i bála. Mohu jen doporučit. Ja jsem spokojena,konec knihy neurazi a ani nepřekvapí.. možná,ze jsem ho i čekala.. pěkné.

sarka9190
25.08.2019 4 z 5

Upraveno hodnocení - nakonec jednu hvězdičku přidávám. Knížka je pro mne stále strašidelnou pohádkou, ale musím si přiznat, že mi stále nenápadně leží v hlavě. Více dějových linií mi nevadí, na konci se vše smysluplně spojí. Bavilo mne hádat, kdo je nakonec za tím vším. Akorát ten závěr mohl více vygradovat. Ráda se nicméně k Zimním lidem vrátím.

Anee
20.08.2019 3 z 5

Kniha co neurazí ani nenadchne. Čekala jsem mysteriózní atmosféru v historickém prostředí...což bylo částečně splněno. Nicméně se tato dobrá část prolínala s postavami současnosti, který bylo na můj vkus až moc. Autorka se mohla soustředit na dvě postavy, na kterých postavit celý příběh. Konec mě poněkud zklamal, jako by byl sepsán horkou jehlou. Nicméně atmosféra v historické části parádní, velmi jsem ocenila ten přesah do současnosti, jak na události. pohlížejí o sto let později.

Veronika2692
19.08.2019

Skvělá duchařina, když bych měla porovnat s Duchem domu Ashbornu, ktery jsem nedavno četla, tak rozhodně Zimní lidé vyhráli na plné čáře. Sice jsem se ze začátku trochu ztrácela v těch všech postavách a časech, ale rychle jsem si zvykla a pak už to jelo, paráda :)

niki7763
17.08.2019 4 z 5

Promyšlená pohádka pro dospělé :) ... Jako horor to určitě neberu, ale musím uznat, že celá knížka budí děsivý dojem. Různé zvraty a zápletky Vás nutí číst další řádky až zjistíte, že jste překvapivě rychle na konci :) ... Nereálných děj mi nevadil. Přece jen nemusí vše dávat smysl a když už se jedná o takový příběh pro dospělé, tak proč ne :) jednu hvězdu ovšem uberu za konec příběhu. Víceméně se v knize sami dopracujete k závěru a když už ten závěr přijde, je poněkud stejný, jak jste očekávali, takže se žádné překvapení vlastně ani moc nekoná, což je škoda. Možná kdyby dílo skončilo větším šokem, dala bych 5* a tím pádem by tomu nechybělo už vůbec nic. Jako dílo samotné ale hodnotím velice kladně a vůbec výběru nelituji :)

martinstefko
10.08.2019 1 z 5

Jennifer MacMahon mě svou knihou „Zimní lidé“ nepřesvědčila o tom, že je schopná napsat dobrý horor, vlastně mě ani nepřesvědčila o tom, že je dobrou autorkou. Tohle je řemeslnice, která dovede skládat slova za sebe, ale většina těch slov jsou jen výplně. Jsou to slova, která mají příběh natáhnout, aby mohla nakladateli odevzdat kompletní knihu. A nakladatel to vydá, protože to má náznak něčeho, co by i mohla být duchařina. Provázání ale nefunguje, motivace postav jsou špatně napsané, postavy samy o sobě nemají hloubku, jsou zaměnitelné, což je u ženy, která píše ženské postavy, tragické. Kniha „Zimní lidé“ je čistý kalkul, kde ale ani samotné literární řemeslo není dobře zvládnuto.

Janule809
08.08.2019 5 z 5

Nejlepší ducharina co jsem kdy četla.
Krásně vypracované a vše do sebe krásné zapadlo minulost/přítomnost..doporucuji