Zimní lidé

West Hall ve Vermontu bylo vždy město podivných zmizení a starých legend. Nejzáhadnější z nich je smrt Sary Harrison Shey, která byla v roce 1908 nalezena mrtvá na poli za jejím domem, jen několik měsíců po tragické smrti své dcery.
Nyní, v současnosti, žije devatenáctiletá Ruthie na tomtéž statku se svou matkou Alicí a mladší sestrou. Jednoho rána Ruthie zjistí, že její matka zmizela. Ve snaze najít nějakou stopu prohledává matčinu ložnici a pod podlahou nalézá starý deník Sary Harrison Shey. Ruthie je náhle vtažena do prastarého tajemství a zjistí, že není zdaleka jediná, kdo na tomto statku hledá někoho zmizelého. Ale může být jediná, která tuto stále se opakující historii zastaví...

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/353125/zimni-lide-6ol-353125.jpg 4.2544
Literatura světová, Horory, Thrillery

ISBN978-80-7390-261-2

Kniha Zimní lidé

Costanzo
dnes

Tuto knihu jsem si vybrala z důvodu, že mám ráda duchařské příběhy. Bohužel mě kniha neoslovila, protože na můj vkus je v příběhu příliš mnoho postav a ze začátku jsem se absolutně ztrácela. Když už jsem si konečně zhruba ve třetině knihy přiřadila, kdo je kdo a kam patří, do příběhu vstoupily nové postavy. Prolíná se zde několik příběhů, je to celkem zmatené a další postavy mě akorát odváděly od soustředění. Autorka je bohužel nezvládla ukočírovat, protože ve velké části neustále narušovaly děj. Co se týče samotného námětu, místo Ďáblův pařát mi připomnělo knihu Strach od Kariky, oživení mrtvých připomínalo Řbitov zvířátek od Stephena Kinga a taky tam najdete podobnost s knihou Duch domu Ashburnů, takže se nejedná o příliš originální námět. Nicméně věřím, že si kniha své fanoušky zcela jistě najde. Optimálně bych doporučila knihu těm, kteří nejsou zběhlí ve strašidelných příbězích, takže by je to mohlo bavit. Rozhodně nedoporučuji těm, kteří například milují Stephena Kinga, tato kniha vás neosloví.

Anténa1991
04. prosince

Dějová linka Sáry - bomba!
Dějová linka Ruthie - podprůměr.

Suma sumárum 3*

Adél784
01. prosince

taková strašidelná pohádka pro dospělé 4,5/5

Renatecka
23. listopadu

Hurá. Dočteno. Pojďme se začíst do něčeho smysluplnějšího :-D Ze začátku dobrý, ale pak už to nudilo.

LenkaGonn
22. listopadu

Kniha se mi líbila. Horory nečtu, ale tohle podle mne ani horor nebyl. Odpočinkové fajn čtení. Příběh byl rozhodně zajímavý a kniha se četla velice svižně.

Akireee
19. listopadu

Moje druhá duchařská kniha a super. Bavilo mě střídání postav i času. Příběh parádně,, odsejpal,,

Mindy
18. listopadu

Příběh lásky, pomsty, nenávisti, chamtivosti a navrch trochu čar a kouzel. Fajn knížka.

vojteska70
18. listopadu

Zajímavá kniha. Konec mohl býtt trochu napinavější

duchovno romantika

Jennifer McMahon