Zima úzkosti

Hrdinou románu je malý člověk na malém městě; nepoctivým způsobem dosáhne svých pochybných cílů, a když se chce znovu stát spořádaným občanem, zjišťuje, že cesta zpět neexistuje.

Předmluva napsala Klára Kolinská.

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17033/zima-uzkosti-C9N-17033.jpg 3.958
Vydáno, Odeon

The Winter of Our Discontent, 1961

Kniha Zima úzkosti

MaggieR

1. kniha od p. Steinbecka ktorej dávam len 4 hviezdičky. Prvá polovica knihy sa mi čítala ťažko rozčuľovala ma Ethova blazniva povaha a niekedy som nechápala o čom rozpráva v knihe som sa strácala. Od polovice sa začal príbeh rozvíjať a už som sa od neho nemohla odtrhnúť. Páči sa mi opis toho zápasu byť dobrým človekom a zároveň byť úspešným človekom čo je možné dosiahnuť len nečestnosťou. Boj ktorý je pre ľudí taký bežný. Opäť výborna kniha ale pochmúrna a ťaživá ku koncu

Artep071
02.08.2020

Já bych řekla, že to je slabší příběh, ale určitě stojí za přečtení. Mě právě bavil styl psaní a nutil mě přemýšlet a věnovat mu plnou pozornost. Za mě 3*

kilometr
10.04.2019

"Není divu,že zprávy i svá stanoviska musí dostávat od své manželky.Ta ví,co se kdy stalo a co kdo o tom povídal,je to však všechno cezeno její ženskostí a tak většina pracujících mužů zná svět denního světla jen skrze ženský zrak.Ale v noci,kdy je krám nebo pracoviště zavřeno,potom se zdvíhá muži před očima jeho svět-aspoň pro tu chvíli jeho".70%.

MOu598
18.08.2017

Četla jsem v únoru 2016. Podle mých poznámek:
V ich formě. Jak myslí muž.
Jiné než ostatní knihy autora, zvláštní. Takové sladko-kyselé.
Dobře se čte, ale hůř se promyslí - vlastně nevím, proč jak skončilo.

Ivaksa
07.10.2014

Trochu slabší dílo na vynikajícího Steinbecka. Přišel mi ten příběh strašně vleklý, hromada vaty, dost jsem knihu odkládala.Navíc mi úplně nesedlo to vypravěčské přeskakování z třetí osoby do první. A to manželské tokání, to byly pro mě dost nesnesitelné dialogy. Ale dolouskala jsem.

Pawlisman
02.10.2014

Co si pamatuji příběh se mi líbil a měl několik vynikajících momentů. Steinbeck má určitě brilantnější díla, ale pro fanoušky tohoto velkého autora lze určitě doporučit.

Nick269
21.05.2013

Oproti ostatní dílům mi přišly některé pasáže příliš zdlouhavé a fádní a poněkud mě rozptylovaly od vlastní osy příběhu. Myslím si, že to je látka sice aktuální i v dnešní době, ale poněkud Steinbeckovi nesedla.

panjan
07.10.2011

Není to úplně klasická "Steinbeckovina" se strhujícím příběhem jako např: Hrozny hněvu. Vypadá to jako by se autor dal na jiný styl, který mu nesedl úplně na 100%. Přesto vyprávění o poklidném životě v maloměstě rozhodně nenudí.