Žila jsem již před staletími

Úspěšná novinářka Jo Cliffordová dostává za úkol psát sérii článků o metodě návratů do minulosti – probouzení vzpomínek na minulá zrození pomocí hypnotického transu. Když přichází jako skeptik do ordinace zkušeného psychiatra, který tyto návraty provádí, netuší, že tím uvede do pohybu lavinu vzpomínek na svou dřívější existenci – lady Matyldy z Hay, středověké šlechtičny, která prožila svůj život ve Walesu za vlády krále Jana. Čtenář s bezdechým napětím sleduje rozvíjení a proplétání osudů lady Matyldy z Hay a moderní novinářky – reálný svět a minulost.

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/8308/zila-jsem-jiz-pred-staletimi-O7k-8308.jpg 4.2588
Literatura světová, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Brána, Knižní klub

Lady of Hay (1986)

Počet stran:524
Jazyk vydání:český
Překlad:Gita Zbavitelová, Dušan Zbavitel
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:80-7243-243-5, 80-242-1441-5

Kniha Žila jsem již před staletími

Hanaol
včera

Pro mne jedna z nejlepších knih autorky. Matyldu jsem milovala a o Jo jsem se bála. Dlouhé a poutavé čtení. Téma hypnózy či regrese je tajemné a lákavé. Skvělá kniha.

Ellis03

První polovina byla vážně fajn. Hezky nápad a bavilo mě to. Ale ten konec? To mi přišlo trochu moc a musela jsem se tím doslova prokousat.

Silencia

Zajímavé, ale hrozně dlouhé. Zbytečně. Mohlo být poloviční. Zas tolik zajímavé to nebylo.

dudkovka

Možná chvílemi zdlouhavé.. I přesto jsem se dostatečně dokázala vcítit do hlavní postavy.. dokázala jsem si jasně představit i dané místo. Za mne velmi zajímavé...

Radusek

Knihu jsem měla vyhlídnutou, už dlouho a těšila jsem se na ni. Ale děj se mi táhl, sem tam jsem se vracela, abych dějovou linku pochopila správně. Vlastě jsem byla ráda, že jsem u konce :-)

makyla

Kniha nebyla vůbec špatná. Mám ráda, když jsou dvě časové linky v knize. Ale... opravdu umí tolik lidí ve vašem okruhu hypnózu? Já třeba neznám nikoho a Jo kolem sebe měla minimálně čtyři lidi, kteří ji ovládali - tu hypnózu. Když si odmyslím tyto záležitosti a občas neuvěřitelné chování, četla se kniha dobře. Mladá novinářka Jo je přesvědčená, že žila ve 12. století jako Matylda z Hay. Je to pravda? Co odkryje hypnóza? Potvrdí domněnky Jo, nebo vyvrátí?

ZaS

Navýsost zajímavé téma reinkarnace a regresivní hypnózy pojaté ovšem velmi amatérským způsobem. Styl psaní je těžkopádný a chování hrdinů velmi nepravděpodobné. Děj se soustřeďuje na mezilidské vztahy a téma reinkarnace mu slouží jen jako tajemná kulisa. Navíc autorčin popis života v ranně-středověké Anglii je, kulantně řečeno, silně poplatný romantismu. Pro ženy možná zajímavá oddechová četba z kategorie "večerů pod lampou". Mužům ale nedoporučuji, protože z chování můžských hrdinů dostanou osypky už po padesáti stranách.

zapina

Kniha byla zvláštní a napínavá. Četla se téměř skoro sama. Ale ta přilepená "povídka" jak to bylo dál... to si autorka mohla odpustit. Naprosto zbytečná a trochu nechutná motanice. Původní konec byl odpovídající celému příběhu a tam se kruh skutečně uzavřel. Ale autorka ho opět otevřela a ještě víc zamotala. Škoda, jinak bych dala 5 hvězdiček. Jak se říká, pokračování vždy stojí za.. prd :D

středověk Wales hypnóza

Barbara Erskine