Žila jsem již před staletími

Žila jsem již před staletími https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8308/bmid_zila-jsem-jiz-pred-staletimi-O7k-8308.jpg 4 746 179

Úspěšná novinářka Jo Cliffordová dostává za úkol psát sérii článků o metodě návratů do minulosti – probouzení vzpomínek na minulá zrození pomocí hypnotického transu. Když přichází jako skeptik do ordinace zkušeného psychiatra, který tyto návraty provádí, netuší, že tím uvede do pohybu lavinu vzpomínek na svou dřívější existenci – lady Matyldy z Hay, středověké šlechtičny, která prožila svůj život ve Walesu za vlády krále Jana. Čtenář s bezdechým napětím sleduje rozvíjení a proplétání osudů lady Matyldy z Hay a moderní novinářky – reálný svět a minulost.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Pro ženy

Vydáno: , Brána , Knižní klub

Lady of Hay , 1986

Devorah
23.10.2017 5 z 5

Opět klasická Erskine, minulost se prolíná s přítomností, tak jak jsme si u této autorky zvykli. Děj má neuvěřitelný spád a dvě roviny příběhu se nám krásně prolínají, aniž by měly rušivý efekt. Vše v této knize je v naprosté symbióze a vyvrcholení děje je skoro dech beroucí.

iam_librarian
22.10.2017 5 z 5

Úžasná kniha! Děj mě držel od počátku až do samého konce v napětí. Opravdu skvělá kniha, které nemám, co vytknout.

katerina.l.
15.10.2017 odpad!

Nevím, jestli jsem náročná já, nebo autorka nenáročná.. Na tuto knihu jsem se opravdu těšila, super hodnocení a zajímavé téma. Mám ráda romány, ve kterých se prolíná více časových rovin. Ale... Za prvé bych ráda vytkla absurdní jednání postav (hlavně současných). Další, co se mi opravdu nelíbilo, jak zpracovala autorka křečovitě návraty do minulosti. V mém okolí ani v okolí mého okolí není jediný hypnotizér, za to v životě Joanny jím byl každý, koho potkala.. A poslední - ten konec. Bohužel jsem měla půjčené rozšířené vydání, takže konce jsem zažila hned dva a nevím, který byl horší. Nastavit můžu kaši, ale pro knihu to tady rozhodně nezafungovalo.. Čtivou knihu si představuju jinak. Když jsem si v hodnocení přečetla, že tohle je nejlepší román autorky, tak už určitě nikdy po její knize nesáhnu.

princesse
02.10.2017 5 z 5

Opět jsem se nemohla odtrhnout. Ostatně jako u všech knih Barbary Erskine. Nesetkáte se zde s nudnými pasážemi. Čte se prostě jedním dechem a prolínání minulosti s přítomností je v jejím podání prostě skvělá záležitost. Doporučuji.

Ila117
20.09.2017 1 z 5

Četla jsem na doporučení lidí kolem mě. Byla jsem velmi zklamaná, připadalo mi to jako lehká telenovela...mam ho ráda..nemam ho ráda, bojim se ho, ale miluju ho....Doufám, že ostatní knihy budou lepší, jak okolí opět tvrdí.

mariva
22.08.2017 5 z 5

Přečetla jsem většinu autorčiných knih, ale teprve nyní jsem se dostala k té první a nejznámější. Úžasná, napínavá četba, od které se nedá odtrhnout, nedá se odložit a jít spát. Opravdu jde asi o její nejlepší dílo a nové vydání navíc obsahuje pokračování děje. Kdyby to bylo možné, přidala bych ještě další hvězdičky k hodnocení.

Melaanie
07.08.2017 3 z 5

Knížka se mi líbila, byla čtivá, ale občas mě tam až vadil ten trojúhelník dva bratři a Jo. Nevím proč, ale nějak mi to tam vadilo. Dále mě občas rušilo přeskakování v časových liniích, protože tak rada bych četla trochu déle o Matyldě, jejíž příběh mi přišel zajímavější než Jo.

ApolenkaS
07.08.2017 3 z 5

Kniha mě zklamala. Nápad skvělý, ale výsledek podivný. Chování Jo naprosto nelogické a divné. Sam? Fakt zvláštní figurka. A vlastně jsem nějak vůbec nepochopila žádnou z postav současnosti. Rozhodně bych si raději přečetla jen příběh Matyldy. Tři hvězdy za Matyldu, ta se mi líbila moc.

Hrdlička1
26.07.2017 3 z 5

Knihy od této autorky se mi většinou líbily moc. Několik jich mám i ve své knihovně. Ale na tohle už mi, bohužel, asi ujel vlak. To bylo TAK naivní...

jitus.drahotska
25.07.2017 5 z 5

Skvělý nápad a příběh. Líbí se mi, že paní B. Erskinová je přímo historička, která má všechna fakta podložena, a proto si člověk může knihu číst s pocitem, že opravdu takhle to bylo :)
Jediné mínus je překlad názvu knížky, ale s tím už nikdo nic neudělá.

jarrmilla
22.07.2017 4 z 5

Jednoznačně vtáhne a pohltí, doporučuji.

veverka@ořech
06.07.2017 5 z 5

Asi tak do s. 100 jsem si říkala - hezké, čtivé, zajímavé. Poté, co autorka představila blíže jednotlivé postavy, tak přešla do akce. Postavy se najednou začaly pěkně vybarvovat a já se nepřestávala divit.
Zajímavé prolínání přítomnosti a minulosti. Přehledné, i když autorka často skáče v čase a v prostoru. Během četby jsem měla potřebu vyhledat si na mapě jednotlivá místa, o nichž se v knize píše.

normita12
27.06.2017

Já jsem dočetla tu poslední verzi včera večer. Dle mého názoru zbytečně natažený děj a konec Matyldy byl takový laciný. Čekala jsem od toho víc. Navíc mě vadilo, že se vrátila vždy do minulosti tak na dvě stránky a pak zase přítomnost a to už s ní každý třásl, nabízeli ji neustále kávu a sklenku. Už bych ji znovu nečetla

Len04
25.06.2017 3 z 5

Pridam se k vetsine, pasaze z minulosti byly velmi dobre. Pasaze ze soucastnosti (nebo tedy z osmdesatych let minuleho stoleti) byly od zacatku slabsi, od takove tretiny knizky uz vyslovene tragedie. Bratri byli psychopati a Jo takova zvlastni loutka. Proste bych tyto pasaze (a zdalo se mi, ze je jich vetsina) oznacila za odpad. Historicka cast se mi zdala dojemna, napinava, dobre napsana.

hranostaj13
16.06.2017 3 z 5

V knize mě mnohem víc bavily pasáže o Matyldě de Braose, než pasáže ze současnosti. Chování hlavní hrdinky Jo mi přišlo chvílemi dost otravné a celkově její neustálé dohady s bratry Franklynovými akorát knihu zbytěčně natahovaly. Kdyby byla kniha trochu stručnější, vůbec by to neškodilo.

Maus
09.06.2017 5 z 5

Moc pěkná kniha. Jedna z nejlepších co jsem od ni zatím četla. Jen bych tam nemusela mít ten epilog, co bylo potom. Ale to už je jen detail. Kniha naprosto úžasná.

Eeli
08.06.2017 2 z 5

Kniha mě nenadchla. Nápad není špatný, ale příběh je zdlouhavý, místy nepřehledný a dost často přehnaný. Rozuzlení je takové nijaké. Čtenář se nedokáže pořádně vcítit do postav a jejich prožitků. Kniha se opírá o reálná historická fakta, což lze ocenit, avšak s jistou rezervou.

skipiii
06.06.2017 4 z 5

Moje první kniha od Barbary Erskinové a asi jako většině se i mě více líbila část, jež se odehrávala v minulosti. Četla jsem to rozšířené vydání, které tam dle mého nemuselo být,ale budiž. Samozřejmě je několik věcí, které mi v knize vadily, nebo tam dle mého byly zbytečné,ale celkově se mi kniha líbila a doporučuji :) A možná se někdy dostanu i k jiným knihám od této autorky :)

mekkejla
12.05.2017 3 z 5

Tak bohužel - ani tímto dílem mě autorka nepřesvědčila. Začatek byl velmi slibný, ale potom se příběh ze "součastnosti" začal čím dál tím víc nesmyslně zamotávat a bylo to pořád to samé dokola -chci tě, nechci tě, ach můj bože... Už jsem to psala u 2 předchozích autorčiných děl,které jsem četla-úplně bych se vykašlala na šroubované propojování s přítomností a radši bych si od ní přečetla čistokrevný historický román. Jo a dodatkovou povídku asi prozatím vzdám.

Jane417
11.05.2017 4 z 5

Krásný ženský historický román. Dějová linka z minulosti, kde hlavní hrdinkou byla Matylda, se mi líbila více. Děj neměl hluchá nebo nudná místa. Díky autorce jsem se přenesla naprosto lehce do 12. stol. a zažívala krutý středověk. Druhá část příběhu o novinářce Jo, která probíhala v současnosti, mě v poslední třetině knihy už moc nebavila. Vše se pořád opakovalo a Jo mi už začínala být nesympatická svými stavy. Kdyby tyto části byly kratší, bylo by to, podle mě, ještě lepší. Povídka, která je součástí nového vydání knížky, mi přijde zbytečná... takové tlačení na pilu.

středověk Wales hypnóza minulé životy prolínání minulosti a současnosti

Barbara Erskine
britská, 1944
2005  83%Žila jsem již před staletími
2008  84%Dům ozvěn
2019  77%Strom duchů
2014  87%Nejtemnější hodina
2017  78%Spáčův hrad

Kniha Žila jsem již před staletími je v

Přečtených1 209x