Žijeme ve skrytu

Žijeme ve skrytu https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49903/bmid_zijeme-ve-skrytu-48F-49903.jpg 4 7 1

Podtitulvyprávění rakouské Romky příběh Ceijy Stojky otevírá dosud ignorované téma holocaustu Romů. Desetiletá Ceija byla v roce 1943 deportována s matkou a sourozenci do Osvětimi-Březinky a odtud později do dalších nacistických táborů, kde byla většina jejích příbuzných povražděna. Ceija však přežila a po válce se vrátila do Vídně, kde žije a tvoří dodnes. Tato kniha je doplněna dvěma studiemi a rozhovory s autorkou, bohatým obrazovým doprovodem včetně fotografií jejích obrazů. Publikace vychází v rámci mezinárodní edice romských autorů, v níž se už čeští čtenáři mohli setkat s románem Matéa Maximoffa Sudba Ursitorů.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Argo

Wir leben im Verborgenen , 1988

SlamLenka
17.01.2020 4 z 5

Byť je téma koncentračních táborů obsaženo v mnoha knihách a ví se, že v táborech zemřelo mnoho Romů, je výjimečné, když si člověk může přečíst takovou knihu, kde je hrdinou, jenž se potýká s hrůzami holocaustu, právě Rom. O to jedinečnější je, když je to vyprávění přímo očitého svědka. Vyjma tohoto tématu mi však kniha přinesla i další vhled do světa Romů.

koncentrační tábory Osvětim (koncentrační tábor) Romové, cikáni holokaust, holocaust romská literatura

Autorovy knížky

Ceija Stojka
rakouská, 1933 - 2013
2008  77%Žijeme ve skrytu

Kniha Žijeme ve skrytu je v