Židovské zlato, ostatní drahé kovy, drahé kameny a předměty z nich v českých zemích 1939-1945 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290619/bmid_zidovske-zlato-ostatni-drahe-kovy-d-BF0-290619.jpg 4 1 1

Zpráva expertního týmu zřízeného Smíšenou pracovní komisí na základě usnesení vlády České republiky. Práce přináší analýzu omezování a popírání vlastnických práv židovských fyzických a právnických osob k drahým kovům a kamenům jakož i předmětům z nich v období druhé světové války na území dnešní ČR a mapuje osud zabavených hodnot během holocaustu i po válce.... celý text

Lenka4
28.03.2016 4 z 5

Fakta předkládaná v publikaci jsou v obecné rovině očekávaná. Problematika je probírána opravdu detailně (např. přesná množství kovů a cenností). Třebaže se jedná o odborný text, stává se pojednou dramatickým, a to ve chvíli, kdy je přibližován osud židovského zlata po osvobození republiky. Přináší pro mne zcela nové informace, které jsou opravdu překvapivé. I když ve své podstatě logické - která armáda by si po svém vítězství neodvezla válečnou kořist? Navíc, když během války utrpěla značné škody a ztráty.

Židé zlato restituce

Kniha Židovské zlato, ostatní drahé kovy, drahé kameny a předměty z nich v českých zemích 1939-1945 je v