Židovské anekdoty

od:


KoupitKoupit eknihu

Nové vydání Židovských anekdot v grafickém zpracování Lukáše Urbánka a Jakuba Kašeho vychází z publikace Nakladatelství Kruh z roku 1967. Původně tyto anekdoty vycházely v humoristickém časopise Dobrý den. Poláček ve své tvorbě vždy vycházel z dokonalé znalosti prostředí, o kterém psal, a dokázal věrně zachytit postavy i situace. Židovské anekdoty čerpají z jeho častých návštěv pražské židovské společnosti. Nejvíce anekdot je věnováno šnorerům, finančním otázkám, na druhém místě jsou námluvy a rodinný život a na třetím historky kolem rabínů a víry. Další anekdoty se týkají obchodu nebo otázek týkajících se smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/371889/zidovske-anekdoty-n1H-371889.jpg 4.232
Žánr:
Humor, Literatura česká
Vydáno:, XYZ
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
bobo7592
21.11.2018

V podstatě už název sám o sobě říká vše. Tahle útlá knížečka je plná klasických židovských anekdot a určitě si zde každý najde nějakou, kterou už kdysi slyšel a i tu, která mu zatím utekla. Kdo má rád vtipy a zvláště židovské nebude zklamán. I když většinu asi bude znát. Jo klasika je klasika.

Damato
04.10.2017

Je to velmi milé a přitom plné a židovské sebeironie ( a i trochu sebestřednosti). Moc hezky se knížečka čte, ještě lépe se vejde do kabelky, takže když jsem si ráno na zastávce četla a stála vedle zamračených lidí a já měla pusu od ucha k uchu , měla jsem sto chutí začít ty vtípky nahlas předčítat, aby ten svět neviděli tak naštvaně.

Rachel
06.02.2014

Mám vydání z 67 a musím říct, že grafická stránka je vynikající.

newtory
07.11.2013

Židé jsou jako všichni ostatní, jenom že víc.
Už ani neviem odkiaľ je ten citát, ale "sekne".
Väčšina Poláčkových anekdot v tejto malej, milej knižke je chronicky známych, ale keď on ich podal tak milo.

WEIL
01.09.2011

Židovských anekdot je opravdu hodně.
Aby ne, když na Zemi žijí lidé s židovskou krví několik tisíc let...