Tanga z Hamburku

Druhá část volného cyklu židovské trilogie je příběhem z 2. světové války o touze a kráse, o tragédii ženy, hledající v šílenství doby svou lidskou polohu ...

https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54714/tanga-z-hamburku-54714.jpg 3.529

Židovská trilogie 2.

Romány, Literatura česká
Vydáno, Eminent

Kniha Tanga z Hamburku

Janadvorackova
05.06.2020

Tanga byla umělkyně. Tedy štětka. A neopustilo ji to ani v táboře.
Často sprosté, nehraje si to na opak. Vlastně poměrně přirozené... Ale téma furt stejné - v celé trilogii.

Téma koní jako pěst na oko. Volnost, kterou lidi neměli. Trefné.

nikikostadinova
10.04.2019

Velmi dobré a zajímavé postavy, a mě osobně zaujal motiv koní v této knize, ale jinak se mi to strašně špatně četlo, což je škoda. Není úplně dobré když čtu, a najednou se přistihnu, že nevím co čtu.

VladkaBU
12.04.2018

... opět se mi líbila víc druhá polovina knihy. Někdy jsem se musela víc soustředit na to, co čtu.

zapina
09.11.2016

Jedna ze slabších knih pana Lustiga, kterého jako spisovatele mám hrozně ráda. Je tam více pasáží o sexu, lásce, cirkuse, koních a znásilnění než o prostředí, ve kterém se to odehrává. I přesto mám z této knihy mrazivý pocit.

tlapička
26.06.2014odpad!

moc sexu

Evus
18.04.2014

Závěr trochu zdlouhavý, ale jinak opět perfektně vystihnutá psychologie postav v krajní životní situaci.

Violetti
30.11.2011

Otřesné svědectví o životě v ghettu i vězení... O touze a lásce, o ženskosti... Ale hlavně o jedné generaci, která doplatila na válku.
Mám ráda Lustigův styl psaní, který je pozvolný a tichý jako plynoucí voda...
Jen škoda, že kniha nemá kapitoly nebo alespoň výrazné odstavce. U Ley z Leeuwardenu jsem to chápala, nepřetínání dialogu. Ale zde bych je uvítala, zde byly kratší epizody.