Tanga z Hamburku

Tanga z Hamburku https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54714/tanga-z-hamburku-54714.jpg 4 31 7

Židovská trilogie série

Druhá část volného cyklu židovské trilogie je příběhem z 2. světové války o touze a kráse, o tragédii ženy, hledající v šílenství doby svou lidskou polohu ...

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Eminent

Janadvorackova
05.06.2020 4 z 5

Tanga byla umělkyně. Tedy štětka. A neopustilo ji to ani v táboře.
Často sprosté, nehraje si to na opak. Vlastně poměrně přirozené... Ale téma furt stejné - v celé trilogii.

Téma koní jako pěst na oko. Volnost, kterou lidi neměli. Trefné.

nikikostadinova
10.04.2019 3 z 5

Velmi dobré a zajímavé postavy, a mě osobně zaujal motiv koní v této knize, ale jinak se mi to strašně špatně četlo, což je škoda. Není úplně dobré když čtu, a najednou se přistihnu, že nevím co čtu.

VladkaBU
12.04.2018 4 z 5

... opět se mi líbila víc druhá polovina knihy. Někdy jsem se musela víc soustředit na to, co čtu.

zapina
09.11.2016 3 z 5

Jedna ze slabších knih pana Lustiga, kterého jako spisovatele mám hrozně ráda. Je tam více pasáží o sexu, lásce, cirkuse, koních a znásilnění než o prostředí, ve kterém se to odehrává. I přesto mám z této knihy mrazivý pocit.

tlapička
26.06.2014 odpad!

moc sexu

Evus
18.04.2014 4 z 5

Závěr trochu zdlouhavý, ale jinak opět perfektně vystihnutá psychologie postav v krajní životní situaci.

Violetti
30.11.2011 5 z 5

Otřesné svědectví o životě v ghettu i vězení... O touze a lásce, o ženskosti... Ale hlavně o jedné generaci, která doplatila na válku.
Mám ráda Lustigův styl psaní, který je pozvolný a tichý jako plynoucí voda...
Jen škoda, že kniha nemá kapitoly nebo alespoň výrazné odstavce. U Ley z Leeuwardenu jsem to chápala, nepřetínání dialogu. Ale zde bych je uvítala, zde byly kratší epizody.