Židovka Ráchel

Židovka Ráchel https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50943/zidovka-rachel-50943.jpg 3 14 3

Poutavý dej je zasažen do přitažlivého prostředí rudolfinské Prahy, císařského dvora a částí města osídlených židovským obyvatelstvem, kde se odehraje drama věrnosti, lásky a odvěkého pokušení přelstít smrt. Židovské společenství je ohroženo, soustředí se na ně nenávist křesťanských obyvatel císaře. Tím prolíná příběh mladé Ráchel, která - zdá se - má v knize osudu zapsaná jen samá protivenství.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Alpress

The book of splendor , 2002

Nofar197
05.05.2023 odpad!

Tak tohle se vážně nepovedlo.

Hebrey
11.07.2020 3 z 5

Samotný příběh fiktivních postav, Ráchel, Zeva, Josela, Karla, Václava a dalších je nesmírně dojemný a čtivý. Zpočátku jsem se sice nemohla rozečíst, ale jak události nabíraly spád, začetla jsem se. Přesto příběhu chybí věrohodnost, a tento nedostatek ještě podtruhuje fakt, že se autorka až příliš "zakousla" do detailního výkladu dějin, událostí, zvyků a popisu města, které zjevně zase tak dobře neznala a ty které se jí nepodařilo nikde vyhledat, si prostě vymyslela. Jde o fikci, takže nějaký ten detail není důležitý, ale skutečné dějiny se z prstu vycucat nedají.

viviann
19.03.2015 5 z 5

Pro me velmi silna kniha. Mam ji doma a vracim se k ni. Smutny dej, poplakala jsem si. Stale nemohu pochopit tu vseobecnou nenavist k zidum.

Autorovy knížky

Frances Sherwood