Židé. Dějiny a kultura

Kniha je rozdělena do pěti částí:
1. Židovské dějiny a myšlení od biblických dob do současnosti
2. Židé v Čechách a na Moravě
3.Persekuce a vyhlazení Židů za 2.světové války
4. Antisemitismus - nejsetrvalejší zášť v dějinách lidstva
5. Židovské tradice a zvyky

https://www.databazeknih.cz/images_books/77_/77057/zide-dejiny-a-kultura-sgn-77057.jpg 416
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Židovské muzeum

Kniha Židé. Dějiny a kultura

kapr
31.08.2017

Velice užitečná kniha vám poskytne úvodní telegrafické seznámení se základními informacemi o celé problematice, stejně jako rozsáhlý seznam doporučené literatury vhodné k podrobnějšímu studiu.
Vážně zvažuji, že si knihu zakoupím jednak jako příručku - zdroj ve kterém je možné snadno a rychle nalézt vysvětlení a upřesnění základních pojmů. Druhým důvodem je výše zmíněný seznam doporučené literatury, ke kterému se chci čas od času periodicky vracet, jako ke zdroji inspirace k další četbě a studiu.

anez66
19.09.2016

Zajímavé čtení, přesto občas nudné.

panjan
06.02.2013

Shrnout dějiny a kulturu židovského národa na 130 stránkách? To bylo první, co mně udivilo, když jsem vyndaval knihu z knihovny. Ale jelikož šlo o mé první bližší seznámení s tímto tématem, stručnost jsem docela uvítal. Na velice obšírné seznámení a s židovskou mentalitou, kulturou a historií, to mylísm docela stačí . Sám bych mnohem více uvítal příblížení ducha židovského národa a celkově židovské mentality oproti například jménům a významným osobnostem a různým faktografickým ůdajům. Ale uznávám, že pokud šlo o ono stručné přiblížení a navození dalšího zájmu o dané téma, pak jsem nadmíru spokojen a doufám, že základní znalosti a pojmy jsem pochopil a pochytil, čímž idea autorů budiž naplněna.

Zmiu
03.01.2013

Velmi pěkný přehled o židovské kultuře, z dějinného i kulturního pohledu.

Židé antisemitismus tradice židovské tradice

Autoři knihy

Leo Pavlát