kapr
31.08.2017 4 z 5

Velice užitečná kniha vám poskytne úvodní telegrafické seznámení se základními informacemi o celé problematice, stejně jako rozsáhlý seznam doporučené literatury vhodné k podrobnějšímu studiu.
Vážně zvažuji, že si knihu zakoupím jednak jako příručku - zdroj ve kterém je možné snadno a rychle nalézt vysvětlení a upřesnění základních pojmů. Druhým důvodem je výše zmíněný seznam doporučené literatury, ke kterému se chci čas od času periodicky vracet, jako ke zdroji inspirace k další četbě a studiu.

anez66
19.09.2016 4 z 5

Zajímavé čtení, přesto občas nudné.

panjan
06.02.2013 4 z 5

Shrnout dějiny a kulturu židovského národa na 130 stránkách? To bylo první, co mně udivilo, když jsem vyndaval knihu z knihovny. Ale jelikož šlo o mé první bližší seznámení s tímto tématem, stručnost jsem docela uvítal. Na velice obšírné seznámení a s židovskou mentalitou, kulturou a historií, to mylísm docela stačí . Sám bych mnohem více uvítal příblížení ducha židovského národa a celkově židovské mentality oproti například jménům a významným osobnostem a různým faktografickým ůdajům. Ale uznávám, že pokud šlo o ono stručné přiblížení a navození dalšího zájmu o dané téma, pak jsem nadmíru spokojen a doufám, že základní znalosti a pojmy jsem pochopil a pochytil, čímž idea autorů budiž naplněna.

Zmiu
03.01.2013 4 z 5

Velmi pěkný přehled o židovské kultuře, z dějinného i kulturního pohledu.

Židé tradice antisemitismus židovské tradice

Autoři knihy

Miroslav Kárný