Žiadosť o ruku

Žiadosť o ruku https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198962/bmid_ziadost-o-ruku-198962.jpg 4 33 2

Klub, tých čo prežili série

S Gwendoline Graysonovou, lady Muirovou, sa osud nemaznal: jej krátke manželstvo, počas ktorého prišla o nenarodené dieťa, sa skončilo manželovou tragickou smrťou. Mladá vdova žije pokojným, utiahnutým životom so svojou rodinou a priateľmi, až kým jej náhoda nepošle do cesty Huga Emesa, lorda Trenthama, ktorý v nej prebudí dlho potláčané pocity a túžby...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Proposal , 2012

pip11
pip11
18.05.2023 5 z 5

Pěkný úvodní díl do této série. Setkání dvou lidí z odlišných společenských vrstev, kteří mají oba své vnitřní jizvy. Příjemný a čtivý příběh.

modranka
modranka
15.04.2014 3 z 5

I keď mám príbehy Mary Balogh veľmi rada, musím sa priznať, že táto kniha ma trochu sklamala. Celé to bolo len o plesoch a zábave. I keď sa črtá, že samotná séria "pozostalých" môže byť zaujímavá. Každá postava zo siedmych "tých čo prežili" napoleónske vojny si nesie nejakú traumu z bojov alebo fyzické poškodenie. V tomto príbehu Hugo nezvládol stratu svojho regimentu a psychicky sa zrútil.
V príbehu sa opäť stretneme s Laurou (séria Bedwynovci - Nezabudnuteľné leto) ale hlavná časť prepojenia s Berwynovcami je s knihou One Night for Love - ktorá ešte nebola preložená ani do slovenčiny, ani do češtiny.