Žhavý led

Žhavý led https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2444/bmid_zhavy-led-OtS-2444.jpg 4 203 45

Whitney MacAllisterová, znuděná životem bohaté dědičky, narazí na newyorské ulici na pohledného muže, který je na útěku před komplici. Douglas Lord, zloděj a podvodník, vnáší náhle do jejího života dobrodružství, ale i nebezpečí a cit. Společná cesta na Madagaskar za velkolepým pokladem se tak změní v šílenou honičku, v níž se ti dva jen o krok udržují náskok před nelítostnými zabijáky...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Hot Ice , 1987

petulik330
petulik330
15.02.2024 4 z 5

Humorná romantika společně s prvkem dobrodružství za honbou pokladu. Hlavní hrdinové byly vtipní zajímaví. Moc mě bavilo svými vtipy.
Další plus bylo krásné exotické prostředí kde se děj odehrával. Kniha byla vcelku nenáročná, ale za to velice čtivá.

cukrovka
cukrovka
23.05.2021 4 z 5

Nenáročná romantika s dobrodružství odehrávající se i v exotickém prostředí Madagaskaru. V příběhu nechybí ani humor a vtip. Příjemné oddechové čtení.

petraj30
petraj30
23.04.2021 3 z 5

Nebyla to vyloženě špatná kniha, ale čekala jsem trochu víc.
Ano, bylo to velmi napínavé už od začátku. Oba hrdinové byli skvělí, i jejich konverzace byla vtipná. Ten popis míst byl úžasný, i to jejich společné cestování, všechna dobrodružství i ta návštěva domorodců stála za to, ale... něco mi na tom vadilo. Nedokážu konkrétně popsat co. Ten konec mi zase přišel useknutý.
Tohle byla zkrátka jiná Nora Roberts než jsem zvyklá. Vím, že má mnohem zajímavější knihy

Kudík
Kudík
09.01.2021 3 z 5

Whitney MacAllisterová a Douglas Lord je ústřední dvojice, která cestuje za pokladem. Cesta po Madagaskaru mi na celé knize přišla nejhezčí. Popis přírody a domorodých kmenů stál za to, ale i když hrdinové byli sympatičtí, inteligentní, krásní a se smyslem pro humor, tak to bylo trošku klišé. Ten konec mi nějak nestačil a jen doufám, že se Jacques své plaketky dočkal. Nora má každopádně hezčí díla, ale to neznamená, že je tato kniha špatná, jen je oproti jejím ostatním trošku slabší. 3,5*

18.11.2020

Pohodové čtení,kniha se mi líbila.

Janík511
Janík511
06.05.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře, jen ten příběh jsem čekala trochu lepší. Konec trochu uspěchaný a nereálný, ale jako oddechovka stačila. Od autorky už jsem ale četla lepší.

denča1000
denča1000
05.02.2020 4 z 5

Od úplného začátku, do samého konce, to byla super kniha.

Nemám ráda zybečně dlouhé a nudné pasáže, jen proto, aby kniha měla více stran.
Méně je někdy více a proto se mi tahle kniha velmi líbila, dobře se četla a příběh byl moc fajn.

Bet
Bet
15.01.2020 3 z 5

Je to klasika, pohodové čtení :)

Skalara
Skalara
01.01.2020 3 z 5

Nebylo to špatné ale ani dobré. Romantiku mám ráda, ale toto mě chvílemi rozčilovalo. Pomůže někomu a nechá po sobě střílet a je v klidu atd. Proto ty hvězdy dolů.

janina66
janina66
23.08.2019 3 z 5

Nenáročné oddychové čtení. Od Nory slabší.

Gi-Gi
Gi-Gi
23.07.2019 3 z 5

přišla mi jedna z těch slabších od Nory, umí být lepší...

adela3429
adela3429
21.07.2019 2 z 5

Knihu jsem vytáhla z mamčiny knihovny, protože i když romance moc nečtu, čas od času se dostanu do období, kdy mám na nějakou chuť. A od Nory Roberts jsem už v minulosti něco přečetla a líbilo se mi to, ovšem s touhle konkrétní knížkou jsem tedy sáhla pěkně vedle. Když ale vidím ten rok vydání, tak to chápu, byly to autorčiny začátky, takže ještě nebyla moc vypsaná. Příště budu s výběrem opatrnější.
Celý příběh mi přišel hodně plochý a postavy mi nebyly vůbec sympatické. Nořiny novější knihy jsou rozhodně propracovanější.

georginaa
georginaa
13.06.2019 4 z 5

Vždy mě baví romány s detektivní zápletkou a když je tam i humor mezi hlavními protagonisty , je to nádherné čtení. Má to svůj důvtip, trochu romantiky, trochu dobrodružství, prostě od každého něco.

27.02.2019

Mám skoro všechny knihy od spisovatelky a líbí se mi jak píše.

TaLu
TaLu
26.02.2019 3 z 5

Nenáročná dobrodružná romantika. V knize se stále něco děje, čtenář se podívá i na exotická místa, nuda rozhodně není. Obdivuji autorku, že dokáže psát tak rozdílně. Akční scény byly kupodivu také nenáročně odpočinkové. Trochu mě mrzelo, že na svém putování nevarovali ostatní, že zdržovat se v jejich blízkosti, může být opravdu nebezpečné. Až v poslední třetině knihy jsem v příběhu zachytila trochu jinou atmosféru, jako by se autorka rozjela na větší hloubku. Je pravda, že tuto knihu napsala již dávno, asi nejvíce je to znát na málo propracovaných postavách, jako by zůstávaly tak trochu placatí. Ovšem pro odpočinek s dobrodružnou romantikou mohu doporučit.

bekule
bekule
16.02.2019 5 z 5

Kdo očekává romantiku s troškou dobrodružství bude zklamán, kdo dobrodružství a maličko romantiky bude spokojen. Já miluji ten druhý typ a tady se celý příběh odehrává na útěku, ať už mezi hotely, nebo státy a nakonec velká část v divočině Madagaskaru a ještě nechybí humor a vtip.Taky jsem zde pochopila podle koho stvořila NR pár let poté Roarka.
.................................................................................Výzva 2019/16

mishka1976
mishka1976
06.02.2019 2 z 5

Taková nijaká nemastná, neslaná. Dvě hvězdičky za slovní přestřelky mezi hlavními protagonisty.

raty
raty
29.01.2019 4 z 5

Dobrodružná a romantická cesta sympaťáka zloděje a bohaté dědičky za pokladem. Postavy takové černobílé, naivní a předvídatelné, ale nechyběl humor a já mám knihy Nory R. prostě ráda. Navíc tato kniha vyšla poprvé v roce 1987, tak se může trochu přimhouřit oko.

Gweny
Gweny
06.09.2018 3 z 5

Knihu jsem dostala darem a dlouho mi trvalo, než jsem ji otevřela. Popis na obálce zrovna nenahrával tomu, že by mě nějak zaujala. Prvních několik desítek stránek tomu tak i bylo. Zaujetí ji dočíst se čím dál tím víc zmenšovalo, ale čím víc jsem se začítala, tím víc si mě hlavní hrdinové získávali. Pak už jsem nevěděla, kdy knihu odložit a jít spát. Nevím, jestli ji někdy ještě otevřu, ale rozhodně mám její příběh v živé paměti ještě několik měsíců po jejím dočtení a to už o kvalitě čtiva něco vypovídá (alespoň pro mě).

Etule
Etule
20.08.2018 3 z 5

Autorku mám ráda, ale tohle byl takový slabší průměr. Nicméně jako oddechovka dobré čtení. :)