Žhavé uhlíky hřejí dodnes

Žhavé uhlíky hřejí dodnes https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337218/bmid_zhave-uhliky-hreji-dodnes-vJA-337218.jpg 4 1 1

Tato kniha v krátkých příbězích a zamyšleních popisuje dění kolem nás očima žen. Autorky prožívají různé situace jinak než muži. Ženy vidí pod povrch, vidí nejen očima, ale i srdcem. I svou víru prožívají muži a ženy jinak. Muž je schopen velkých činů, staví si cíle, kterých chce dosáhnout, je pro Boha schopen mnoho udělat, zatímco žena touží po setkání s Bohem, po někom, kdo jí rozumí. Potřebuje mu sdělit vše, co prožívá, své radosti i starosti, a cítit, že je milována. Touží se schoulit do Boží náruče, cítit teplo, lásku, bezpečí a nabrat sílu k dalšímu životu „na křídlech víry“.... celý text

Han-nah
05.04.2021 4 z 5

Po této knížečce jsem sáhla v krásné době křesťanských svátků jara - Velikonoc. Tak trochu i pro zklidnění, pozastavení a zamyšlení se nad krásou života a probouzející se přírody. Krátké příběhy jsem ve vzpomínkách převáděla na svůj život, ne, abych litovala, ale připomenutí do dalších dnů.
Zaujala mě povídka "Obraz"
str.25 Každá chvilka zanechá v našem životě svou barevnou stopu. Z těchto barev se postupně skládá mozaika našeho života. Kdyby neměla světlé a tmavé odstíny, nebyla by obrazem. Náš život je plný barev.