Žhavé brány ráje

Žhavé brány ráje https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31870/zhave-brany-raje-31870.jpg 3 8 1

Úvodní část je netradičně zpracovanou pověstí o Horymírovi a Šemíkovi. Pojednává o prvním kontaktu mimozemské civilizace s pozemšťany. Druhá a třetí část je spojená postavou bývalého nájemného vraha. Nejprve jsme svědky ničivé invaze mimozemšťanů, které předchází totální rozklad lidské civilizace. Závěrečná část, odehrávající se po mnoha letech, je bojem v umělém těle přeživšího hlavního hrdiny o nové pokračování lidského rodu. Působivá kniha psaná drsným stylem je plná děsivých a krutých obrazů, ale i psychologickou studií člověka v krajních situacích. Fia Třídílný sci-fi román líčí zánik pozemské civilizace zapříčiněný zásahem mimozemských bytostí... celý text

Literatura česká , Sci-fi

Vydáno: , Perseus

józi.odkudkam
27.09.2015 3 z 5

Horymír a marťani? Co se může pokazit ? Inu..
Pan Hynek Hlaváček (civilním povoláním náměstek ředitele Ochrany státní správy ČR) si strhává růžové brýle a vše nám ukazuje, tak, jak je, bylo a bude. Ve středověku se vraždilo, rabovalo, ba i znásilňovalo. Na obou stranách – jó, svět neni černobílej, hochu. A tak je i v budoucnu vše drsné, temné a charismatické asi jako puberťák objevující Kurta Cobeina. Při tom škoda, Brány své chvíle měly, (hlavně co se odhalování psýchy a fungování emzáků týče) ne, že ne. Bohužel pošly na celkovou křeč děje, napětí a logiky. Dočteno víceméně z povinnosti.
Žádné zázraky jsem si nesliboval. Něco víc, snad i špetku nadhledu, ale přeci jen jo. Škoda.
3 podvyživené***
Jinak povedená titulní ilustrace.

sci-fi

Hynek Hlaváček
česká, 1962
1993  74%Zákon vlků
1995  80%Kruté hry
1992  70%Doteky zla
2002  58%Útok sněžného dravce
1998  68%Žhavé brány ráje

Kniha Žhavé brány ráje je v