Žhářka

Žhářka https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72110/bmid_zharka-cR3-72110.jpg 4 1377 176

Andy McGee utíká se svou osmiletou dcerou před agenty tajné vládní organizace Dílna. Utíká proto, že před mnoha lety se se svou budoucí manželkou zúčastnil pokusu s novou syntetickou drogou P6. Poté se u něj vyvinula mírná schopnost mentální dominance a jeho dcera Charlie má velmi silnou schopnost pyrokineze. Agenti Dílny se neštítí žádné špinavosti, včetně vraždy, aby malou Charlie dostali do svých laboratoří. Charlie je tak přinucena použít svou nebezpečnou zbraň, kterou ještě nedokáže plně kontrolovat...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Firestarter , 1980

Radim.01
21.03.2019 4 z 5

Velmi dobrá kniha. Od Kinga mám prectenych mnoho knih a málo kdy jsem byl zklamaný. V této knize je pojem " mentální dominance " ,který de facto nic neznamená, ale zkuste si přečíst Magie a manipulace mysli od Browna..

Shimy
17.03.2019 4 z 5

Kinga zbožňuju, ale s touhle knížkou jsem pořád trochu otálela. Zatím ji doposud vždy předběhla nějaká jiná, s pro mě zajímavějším obsahem. Ale nakonec mile překvapila, nemohla jsem se od ní odtrhnout, stejně jako od každé Kingovky. Byla hezky čtivá a nenáročná.

werewolf88
07.02.2019 5 z 5

King není žádný mýtus ale Mistr s velkým M !!! Jeho knihy (hlavně ze staré tvorby) jsou až na pár vyjímek geniální a tato není vyjímkou. Kingův originální vypravěčský styl a popis postav je dar od Boha. Také si myslím ale, že ho nemůže číst každý.
V tomto příběhu si okamžitě zamilujete Andyho s Charlie, a agenty a Dílnu budete nenávidět... výborný je i hlavní záporák v podobě jednookého indiána. Na závěr jsem čekal trošku víc brutality a ironie .-) Každopádně knihu rozhodně doporučuji!!!

Chingiz
27.01.2019 2 z 5

Mýtus King. Dle mého jeden z nejpřeceňovanějších autorů vůbec. Zhářka patří k méně špatným. I když místy na usnutí. A konec lehce odhadnutelný. No jde o ty svině z tajných služeb. Je dobře, když se o nich píše. O tom co dělají a jak to dělají.

markyticka
28.12.2018 3 z 5

Pro mne první kniha od tohoto autora, přečtená jedním dechem během jednoho dne. Kniha se mi líbila, i když příběh je jednoduchý. I když je zápletka smyšlená, přesně takto si představuji fungování tajných organizací po celém světě - všichni vidíme jen špičku ledovce, kterou nám prezentují jako celý neškodný zelený kopeček...

PabloFuentes
15.12.2018 3 z 5

Musím říct, že už mi dlouho žádná kniha nedala zabrat tak, jako právě Žhářka. Příběh Andyho a jeho dcery Charlie s pyrokinetickou schopností je sice dobře napsaný, ale nějak mi tam chybí větší hloubka. Víceméně od začátku je jasné, co se stane, co bude a jak to skončí. Postavy nejsou tak duchaplné, jako v jiných Kingových dílech. Začátek se dal, prostředek velká nuda a konec to celé zachraňoval. Neuchvátilo ani neurazilo.

svha
10.10.2018

pro mě další zářez, Kinga miluju ;-), jinak jedna z těch, co se čtou hodně dobře

Triplex
09.10.2018 3 z 5

Jedna z knih, které jsem četla spokojeně od začátku do konce. Ale zase mě žádná chvíle nijak extrémně nenadchla, jako to bylo u jiných knih. Takový průměr.

ujunka
27.09.2018 3 z 5

Mam smíšené pocity ... Chvilkama bylo čtení zdlouhavé, ale když už se do toho King opřel, tak to stálo za to. Jen je škoda, že napínavé je to v podstatě až v poslední třetině knihy. Což ovšem autor dělá často a rád... :-)

Jordyz
10.09.2018 4 z 5

Kniha je velice čtivá, téma zajímavé a nutí k zamyšlení. Za mě dobré čtení :-)

jfialova
22.08.2018 4 z 5

Dobrá průměrná kingovka. Zpracovává téma již v minulosti zachycené v knize Carrie, tady propracovaněji. Zajímavá ukázka toho, jak americká vláda testuje nové látky na studentech. Když jsem svého času četla článek, jak v US podávali v ústavech mentálně postiženým slazené nápoje a zkoumali, jak se jim budou rychle kazit zuby, tak jsem si na tuto knihu vzpomněla. Jestli ta realita vlastně není možná ještě horší než fikce.

lapagerie
17.08.2018 3 z 5

Téma je slibné, ale tak nějak mě zpracování neuchvátilo. Výjimkou byly popisy situací, kdy se Charlie dostane do "transu" a zapaluje. Tam se lze dobře vžít do pocitů malé dívky, která ví, že dělá něco špatného, zároveň jí to láká a děsí.

Gabi.K
04.08.2018 4 z 5

Další skvělá kniha od Stephena. Velmi, čtivý příběh. Mám hrozně ráda příběhy, kde má někdo nějakou "nadpřirozenou" moc, v této knize jich bylo více . Nejvíce obdivuhodná byla samozřejmě Charlie , tak malá a tak "šikovná". Příběh byl velice poutavý, utíkat před vládou, která chce nenadalý dar malého děvčátka použít pro vlastní zájmy, přes vynalézavý útěk otce s dítětem po pro mě překvapivý děj... konec byl no přesně podle Kinga. Knihu tedy doporučuji. Ovládat oheň? Dost dobré.

Kabátice
22.07.2018 3 z 5

Moje první knížka od Kinga a trošku zklamání. Čtivá byla, ale čekala jsem nějak víc.

petrarka72
27.06.2018 3 z 5

Jedna z nevyrovnanějších Kingových knih. Parádní začátek, skvělé předfinále a mezitím "střídavě oblačno". Uvěřitelné postavy - nejrůznější variace na to, kdo je "zrůda" a kdo ne - a dávka bezradnosti v řešení. Ale pořád je to King...

michalmatousek
04.05.2018 5 z 5

King mistrovsky vygradoval závěrečnou část ve stodole, při níž mi bylo pořádné horko, ale zároveň mě mrazilo v zátylku :)

Čekal jsem, že příběh skončí totální apokalypsou, že mi i kniha shoří v rukou, ale kdeže... :)

Monnyska
01.04.2018 5 z 5

Já nijak neholduji americkým vládním službám, ať je to CIA, FBI či něco podobného, ale v tomto případě byl příběh tak napínavý již od prvních stránek, že nelze přestat číst... Moc jsem hlavním aktérům příběhu fandila (Andymu a Charlie) a i přesto, jak to skončilo, jsem byla s koncem moc spokojená.. :) doporučuji!

ludek.n
15.03.2018 5 z 5

Parádní čtení. Téma podobné Carrie, ale na rozdíl od onoho středoškolského pidlikání, je Žhářka akčnější a drsnější ve svém příběhu. King nadhazuje otázku osobní svobody jednotlivce v kontrastu se zájmy národní bezpečnosti. Jejich střet má v románu podobu otevřené války, směřující ke strhujícímu finále. Už jen za ten závěr si kniha zaslouží absolutorium.

mig20
06.03.2018 4 z 5

Kniha mne ze začátku příliš nenadchla, ale vydržela jsem a od půlky už četla jedním dechem.

Peternikdy
13.02.2018 1 z 5

Dobré na tomto nekonečnom románe je to, že pán King nakopol všetky zločinecké tajné služby a celý všivavý establishment, jedno či v Štátoch, v Bruseli, na Slovensku. Sú to hajzli a pášu zlo; nevidení, v bezpečí a za naše prachy. Inak o tomto románe ťažko povedať niečo dobré. Dá sa dočítať konca, ak má človek dosť času. Nápad dobrý, len keby to nestrácalo dynamiku. Zívate, ožijete, zívate, ožijete.