ZeroZeroZero

ZeroZeroZero https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372479/mid_zerozerozero-WXl-372479.png 4 42 5

Pozri sa na kokaín a uvidíš iba prášok, pozri sa cez kokaín a uvidíš celý svet. Od autora medzinárodného bestseleru číslo 1 Gomora teraz prichádza rovnako dráždivý a silný priekopnícky prieskum medzinárodného kokaínového trhu a jeho úlohy v globálnej ekonomike. Múka 000 je tá najjemnejšia a najbelšia. Tromi nulami označujú narkotrafikanti najčistejší kokaín najvyššej kvality, aký existuje na trhu. A je to aj názov Savianovho nezabudnuteľného prieskumu, ktorý ukazuje, ako kokaínový trh vťahuje do svojej ponurej ekonomiky celučičký svet a vnucuje svoje vlastné nebezpečné pravidlá a morálne kódexy svojim súkromným vojskám a prostredníctvom nich nám všetkým.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Zero Zero Zero , 2013

rutto45
22.12.2022 4 z 5

Kvalitne napísaná kniha o danej problematike s množstvom zaujímavých myšlienok. Chápem, že nie každému tento "polobeletristický/poloinformatívny" štýl sadne, avšak táto netradičná forma štylizácie, aspoň teda moju pozornosť, udržala počas celej knihy.

Silvinkaaa87
10.04.2022 1 z 5

Styl psaní mi vůbec nesedl, a proto mě to celé úplně minulo. Kniha zahlcená zbytečnostmi, psaná divně na efekt.

n.ezn.amy
02.05.2021 4 z 5

Zajímavě sepsaná kniha o mezinárodním obchodu s kokainem od jihoamerických plantáží až po odbytiště v USA či Evropě. Robert Saviano vše dobře a dopodrobna popisuje od hlavních pěstitelů až po distributory v jednotlivých zemích, kde píše o hlavních bossech jak italské mafie, tak osobnostech mexických kartelů. Kokain je jedno z nejvýnosnějších zboží na celém světě.

Igor1311
13.09.2019 4 z 5

Nedám plných 5 hviezdičiek, lebo mi miestami prekážali autorove osobné vsuvky a sem tam hluché miesta. Inak asi knihe nemám čo vytknúť, čo-to som o narkobiznise vedel z knihy Pablo Escobar a seriálu narcos :D takže to pre mna nebola uplne neznáma téma. Od najznámejších dílerov ako Escobar, El Chapo, až po tých menej známych talianskych či ruských, ozaj kvalitne spracovaná problematika.

SSim
30.03.2015 4 z 5

Typicky savianovsky napísaná kniha, ktorá, povedal by som, dosť podrobne opisuje hlavne aktuálne udalosti ohľadom narcobusinessu na celom svete. Určite neodporúčam túto knihu pre "neskúseného" čitateľa, ktorý nemá už aké-také vedomosti o tejto téme, pretože mnohým veciam by neporozumel. Často je sú kapitoly, ktoré sa venujú konkrétnym bossom alebo krajinám prepletané so Savianovími myšlienkami na úplne inú tému, často odkazujúcimi na jeho súkromný život, čo bude asi veľa považovať za nie veľmi napínavé. Zaujímavé, že vidí ako jediné fungujúce riešenie legalizáciu kokaínu, čim by sa predišlo krvavím kokaínovým vojnám všade na svete. Hodnotenie: 85%

"Mapa sveta sa kreslí ropou, tou čiernou, ale aj tou bielou-kokaínom."
"...môžeš mu hovoriť Florida Snow, pretože je to zázrak, ako keď napadá sneh v Miami."
"Ak peniaze počítate, buď ich nemáte, alebo ich nemáte dosť."
"Nič nemá takú silu ako čítanie a najväčší klamár je ten, kto tvrdí, že čítanie knihy je pasívna činnosť."