Zeptej se astronauta

kniha od:

Zeptej se astronauta obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Přemýšleli jste někdy o tom, že se stanete astronauty? Co to vlastně znamená stát se astronautem? Jaké to je cestovat po oběžné dráze Země rychlostí 28 000 kilometrů za hodinu? Jak působí na lidské tělo nulová gravitace? Pokud tě tyto otázky někdy napadly, držíš v ruce tu pravou knihu! Známý britský astronaut, pilot a fotograf Tim Peake ti odpoví na všechny tvoje dotazy. V následujících desetiletích nás čeká další zlatý věk objevování vesmíru. Máme před sebou budování kolonií na Měsíci, první přistání na Marsu a zkoumání hlubin Sluneční soustavy. A my všichni toho můžeme být součástí. Od chvíle, co jsem se vrátit z mise na vesmírné stanici ISS, se mě lidé všech věkových kategorií ptají, jaký je život ve vesmíru doopravdy. A já jsem se rozhodl, že odpovědi na ty nejzajímavější otázky sepíšu do této knihy – od tréninku, přes start rakety a přistání na stanici až po výlety do volného vesmíru. Užij si se mnou všechny ty kouzelné okamžiky a každodenní dobrodružství života na vesmírné stanici. Nezapomeň, že právě ty budeš základem příští generace vesmírných cestovatelů a je možné, že první člověk, který kdy stane na Marsu, právě drží v ruce tuto knihu!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386138/zeptej-se-astronauta-apL-386138.jpg 4.73
Žánr
Pro děti a mládež
Vydáno, Computer Press (CP Books)
Orig. název

Ask an Astronaut

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Zeptej se astronauta

pismeno
16.08.2019

Nebýt před nějakou dobou čteného Hadffielda, bylo by to super. Takhle je nutno říct, že Chris má dar vyprávění, a možná lidský přesah, o něco navíc. Nebo Tim je na mě trochu víc britsky rezervovaný (klišé, nojo), nevim. Na rozdíl od Chrise Hadfielda tady je těch pět hvězdiček maličko omezeno na žánr.

I tady si však užijete nějaké milé postřehy nejen ze života astro/kosmonautického. Například kterak vás při konání potřeby budou otravovat ryby ... tedy pokud se náhodou zrovna účastníte podmořské expedice NASA v laboratoři Neemo. Náhodou? Tim nešel cílevědomě za snem být kosmonautem, od dětství. Ale když jste trochu všestranný, v něčem dost dobrý, zvládnete pár dalších věcí, když na to přijde a máte kliku v desítkách dalších věcí, na které se tak moc ani připravit nejde ... tak můžete projít i tim sítem výběru na kosmonauta evropského.

Jste li zájemce o kosmonautiku, rozhodně knihu nevynechte. Nejste -li, .... nevím zda mohu posoudit, nejsem objektivní, jakožto fanoušek. Mám však zato, že to je zajímavé pro každého (jasně, technicky) zvídavého, i když do kosmonautiky zažraný neni .. a i když o ní neni předběžně hodně informovaný. Je to podle mě informačně docela přístupné, což byl cíl.