Zepelín na Měsíci

Dynamit má tu zvláštní vlastnost, že s věkem neslábne. I po dvaceti letech vámi otřese stejně silně jako v den, kdy ho nalisovali do patrony. Nebo, jako ho Ondřej Neff napěchoval do svých povídek, obsažených v této knize. Sbírka Zepelín na Měsíci je v tomto svazku doplněna o povídky z kratší sbírky Vesmír je dost nekonečný. Žánrově jsou příběhy rozmanité, od tvrdé sci-fi kosmického typu přes horor až po grotesku, avšak všechny mají společné rysy. Především spádný děj, prudké překvapující zvraty a vtip. Zepelínem na Měsíci Neff upevnil v roce 1990 svoji pozici ve špičce české sci-fi a neztratil ji dodnes. Ve sbírce najdeme zásadní povídky dnes už kultuvního "arkadského cyklu", mysteriózní příběhy, jako je Poselství pro Agla Mathona i náčrty překvapujících technických vizí, jaké možná najdou naplnění v příštím tisíciletí, jak jsou předestřeny třeba v povídce Tak alou do ráje. Autor své znovu zveřejňované povídky doplnil komentáři osvětlujícími jejich vznik a zaměření. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56237/zepelin-na-mesici-56237.jpg 3.738
Povídky, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno · Albatros (ČR)

Kniha Zepelín na Měsíci

tes.nik

Soubor povídek, velice pestrých. Pěkně promyšlené, leckdy velmi překvapivé až trochu absurdní rozuzlení. V něčem mi trochu připoměly povídky autora Isaaca Asimova s názvem Azazel. Odehrávájí se v různé době, jsou nápadité.

SONP
02.12.2018

Tahle povídková sbírka je jednou z knih, které mne přivedly ke scifi. Asi největší stopu zanechala povídka Poselství pro Agla Mathona, kterou bychom dnes označili za odrůdu dystopie s přídechem středověku s překvapivým koncem.

PWM
28.07.2018

Tato překvapivě poutavá sbírka povídek je důkazem, že i v Čechách vzniká kvalitní Sci-Fi. Povídky jsou zajímavě kombinované, velice pestré a plné nápadů, děje i zábavy a jsou velice čtivé.

Kniha může být zajímavou sondou do žánru pro ty, kdo SF nijak neholdují.

Heřmis
25.01.2017

Vzhledem k době vzniku povídek a jejich různorodosti nebo spíš pestrosti dávám nadprůměrné hodnocení. Od Ondřeje Neffa jsem si něco chtěl přečíst již dlouho a s touto knihou jsem určitě nešlápnul vedle.

Kefidlo
30.11.2012

Neff mě dosti překvapil, ani nevím proc jsem se mu vyhýbal :)

PePe
09.11.2011

Příjemné povídky, které jsou díky svému rozsahu příjemně svižné a ani v jedné z nich nenajdete žádné "hluché místo". Pravda, nejedná se sice o povídky nové, ale o povídky, které Neff psal před bezmála 20 a více lety, ale to jim na působivosti nijak neubírá. Já osobně mám rozšířené vydání z roku 2010, které obsahuje několik povídek navíc, oproti této původní, ale to na mém hodnocení nic nezmění.

machalcz
08.03.2011

Osobně mám ale 2. rozšířené vydání z roku 2010.

messi@h

Moje nejoblíbenější sbírka povídek od Neffa.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Ondřej Neff
česká, 1945