Ženy z bloku 10 - Lékařské pokusy v Osvětimi

Ženy z bloku 10 - Lékařské pokusy v Osvětimi https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202525/bmid_zeny-z-bloku-10-lekarske-pokusy-v-o-LwU-202525.jpg 4 430 118

V mužské části osvětimského koncentračního lágru nechalo vedení SS na jaře 1943 oddělit dvoupodlažní budovu kasáren, blok 10, od ostatního táborového území. Prováděly se tam lékařské pokusy na zhruba 800 židovských ženách. Dva doktoři na nich zkoušeli metody sterilizace, jíní je podrobovali dalším experimentům. Autor líčí, co se s těmi ženami dělo, jak zvládaly úkoly všedního dne a s jakými následky se přeživší vězeňkyně – bylo jich kolem 300 – musely po válce vyrovnávat.... celý text

Literatura světová , Literatura faktu , Válečné

Vydáno: , Ikar (ČR)

Die Frauen von Block 10 , 2012

monika72131
monika72131
12.05.2018 3 z 5

čte se docela obtížne, některé pasáže, opravdu člověk kolikrat musí vstřebat, jelikož pokusy na ženám byli utrpením

Terrez93
Terrez93
08.05.2018 5 z 5

pěkná knížka

nicole1990
nicole1990
25.02.2018 2 z 5

ke knížce jsem se musela docela nutit nezaujala mě tolik jako jiné knížky o holocaustu ale dočetla jsem ji.. dám jen 2 hvězdičky .... hlavně se tam nepsalo vůbec o mengelem všude v každé knížce píšou jen o něm ale těch co dělali pokusy na lidech bylo víc ale nikde nejsou zminované

PavlínaAlžběta
PavlínaAlžběta
04.02.2018 5 z 5

Dokumentární kniha velmi emočně silná, ale budu upřímná, na tuto knihu musí být nálada a atmosféra. Pravdivý neskutečně smutný, drsný příběh zanechá na každém čtenáři něco. Knihu si přál otec loni k Vánocům, a opravdu silně zasáhne emoce, necítila jsem při čtení dobře, jako by se mi utahovala smyčka kolem krku a po přečtení nemůžete číst hned knihu jinou. Já četla knihu letos na podzim a to ještě atmosféru umocnilo. Té bolesti, utrpení, psychického týrání na bezbranných bytostech a děsu jsem nezažila v jiné knížce tolik, jako zde. A to jsem přečetla mnoho knih z koncentračních táborů. Toto by si měl přečíst každý kdo umí vůbec číst, každý z celého světa, na tyto hrůzy se nesmí zapomenout a Němcům nikdy neodpustit!

Dandy1
Dandy1
27.01.2018 2 z 5

Dávám dvě hvězdičky, protože je to psané velmi nezajimavě, i když obsah zajímavý je. Bohužel, troufám si říct, že i dnes se mezi lékaři najdou psychopati. Naštěstí je drží na uzdě zákon.

DK197
DK197
29.12.2017 4 z 5

Další kniha dokládající hrůzy koncentračních táborů. Co víc říct, než že je to otřesné? A ačkoli mi v čtenářském zážitku překážel dokumentaristický styl psaní, na druhou stranu bych ho vlastně měla ocenit. Neždímal emoce ani patos - podával fakta. A přehršel jmen? Nikdy si je nebudu pamatovat, ale oni nemohou za to kolik životů nacisté zničili. A s velkou úctou se klaním snaze, co největšímu počtu lidí věnovat pár řádků. Z čísel udělat lidskou bytost s životním příběhem. Také mě velice zaujalo vyprávění, co bylo s "doktory" po osvobození a celkové politické stanovisko k obětem. Hrdých 80%.

katma
katma
20.12.2017 4 z 5

Kniha je velmi zajímavá. Při čtení jsem jí musela odkládat, a přemýšlet nad přečtenou části. Docela mě zasáhlo jak mohli lidské bytosti, takhle ubližovat jiným lidským bytostem. A hlavně, že je všude mluveno jenom o Mengelem a ostatní jsou odsouváni do pozadí, i když je jasně zřetelné, že někteří se svými experimenty byli snad ještě horší.

ivcapauli
ivcapauli
06.12.2017 5 z 5

drsné ..pravdive ..smutne ..hrozna doba

NADEI
NADEI
05.11.2017 5 z 5

Hrůzy války,hrůzy Osvětimi, hrůzy pokusů na bezmocných vězních a všechny jejich zdravotní i psychické dopady na lidský organizmus. Ze začátku mě mrzelo, že je kniha napsaná formou dokumentu, ale nakonec to bylo asi dobře....

Vampiras
Vampiras
27.08.2017 3 z 5

Pojato dokumentarne, clovek jez jde po celkovem pribehu se nejednou zasekne v datech a jmenech.

Lotka
Lotka
02.06.2017 3 z 5

Psáno formou dokumentu.

Denisa153
Denisa153
16.05.2017

V knize bylo hrozně moc jmen a dat, takže jsem se ztrácela. Jinak z popisů některých pokusů mi šel mráz po zádech.

simon_a
simon_a
14.04.2017 4 z 5

Zacatek se cetl spatne kvuli hodne jmen a dat. Nemam silu si to zapamatovat. Jinak ale uzasne napsana, sileny, co se delo :( knihy takoveho tipu miluju, jsou tezke, ale ctive. Foporucuju kazdopadne!

Tereza.K91
Tereza.K91
01.02.2017 1 z 5

Od této knihy jsem čekala trošku víc. Myslela jsem si, že kniha bude napsná více do detailů, všech pokusů.

St.Evelin
St.Evelin
30.12.2016 4 z 5

Téma 2.světové války je mi blízké, ani nevím proč. Možná proto, že ta minulost vlastně není ještě tak dávno, možná proto, že jsou lidé, kteří holocaust popírají. Na tato zvěrstva se ensmí zapomenout!
Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, přišlo mi to čtivo příliš "těžké". Po pár stranách jsem se nemohla odtrhnout, což byl někdy problém, jelikož kniha je psaná bez příkras a "povinné" přestávky byly samozřejmostí, jinak bych knihy psychicky nezvládla dočíst.

edulinka10
edulinka10
08.11.2016 5 z 5

Musíme si stále připomínat zrůdnost války...smekám před lidmi, kteří dokázali přežít...

relam
relam
30.09.2016 5 z 5

Neskutečné, brutální, nepochopitelné !!!

ivesab
ivesab
14.09.2016

Ze začátku mně kniha úplně nezaujala, čekala jsem, kdy se začne s hlavním tématem knihy. Nakonec jsem se od knihy nemohla odtrhnout, i když jsem si musela dělat pauzy, protože čtení tohoto tématu je náročné. Jen jsem měla problém z velkým množstvím jmen v knize, i když chápu, že to byl záměr autora uvést konkrétní osoby.

kannibal28
kannibal28
23.08.2016 3 z 5

nebola to sranda títo ženy si museli vela vytrpeť strachu a bolesti

katy238
katy238
02.07.2016 5 z 5

Tragické čtení o událostech, které nesmí být nikdy zapomenuty.

koncentrační tábory druhá světová válka (1939–1945) Osvětim (koncentrační tábor) lékařská etika pokusy na lidech holokaust, holocaust

Hans-Joachim Lang
německá, 1951