Ženy ve válce 1939 - 1945

Ženy ve válce 1939 - 1945 https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195271/bmid_zeny-ve-valce-VCP-195271.jpg 4 6 2

Kniha renomovaného anglického nakladatelství Osprey mapuje účast žen v ozbrojených silách nacistického Německa, Sovětského svazu, Velké Británie a Spojených států amerických během druhé světové války. Přibližuje i díky bohatému obrazovému materiálu jejich zařazení i pracovní úkoly a rovněž jejich každodenní život. Účast žen ve světovém konfliktu přitom patří mezi méně známé aspekty druhé světové války.... celý text

Literatura světová , Válečné , Historie

Vydáno: , Computer Press (CP Books)

Women at War 1939–45 , 1980

Historikbohouš
30.01.2021 5 z 5

Další kniha která vypraví o historii za mně o.k. moje příbuzná byla generál polní maršál

chodícírohožka
27.02.2018 3 z 5

Stručná kniha o ženách v uniformě za druhé světové války. Naprostá většina textu je věnovaná detailnímu popisu stejnokrojů, informace o působení žen v armádě apod. jsou jen velmi kratičké. Publikaci doplňuje množství dobových fotografií a nové ilustrace, znázorňující služební oblečení. Jedná se tedy o výborné dílo pro ty, kteří se chtějí naučit rozlišovat jednotlivé ženské uniformy, nicméně název je poněkud zavádějící, o samotných "ženách ve válce" toho kniha mnoho nepoví.

ženy ženy v armádě

Autorovy knížky