Život s korunou

Život s korunou https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391891/bmid_zivot-s-korunou-GHK-391891.jpg 5 31 23

Ženy s korunou série

Byly mladé, krásné a svět je miloval. I tímto způsobem by se daly s trochou nadsázky popsat hrdinky knihy, kterou právě držíte v ruce. Lesk královských dvorů a výjimečnost jeho obyvatel přitahovala od pradávna zvědavost všech, kterým byl tento svět bohatství a pompy zapovězen. Není tedy náhoda, že exkluzivita prostředí evropské aristokracie 19. a 20. století vytvořila mýtus o zcela výjimečných lidech, jejichž životní styl a osudy se vymykaly a vymykají chápání prostého člověka. Úkolem této knihy je dokázat pravý opak tohoto dnes již vžitého klišé a při procházce jednotlivými evropskými monarchiemi ukázat na životních osudech žen, které se pohybovaly v bezprostřední blízkosti královských trůnů, nebo na ně dokonce usedly, jak moc se jejich osudy podobají životním cestám každého z nás.... celý text

maryzka
maryzka
31.01.2019 3 z 5

Zajímavá kniha, autor opět nezklamal, ale myslím si, že oproti prvnímu dílu se liší. Autor v této knize vytvořil předchůdkyně monarchie, které se zachovali do dnešních dnů i když se najde osoba, jež monarchie zanikla

Belatris
Belatris
30.01.2019 3 z 5

Druhá kniha nedostála očekáváním. Z dvaceti příběhů se stalo pouhých deset, přitom rozsah knihy zůstal zachovaný. Tento krok měl za následek těžkopádnější čtení, některé kapitoly byly příliš dlouhé (třeba druhá kapitola, která nabobtnala skoro na padesát stran a z životního příběhu plného zajímavých zvratů se stala sáhodlouhá nuda).
Pochvalu zaslouží obálka knihy, u první knihy nekorespondoval s žánrem knihy a svým vzhledem klamal čtenáře.
Celkově kniha tak přišla o to, co bylo na Ženách s korunou to nejcennější: mohli ji zhltnout i lidé, kteří vůbec knihy o historii nečtou. Tato kniha jistě potěší nadšence do historie, ale pokud se dostane do rukou někomu, kdo jím není, nemyslím si, že kniha nadchne. I tak se ale najdou kapitoly, které se čtou skoro samy a mají výborně vyváženou délku s obsažností. Moje hodnocení je ovlivněno hlavně velkým nadšením z první knihy. Při srovnání musím tedy snížit počet hvězd. Jsem ale velmi zvědavá na další díly, jestli se povedou lépe. Zejména korektura by mohla být provedena pozorněji (těch překlepů typu platba/plavba nebo špatně vyskloňovaných slov už bylo víc, než je mi milé).

Marta77
Marta77
02.01.2019 5 z 5

Navzdory všemu a všem vypouští stále mladý historik-workoholik, pedagog a cukrář-amatér do světa svou novou knihu Život s korunou. Kdo znáte autorovu populárně-naučnou prvotinu Ženy s korunou, nebudete novou dávkou životních příběhů evropských aristokratek (tentokrát deseti) vůbec zklamaní. I tentokrát se jedná o příjemně svěží čtení o mnohdy (nebo lépe řečeno většinou) nelehkých údělech žen, jimž se vytouženého partnera dostalo díky dynastické politice rodičů či šípu ztřeštěného Cupida. Při napínavém čtení je úžasné pozorovat, jak jsou evropské šlechtické rody úzce provázané. Vedle velmi pestrého a dlouhého života poslední rakouské císařovny Zity, patrně nejvíce zaujme příběh britské princezny Diany. Přestože o ní bylo napsáno mnohými mnohé, na stránkách knihy najdete zcela nový realisticky podaný pohled. Také nakladatelství se tentokrát polepšilo a po předchozích výtkách vyslyšelo autora a čtenáře a vytvořilo oproti prvnímu dílu mnohem vhodnější obálku. Zasvěcení tvrdí, že u třetího pokračování převládnou jásavější barvy.