Ženy s korunou

Ženy s korunou https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316950/mid_zeny-s-korunou-DMY-316950.jpg 5 72 47

Ženy s korunou série

Kniha je výsledkem autorova dlouholetého zájmu o problematiku evropských panovnických rodů 19. a 20. století. Na více než 240 stranách populárně-vědeckého textu se čtenář formou životopisných medailonů seznámí s nevšedními příběhy předních evropských aristokratek, které se během svého života přiblížily nebo dosedly na knížecí a královské trůny starého kontinentu. Zákulisí evropské politiky a životní peripetie života mocných představuje autor na příkladu belgické královny Astrid, nizozemské královny Juliány, monacké kněžny Grace, řecké princezny Alice a mnoha dalších veřejně činných a slavných žen.... celý text

Ketesh
22.11.2017 5 z 5

Kniha se četla naprosto senzačně. Je jedinečná svým tématem, které je velmi poutavě napsáno a informace jsou spolehlivé. Autorovi všechna čest.

JanaVaňková
06.11.2017 5 z 5

Výborně se čte! Zajímavé životy.

myšpa
05.11.2017 5 z 5

Výborné čtení, klidně bych četla dál, doporučuji.

RosťaG.
30.09.2017

Velmi příjemné čtení, které pohladí po duši. Vřete doporučuji!

marie1322
13.08.2017

Knihu velice doporučuji, jednak si člověk rozšíří historické znalosti, a kniha je v tomto směru naprosto spolehlivá, a ještě se moc dobře čte. Doufám, že autor bude pokračovat, už se těším na další příběhy.

rozvera
02.08.2017 5 z 5

Výborně zpracované příběhy dvaceti žen, které nosily královskou korunu, nebo k ní měly velmi blízko. Pro čtenáře, který není historik, je dobrou pomůckou "Přehled vybraných rodinných příslušníků" na konci publikace, aby se snáze v propletenci příbuzenských vztahů evropských panovnických rodů neztratil. Přesto mi ještě v některých příbězích pomohla Wikipedie. Autorovi díky za rozšíření znalostí tou nejpoutavější formou.

May
02.08.2017 5 z 5

Mám velmi ráda historické knihy a knihy o životech známých osob z dob minulých .... Není to tedy první podobná kniha, která zavítala do mé knihovny :-) Rozhodně je to ale jedna z nejlepších a nejlépe napsaných knih co jsem na podobné téma četla ... A je možná jediná, možná jedna z mála u níž nemám pocit, že jsem hloupá, že nevím ... a nevím .... a nebo nevím .... Vyprávění plyne příjemně a nemusíte tápat, kde to je, kdo to je, jak to, že to nevím a pod.... (ale možná je to jen můj osobní problém u jiných podobných knih).

NikolettaHole
04.07.2017 5 z 5

Obávala jsem se že mě to dostatečně nezaujme, ovšem mé obavy byly naprosto liché. Kniha mne uchvátila a mohu ji vřele doporučit.

alnahu
11.05.2017 5 z 5

Velmi zdařilá kniha. Autor nám v ní přiblížil dvacet evropských šlechtičen a panovnic 19. a 20. století ,srozumitelně a čtivě pro široký okruh čtenářů. Doporučuji všem kdo má rád historii.

albert19
02.05.2017 5 z 5

Knihu "Ženy s korunou" je velmi pěkně, na vysoké úrovni poutavé počteníčko, až jsem si v jednotlivých pasážích poplakal nad osudy jednotlivých osobností královských a aristokratických rodin evropy. Vřele doporučuji přečíst všem bez rozdílu a ti kdo mají rádi historii, tak si mohou rozšířit a obohatit své vědomosti. Opravdu jsem si početl a bylo mně líto, že to končí.

TomCal
02.05.2017 5 z 5

Když jsem se poprvé dozvěděl, že se na konci roku 2016 dostane na pulty knihkupectví titul dr. Kamila Rodana „Ženy s korunou“, byl jsem přesvědčen (ještě z dob studií na Ostravské univerzitě, kdy měl pan doktor velmi zajímavý seminář k osobnostem české kulturní scény 20. st.), že půjde o zajímavou a čtivou knihu. Musím říci, že jsem se v předpokladu nemýlil. Kniha především boří mýty historii jako o něčem nezáživném a nudném. Autor populárně-naučným stylem zpracoval medailony 20 evropských panovnic 19. / 20. st., přitom ale přes veškerou odbornost pamatoval na čtenáře – nehistorika a publikaci nezatížil přílišnou terminologií a rozsáhlými detailně popisnými pasážemi. Naopak, text je sdělný, čtivý, srozumitelně formulovaný, občas až beletrizující (v kladném slova smyslu). Výběr tématu je čtenářsky atraktivní. Životopisy monarchů, tím spíše žen, vždy přitahovaly pozornost širšího čtenářstva. Přidanou hodnotou nové knihy dr. Rodana je však také moderní náhled na tyto osobnosti, který je demaskuje, zbavuje (na rozdíl od mnohé starší literatury) romantického balastu. Na tyto ženy předních evropských dvorů totiž autor nahlíží mnohem plastičtěji, a sice nejen jako na panovnice, které se pohybovaly před veřejností jako noblesní dámy v okázalých róbách a působily dojmem nedotknutelnosti a výjimečnosti, ale také jako na manželky, matky, dcery…, kterém v tomto úhlu pohledu působí rázem civilněji. Po přečtení knihy zjistíme, že šlo o ženy, které mnohdy řešily stejné problémy jako my dnes, v 21. století.
Hluboký a dlouhodobý zájem autora o danou problematiku spolu s literárně-pramennou základnou (dr. Rodan často čerpal z cizojazyčné literatury, která u nás dosud nebyla publikována) je zárukou toho, že kniha nesklouzává k jakési červené knihovně bulvárního stylu, k čemuž by na první dojem / pohled mohl svádět obal knihy, který na mě působí dosti lacině a fádně. Nicméně ani tento drobný nedostatek mne neodradí od mého hodnocení knihy pěti hvězdičkami. Knize přeji mnoho čtenářů a doufám, že se pan dr. Kamil Rodan bude i nadále tematice monarchů věnovat, abych se třeba po nějakém čase opět dočkali další „milé“ knihy.

Val
24.04.2017 5 z 5

Byla jsem zvědavá, jak se mladý spisovatel vypořádá s plejádou panovnic a dle mého názoru to zvládnul víc než dobře. Velmi poutavě napsané, čtivé . Doporučuji :-)

HanaPv
19.03.2017

Knihu ,, Ženy s korunkou " od spisovatele Kamila Rodana jsem s velkým zájmem očekávala.Poutavým způsobem mě seznámila s historií královských rodů a zjistila jsem,že i tyto ženy se potýkaly s mnoha běžnými,každodenními problémy.Kniha čtenáře určitě zaujme a ti si při četbě ani neuvědomí,že získávají nové historické vědomosti.Již se těším na další knihy tohoto autora.

Leonor
11.03.2017 5 z 5

Velice pěkná a skvěle zpracovaná kniha.

JanaA.
05.03.2017

Knihu dr. Rodana jsem přečetla a znovu jsem si uvědomila(stejně jako na jeho přednáškách) nejen hlubokou znalost zpracovaného tématu, ale jeho zainteresování daným obsahem, t.j. perfektní znalostí dějin evropských monarchií v uplynulých dvou stoletích. Je nesmírně poutavé sledovat nejen osobní život těchto žen, ale v některých případech I jejich vliv na politické dění ve své době. Autor nám je tedy představuje nejen v osobním životě, ale mnohdy I jako silné osobnosti veřejného či politického života. Pevně věřím, že další díl bude stejně tak fascinující jako předešlý! Perfekcionismus je vždy skvělý a z celé knihy vyzařuje autorovo hluboké zaujetí danou tématikou a encyklopedické znalosti v tomto oboru!
JanaA.

Marta77
02.03.2017 5 z 5

Nová, čtivá, lehkým perem, bez bulvárních příkras a drbů psaná kniha mladého ostravského historika s rozsáhlým záběrem dra Rodana, líčí 20 biografických příběhů evropských šlechtičen a panovnic; jejich každodenní život, radosti i strasti v intencích dvorské etikety, spleti dynastických vztahů, pozorného zájmu veřejnosti, střetu romantických představ a nevyhnutelné reality každodennosti. Najdete tam známá i méně známá jména, často v neznámých a překvapivých souvislostech. Jak píše kolega níže - pro studium aristokracie je nutný hluboký zájem, neb řada informací se v česky psané literatuře nevyskytuje, a je tedy nutné sáhnout po informacích v zahraničí.
Přednášky dra Rodana: erudice (kdo vám spatra poví, kdy byla jaká svatba, jméno hrobky, proč panovník nesmí zemřít před 24tou hodinou etc.), přirozený projev bez rétorických zlozvyků, schopnost mluvit i více než hodinu bez přestávky, vtipné poznámky a rychlé reakce na dotazy... několik důvodů stále četnější návštěvnosti. Já se přidala.
Poznámka k nakladatelství Naše vojsko: obálka je vhodná akorát k hororu... už chybí jen bestie připravená onu paní schlamstnout...

adamzvonar
26.02.2017 5 z 5

Ženy s korunou je úžasná kniha, která poskytuje opravdu hluboké znalosti pana Rodana o historii. Přečetl jsem mnoho knih, o vládních a tato kniha mi otevřela dveře do historie v souvislostech. Prosím ať vyjde kniha na téma Evropské královské monarchie. Myslím, že by to chtělo mnoho lidí. Děkuji

Konvalinka_V
25.02.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla s velkým zájmem a jedním dechem. Jelikož se zajímám o historii, téma bylo velmi zajímavé. Autor je velmi erudovaný, a to se projevilo v obsahu i zpracování knihy. Doporučuji všem k přečtení.

Marťa49
25.02.2017 5 z 5

Kniha Ženy s korunou je velmi čtivá. Historii žen - evropských královen probíráme v U3V, ale v knize jsou jejich osudy popsány detailněji. Dr. K. Rodan má hluboké znalosti o evropských dvorech. Jeho přednášky jsou velmi zajímavé. Knihu doporučuji všem, kteří mají zájem o tuto historii.

kveta1
25.02.2017 5 z 5

Tato kniha je velmi zajímavá a velmi dobře se čte. Vřele doporučuji všem