Ženy oklamané

Ženy oklamané https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305676/mid_zeny-oklamane-646a3c0e2b088.jpg 4 31 7

Pan Lecoq série

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Alabaster

Le crime d'Orcival , 1866

Romcajs
21.04.2023 4 z 5

Detektivka není špatná. Člověk prvně musí počítat s tím, že je to napsané v 19. století, kdy byl sloh trošku jinačí. A možná že i lidé byli trošku jinačí. Jinak hezky vystavěný příběh, všechno hezky popsané, takže se v ději dá dobře orientovat. Jediné co mi připadalo malinko uměle vsazené bylo čtení smírčího soudce o historii a dějích, které se v postižené rodině hraběte Hektora de Trémorela stali. Ale jak jinak by se dali čtenáři uvést do celé problematiky příběhu?

matej7245
03.12.2019 5 z 5

Knihu som našiel ako jednu z mála detektíviek v nemocničnej poličke a hoci sa príbeh odohráva v 19. storočí (čoho som sa obával), je výborne vystavaný, prefíkaný, vyšpekulovaný.
Orcivalský sociálny prípad zvaný Žranica so synom nachádzajú gréfku de Tremorel v jazierku a zalarmujú ctihodného starostu a zmierovacieho sudcu Plantata. Postupne sa k nim pridáva vyšetrovací sudca Domini a nakoniec policajt z Jeruzalemskej ulice v Paríži, vychýrený Lecoq, ktorý si postupne získal uznanie všetkých vďaka svojim predvídacím schopnostiam. V Plantatovi nachádza spojenca a spoločne sú na stope po chladnokrvnom vrahovi.
Keď sa v polovici knihy dozvieme meno vraha, ani netušíme, akú zápletku si pre nás pripravil Gaboriau. Dej sa vráti o niekoľko týždňov späť a dozvedáme sa o nechutných a zvrátených charakteroch, pohnútkach. Lecoq, majster prevlekov pripraví pascu, nemýliac sa ani v jednom detaile.
Pána Lecoqa si určite prečítam i v iných príbehoch, ak sa k nim ešte dostanem...

Han-nah
26.03.2019 5 z 5

Detektivní příběh z Francie z r. 1860, který je napínavě napsaný. Vyšetřovatel Lecoq a smírčí soudce otec Plantan vás vtáhnou do dějě, kdy brzy víte, kdo je vrah, ale jedná se taky, jak ho usvědčit.

Kerberos
17.10.2018 4 z 5

Stará dobrá detektivka,poslouchala jsem audio pěkně namluveno,doporučuji.

jarin58
05.10.2017 5 z 5

Výborné počtení.A že byla detektivka napsána před téměř stopadesáti lety nevadí.Má šmrnc.

adelinka
26.06.2013 5 z 5

....super naplánová vražda, super naplánovaná pomsta - motívom sú samozrejme majetky. Dej bol zaujímavý a pútavý - preto knihu považujem za rýchlovku.....

lusila
23.06.2013 2 z 5