Ženy, které milují příliš

Ženy, které milují příliš https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33301/zeny-ktere-miluji-prilis-33301.jpg 4 84 24

Jedna z nejúspěšnějších populárně psychologických knih o vztazích na světě. Umožní vám rozpoznat destruktivní kořeny vašich vztahů a povede vás krok za krokem k mnohem hodnotnějšímu a úspěšnějšímu způsobu života. Pokud si myslíte, že milovat znamená trpět, tato kniha je přesně to, co potřebujete... "Těm, které věří a doufají, že se jejich partner změní. Je pro vás láska totéž co trápení? Pak milujeme příliš. Bavíme se s přáteli hlavně o něm, o jeho problémech, názorech, pocitech - a skoro každou větu začínáme slůvkem "on"? Pak milujeme příliš. Omlouváme jeho nálady, zlostné výbuchy, lhostejnost nebo to, co nás pokořuje, jeho nešťasným dětstvím a snažíme se ho vyléčit? PAK TEDY MILUJEME PŘÍLIŠ ! "... celý text

Pro ženy , Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Motto

Women Who Love Too Much , 1985

mauvais-ange
02.10.2023 5 z 5

Perfektní kniha, vše je napsáno stručně a jasně, přitom jsou informace přínosné. Nejdříve se autorka zabývá vysvětlením, jak nás ve vztazích může ovlivňovat naše dětství, na konkrétních příkladech je to pak rozvedeno ještě víc. Nenašla jsem se úplně ve všem, ale tam kde ano, to sedělo přesně. Líbilo se mi, že zde byla rozebrána i problematika sexu a intimity. Neseděla mi jen jediná pasáž, kdy autorka píše, že nemáme svého partnera povzbuzovat a chválit. Závěrečné rady byly také skvělé, celkově mi kniha moc pomohla.

lucie2371
07.07.2023

Knihu jsem četla své mamince, na doporučení jejího psychologa.
Jelikož já osobně takovéto knihy nevyhledám a osobně bych si jí jinak nepřečetla, nebudu jí hodnotit hvězdičkami.
Nicméně kniha nebyla špatná a určitě v sobě nesla i nějaké to poučení a rady.

AmyLee992
09.05.2021 4 z 5

Velice užitečná kniha všem ženám, které jsou ochotny si přiznat, že "milují příliš" = mají velký problém. Na mnoha příkladech můžeme vidět, za jaké "banality" se naše závislosti mohou skrývat.

Jája92
01.05.2021 3 z 5

Zajímavé ukázky ze života žen, které vstoupily do vztahu s veškerými nadějemi a odchází z něj zklamané, aniž by tušily z jakých důvodů. Díky psychoterapuetce Robin těmto ženám znovu vzroste sebevědomí a dokáží si uvědomit, kde nastala chyba.

Josh
10.03.2021 3 z 5

Tenhle titul zní jako denní praxe a tak v knihovně putovala z poličky vrácených na hromádku půjčit. Příběhy jako kopie, chování žen jako kopie, což je zřejmé podle žen jako takových – vše plně prožívají, dávají sebe, mají spokojenost všech jako svou prvořadou „povinnost“. Bohužel kopie bolesti a trápení, takže za mne došlo na „skok“ na závěr knihy, kde jsou rady jak se bránit nezdravým vztahům – ty už si lze „přebrat“ dle svého vlastního života a nést jen tu svou bolest a trápení….

Elea
02.01.2021 4 z 5

Zajímavá kniha, která obsahuje hodně témat k přemýšlení.

BaLu1
29.11.2020 5 z 5

Už nejsem nejmladší a mám velký kus života za sebou. Myslela jsem, že už toho hodně vím a rozumím lidem a jejich chování, ale tak nějak pozvolně a nenápadně přišla životní situace, která mě hodně a překvapivě zaskočila. Při brouzdání na internetu jsem narazila na tuto knihu, která mě svým obsahem zaujala. Po přečtení jsem si uvědomila, že toho o sobě a o životě zas tolik nevím a objevila jsem mezery. Uvědomila jsem si, že nestačí být k ostatním upřímná, laskavá, citlivá, milující a chápající, abych mohla očekávat z jejich strany totéž. Tak to prostě nefunguje. Kniha mi dala spoustu odpovědí a rozšířila náhled na roli partnerky/manželky. Zejména těm laskavějším ženám, bez ohledu na věk, které nejsou dlouhodobě šťastné a doufají, že svým vlivem a upřímnou snahou partnera změní, doporučuji knihu přečíst. Přinejmenším třeba přijdou na to, co je špatně a že se to může změnit. To je hrozně důležité, tam je začátek, pak už musí každá pracovat na sobě, aby se mohla její situace zlepšit. Myslím, že mnoho žen v knize najde podobnost se svým životem. Navíc pokud je ve vztahu alkoholismus (nebo byl v původní rodině), vzorec chování dotyčných je jako přes kopírák ve všech případech. Bohužel. Pokud máte pochybnosti o svém štěstí ve vztahu, rozhodně doporučuji přečíst.

Pettinka
17.10.2020 5 z 5

Pravda je, ze tuto knihu jsem potrebovala a jak tak byva, tak jsem na ni narazila uplnou nahodou. Je psana ctive, jednoduse. Nerikam, ze mi vyresila vsechny moje problemy a me zazrakem precvaklo v hlave, ale rozhodne na me mela velky vliv. Doporucuju a to nejen zenam.

Marcelka59
20.05.2020

Jelikož jsem měla dost velké psychické problémy, snažím se na sobě pracovat a to mým nejoblíbenějším způsobem - čtením knih, učením se, získáváním informací. Pane Bože díky Ti za to, že jsem potkala tuhle knihu. Přečtenou jsem ji měla za tři dny(před chvílí jsem ji dočetla). Kniha byla velmi přínosná. Ta kniha (závěrečná část) ve mě úplně vyvolala ten pocit, jaké to je být zdravě zamilovaná, vzpomněla jsem si na to, jak je to krásné a říkám si, to v životě chci a nechci už nikdy nic jiného. Doporučuji všem ženám, které si myslí, že láska je jen o tom všechno vydržet, trpět a cítit bolest. Ženský, sakra, zasloužíme si v životě jen to nejlepší!!! :)

petra0502
06.05.2020 5 z 5

Nic se neděje náhodou a zřejmě i proto jsem si nedávno koupila tuhle knihu.
Nebylo to cílené, myslím si, že mi vyskočila v nabídce dalších knih, co by mě mohly zajímat, když jsem zrovna dokončovala objednávku na knihkupectví a já si ji přihodila do košíku, aniž bych o ní něco věděla. Jen, že mě zaujal název.
Netušila jsem, jak zásadní se pro mě právě tato kniha stane.
Přesně tuhle knihu jsem potřebovala, jen jsem netušila, že existuje a že jí tak potřebuji.
Určitě ji doporučuji všem ženám, které se snaží nějak změnit své partnery v domnění, že budou konečně šťastné.
Také jsem se trápila a snažila jsem se změnit toho druhého, až jsem po přečtení knihy pochopila, že změnit můžu jen sama sebe.
Perfektní kniha, která mi pomohla otevřít oči a začít na sobě pracovat.

evelýny
11.12.2019 3 z 5

,,Těm, kteří věří a doufají, že se jejich partner změní."
Kniha nejenom pro ženy a nejenom o ženách.
,,Milovat příliš znamená zakoušet bolesti a neuspokojení."
Četla jsem spíše ze zvědavosti, zda se dovím něco nového. Bohužel stále stejné pravidlo:
Aby nám mohla vykvést naše koruna, musíme nejdříve vyčistit svoje kořeny. Aby se ve studni opět objevila voda, musíme zabít žábu na prameni.
Bohužel život není pohádka O třech zlatých vlasech děda Vševěda, takže ,,Plaváčka" ve svém životě nečekejte...
Naděje: ,,Změňte sebe a tím pomůžete i druhým, aby se uzdravili."

P.S: Pozor na psychopaty. Ti se vymykají jakýmkoli pravidlům.

Mrs.Depp
06.12.2019 5 z 5

Po této knížce jsem sáhla, když jsem měla pocit, že si mě mí partneři neváži a mám problém navázat normální zdravý partnerský vztah. Za mě je skvělá. Napsaná psycholožkou a na každé stránce je popsáno spousta příběhů žen, které se pro muže ponižovaly jako dřív já. Naučila mě vážit si sama sebe a nedělat pro chlapa první poslední, jen abych mu stála za to strávit se mnou milostivě jeden večer. Na konci knihy je spousta rad, co dělat, abyste se naučily neupínat se neustále k nezdravým vztahům a věřím, že mě pomohly. Uvědomila jsem si, proč navazuju neustále nefunkční vztahy. Vykašlala jsem se na všechny chlapy, kteří mě zneužívali, začala se chovat hezky především sama k sobě, začala si život bez partnera užívat a pak se opravdu objevil ten pravý, který si mě váží, dělá pro mě první poslední, neustále mi opakuje jak mě miluje a stojí při mě v dobrém i ve zlém. Ten o kterém VÍM, že by mi nikdy neublížil.
Tuto knížku doporučuji všem ženám, které stejně jako dříve já, stavějí na první místo chlapa, který za to vůbec nestojí, místo aby na první místo postavily sebe samy. Možná je to náhoda, ale u mě tyto rady opravdu zafungovaly,i když samozřejmě ne po jednom přečtení ani ne za jeden den:).

lidunka1
05.12.2019 4 z 5

Kniha je hlavně pro odborníky - tedy psychology, psychiatry, terapeuty. Určitě bych přála ženám, které příliš milují, aby to odhalily a dokázaly se změnit. Ale neví, zda k tomu pomůže pouze četba knihy. Ale při četbě by jim mohlo dojít, že jsou to právě ony a potřebují pomoc. Kazuistiky jsou docela smutným čtením.

ivana02
29.10.2019 3 z 5

Kniha mi byla doporučena a nebyla rozhodně špatná. Autorka popisuje případy konkrétních žen, plno věcí jsem si z toho vzala a v lecčems se i poznávala. Jediné minus vidím v tom, že většina příběhů se odehrává v rodinách alkoholiků, což jde (naštěstí) mimo mne.
Co se týče obálky - přesně vystihuje můj postoj k manželovi :-) Naštěstí se ho snažím měnit - postoj, ne manžela :-)

roso.mak
21.10.2019 5 z 5

Vzdy jsem byla pragmaticka a k strhujicim emocim neduveriva. Samozrejme dobre rodinne prostredi je zaklad, jak zjistite po precteni. A i pro me, ktera vzyva rovnocenost, to bylo zajimave a poucne pocteni.

Niky91
30.06.2019 4 z 5

Poučné.

Guepp
16.04.2019 5 z 5

Je to skvost!
Nádherně napsáno.
Každý člověk, který nežije (nebo si myslí, že nežije) v taktových svazcích, si zde najde mnoho podnětného.
Rozhodně doporučuji! Zkusím i jiné knihy autorky.

ala9063
25.07.2018

Mě tato kniha otevřela oči a díky ní jsem si uvědomila, že jsem dobrovolně obětí domácího násilí. Díky této knize jsem zažádala o rozvod :)

deshalb
07.03.2017 5 z 5

Veľmi dobrá kniha, z ktorej by si všetky ženy mali zobrať ponaučenie a vážiť si samu seba.

anais
05.01.2017 4 z 5

celkem mě vyděsilo, když jsem se našla téměř ve všech patnácti bodech příliš milujících žen :-)