Ženy, které běhaly s vlky

Mýty a příběhy archetypů divokých žen V každé ženě žije mocná síla, naplněná zdravými instinkty, vášnivou tvořivostí a nesmrtelným poznáním. Je to archetyp Divošky, který představuje instinktivní povahu žen. Divoška je ale ohroženým druhem, neboť i když dary nespoutané přírody nám od narození patří, snaha společnosti zcivilizovat nás do strnulých rolí utlumila to hluboké a životodárné poselství našich vlastních duší. V knize Ženy, které běhaly s vlky se zabývá dr. Estés mýty, pohádkami a příběhy, z nichž mnohé pocházejí z její vlastní rodiny, s cílem pomoci ženám spojit se znovu s těmito divokými, zdravými a vizionářskými vlastnostmi této instinktivní povahy. V příbězích a komentářích v této pozoruhodné knize nalézáme, zkoumáme, milujeme a pochopíme Divošku a pojmeme ji do své hluboké duše jako něco kouzelného a léčivého. Je to obohacující a životodárná psychologie žen v tom nejopravdovějším smyslu, je to poznání duše. Tato kniha nám připomíná, že jsme stále nespoutanými a že obnovení této vitality nás samo o sobě postaví přímo do světa. Práce ukazuje čtenáři, jak úžasné je být odvážnou, starostlivou a jak je úžasné být ženou. Ten, kdo umí číst, by si měl tuto knihu přečíst....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13315/zeny-ktere-behaly-s-vlky-Gl0-13315.jpg 4.3200
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus, Mytologie
Vydáno:, Pragma, Knižní klub

Women Who Run With the Wolves (1992)

Kniha Ženy, které běhaly s vlky

Pietradi

Autorka této knihy vychází z předpokladu, že některé ženy mohou být (anebo jsou) ochočené, ztracené, nenaplněné, bojácné, zoufalé, prázdné.
Předpoklad je správný, protože kdyby tomu bylo naopak, pak by nebylo žen, které pomlouvají a poštvávají ostatní proti sobě, nebylo by žen, které by sváděly otce od rodin a svoji sexualitu zneužívaly, nebylo by žen, které se mstí, žárlí, nebo si nepřipadají dostatečné krásné, potřebné a zajímavé.
Victor Hugo do předmluvy ke svému románu Bídníci napsal, že "(...) pokud na světě nepominou nevědomost a bída, nebudou knihy tohoto druhu bez užitku."
Podobné můžeme říci o Ženách, které běhaly s vlky. Dokud bude ochočených, ztracených, nenaplněných, bojácných, zoufalých a prázdných žen, nebudou knihy jako je tato bez užitku.

Katepaz

Skvělá kniha, ke které se ráda vracím.

camelopardus

Kniha za přečtení určitě stojí, ale je hodně zvláštní...pro mě těžká, taková kostrbatá... četla jsem ji několik let, než jsem se prokousala k závěru, ale určitě se k ní budu zpět vracet. Jsou v ní myšlenky, které stojí nejen za přečtení, ale i za osvojení. Jihoamerický styl psaní (nebo myšlení) je takový jiný, pro mě hůře uchopitelny a srozumitelný. Ale možná to je i tím samotným překladem, jak je uvedeno v komentářích níže. Kniha totiž není přeložena do češtiny přímo z originálu, ale z anglického překladu. Každopádně by každá žena měla k této knize alespoň "přivonět", když už si ji nepřečte celou... :-)

kata5121

Překlad je hrozně špatný a kostrbatý - nevím, jestli je tak napsaná i v originále, ale možná by stálo za to to zjistit. Nedá se číst jako beletrie - během čtení se mi stávalo, že mě některé kapitoly úplně minuly - a vrátila jsem se k nim naprosto překvapená třeba až po roce, kdy se mě jejich obsah v reálném životě aktuálně týkal - a teprve tehdy jsem je pochopila. Přála bych si, aby tuhle knížku měla doma každá žena, která se hledá. Není to s ní úplně snadné, ale to, co se knížka snaží předat, stojí za každou minutu čtení.

reader.007

Já bych to vyjádřila asi takhle: komu není rady, tomu nepomůže ani tahle kniha. Na hledání symboliky, nebo dokonce rozumných rad v pohádkách a pověstech nepotřebuji žádný "překlad" a užvaněný rozbor od doktorky filosofie.
Vždycky si na ni vzpomenu když čtu/poslouchám pasáž z Pratchetta o přístupu Bábi Zlopočasné ke knihám.

Mituli78

Překlad je ovšem tragický...a tolik chyb....Jinak nádhera.

Alex_Jura

V době prvního čtení otřásla celým mým světem. A ani mi nevadilo číst ji od začátku do konce, postupně. Později už jsem si naopak vybírala jednotlivé kapitoly a pasáže podle potřeby. V mé knihovně je to asi jedna z nejvíce podtrhaných knížek. Barevně, v různých životních obdobích. S vděkem za to, že někdo dokázal sestavit tak nádherného průvodce osobním růstem.

Smarzka
04.12.2018

Užasná kniha, kterou si musí přečíst každá žena, které se dostane do ruky, nebo ji osloví. Avšak POZOR! Kniha se nesmí číst od začátku do konce, jako jiné. Je potřeba si přečíst obsah a ta kapitola, která čitatelku osloví se má přečíst. Jinak je kniha, jak to tu nekteré píšou; těžká, nečitatelná, dlouhé, opakuje se.
Je to duchovní průvodce, ne rozbor pohadek.

Clarissa Pinkola Estés

Clarissa Pinkola Estés