Ženská múdrosť & mužská logika / Vojna pohlaví alebo princíp doplnenia?

Ženská múdrosť & mužská logika / Vojna pohlaví alebo princíp doplnenia? https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416987/bmid_zenska-mudrost-a-muzska-logika-vojn-OSb-416987.png 5 1 0

Mužské a ženské je večneprotirečivá a nerozlučná časť tohoto sveta. Tak isto večne trvá spor: kto je prvý, kto je hlavnejší, kto je rozumnejší, kto je silnejší... Otvorene alebo potajme sa snažíme získať jeden od druhého právo na tento svet. Svet praská vo švíkoch od mužského šovinizmu alebo ženského feminizmu alebo unisexu. Pričom obe strany snívajú, a to ani neuveríte, ale o láske! Je aj iná cesta? Je a volá sa "princip doplnenia". Je založený na tom, že muž a žena sú rôzné bytosti: fyzicky, psychicky aj intelektuálne. Absolutne rôzne. Ich súťaženie nemá nijaký zmysel. Prejdeme po špirále od biológie cez psychiku až k možnostiam rozumu a uvidíme, v čom sme silní, kde sú naše slabosti a ako môžu muž a žena spolupracovať, a nie bojovať. Nebáť sa jeden druhého, lebo "ten, kto sa bojí, je v láske nedokonalý". Jeho svet je sociálna spoločnosť, jej svet je príroda. Ona rodí, on ochraňuje. On buduje, ona oživuje. On rozmýšľa, ona vidí.... celý text

Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Inštitút rozvoja človeka o.z.

Женская мудрость и мужская логика. Война полов (Ženskaja mudrosť i mužskaja logika. Vojna polov) , 2011

Kniha Ženská múdrosť & mužská logika / Vojna pohlaví alebo princíp doplnenia? je v