Zenová mysl, mysl začátečníka

Zenová mysl, mysl začátečníka

„V mysli začátečníka existuje mnoho možností, v mysli odborníka jen několik“. Touto větou začíná nejoblíbenější ze všech knih o zenu, které kdy v Americe vyšly, Zenová mysl, mysl začátečníka. Málokdy se stane, že tak útlá knížka, tak malá hrstka slov dokáže předat tak bohatou a hodnotnou nauku. Tato prostá věta přetnula jedním tahem všudypřítomnou tendenci většiny zenových adeptu, kteří se snažili dostat k zenu tak blízko, že úplně přehlédli to, co zen vlastně je....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262649/zenova-mysl-mysl-zacatecnika-262649.jpg 4.525

Zen Mind, Beginner's Mind: Informal Talks on Zen Meditation and Practice (1970)

Duchovní literatura, Filozofie, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Fontána

Enthik
18.11.2015

Velmi krásné čtení. Čtěte lehce, s důvtipem a nikoli vážně. Říká se čím více zenu = tím méně zenu.
Popsal bych tuto knihu jako bibli zenového buddhismu. Pokud se zajímáte o tyto věci, tak je to kniha č. 1 :)

eddie
11.09.2013

Kniha, která mě přivedla k zenu. Nemohu jí být vděčnější, neboť zen vnesl do mého života něco, co mi velice dlouho chybělo. Zen považuji za jednu z mála nauk, která vede k opravdovému uvědomění a spokojenosti v životě bez ohledu na jeho okolnosti.

Ikkju
29.01.2012

Už jenom název knihy je velmi trefný... Jestli se nepletu tak na autora narážela A.D.Neelová když mluvila o velmi inteligentním japonci který se překvapivě zabývá podivnými spotvořeninami buddhismu - zenu (není doslovné) x). Zaplaťpámbů (lol) za to!

zen duchovní rozvoj buddhismus

Šunrjú Suzuki