Žena z kajuty č. 10

Žena z kajuty č. 10 https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346480/bmid_zena-z-kajuty-c-10-lvm-346480.jpg 4 604 201

Novinářka Lo Blacklocková, která píše do cestovatelských časopisů, právě dostala životní šanci: má se spolu s hrstkou cestujících z vyšší společnosti účastnit luxusní okružní plavby po norských fjordech. Soukromá jachta Polární záře se právě vydává na svou panenskou plavbu – obloha je modrá, moře klidné a hosté dobře naladěni. Noblesní kajuty, večeře ve velkém stylu, elegantní konverzace… Pohádka se však zvrhne v noční můru: Lo v polotmě zahlédne, jak někdo srazil z paluby do moře jakousi ženu. Lo je jediná, kdo incident viděl, a nikdo jí nevěří – vždyť nikdo z hostů nechybí! Lo se zoufale snaží zjistit, co se stalo, ale loď pluje dál, jako by o nic nešlo. Jenže něco je tu špatně, skrznaskrz špatně… Důmyslně vystavěný román, který připomíná vrcholná díla Agathy Christie, je plný překvapivých zvratů a mrazivých odhalení.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Leda

The Woman in Cabin 10 , 2016

ctenarkaEva
19.03.2018 2 z 5

Na mě tato kniha působila spíš jako průměrná. Čekala jsem víc - hlavně podle anotace a srovnání s knihami Agathy Christie. Byla jsem zvědavá, jak příběh dopadne, tak jsem knihu rychle dočetla, ale žádnou výraznou stopu u mě bohužel nezanechala.

adaba
16.03.2018 4 z 5

Hodně dobré čtení :) Líbil se mi styl, jakým byla knížka napsaná, kdy na konci do sebe dílky skládačky pěkně zapadnou :)

pafčaodřeky
16.03.2018 3 z 5

Hrdinka jako nešikovná, nevyrovnaná ženská, co bere prášky na hlavu a chlastá první ligu? No sympaťačka na první pohled (ironie). Jinak obyčejná, průměrná detektivka, nic, co by stálo za opětovné přečtení.

happy-smile
09.03.2018 4 z 5

Kniha se četla sama a musím říct, že autorka se od minulé knihy posunula hodně dopředu. Všude kolem černý les byl hodně laděn do ženského románu, tady už se přesouváme více do detektivní roviny. Příběhů, kde se stal zločin na lodi, je bezpochyby nespočet. Ruth Ware se mezi autory podobných témat zařadila se ctí a konec knihy podle mě bude spoustě lidí docela vrtat v hlavě.

vivalamuff
08.03.2018 5 z 5

Na tuhle knihu jsou poměrně rozlišné názory. Myslím, že to chápu. Někomu prostě nesedne hlavní hrdinka, která má problémy s alkoholem. Mně to však nevadilo.
Děj byl opravdu, hlavně na začátku, rozvleklý, ale myslím, že to mělo svoje odůvodnění, které člověk pochopí spíše až ke konci. Pro mě měla knížka tu správnou dávku napětí. Dějové zvraty mě překvapovaly, takže jsem si příběh báječně užila. Knížku bych doporučila. Ovšem ti z vás, kdo milují příběhy od A. Christie, budou zřejmě zklamaní. A.CH. byla přece jen královnou detektivek a srovnávání Ženy z kajuty č. 10 s jejím literárním počinem bych se asi vyvarovala :-D
Přesto 5 *

SilvieSisinka
01.03.2018 5 z 5

Kniha mě bavila celá.Přečetla jsem za večer.Pro mě klasická detektivka,která se četla sama :-)

i.stefany
27.02.2018 5 z 5

Tahle knížka mi příjemně sedla. Dobře se mi četlo o plavbě na luxusní jachtě se smetánkou z vyšší společnosti. Samotný příběh mě bavil a nijak mě nerušil ani duševní stav hrdinky. Bezva čtení.

kytarka
25.02.2018 5 z 5

Kniha mi dost připomínala Ženu v okně, ale oproti ní mě Žena z kajuty Č. 10 bavila daleko více. Zajímavý námět. Dobře se mi kniha četla, doslova jsem jí zhltla. Fajn víkendovka.

elisa194
25.02.2018 5 z 5

Po dlouhé době parádní knížka, napínavá od začátku do konce. Ano, hlavní hrdinka se nekdy chovala hloupě, ale nijak zvlášť mi to nevadilo.

iveetka
23.02.2018 1 z 5

Hlavní hrdinka? Nemám na ní slov.... To její neustálé kalení, úzkost, nervy, strach... Všechno, co mohla si sama po*rala, kvůli chlastání. Bylo to prostě otravný. Kniha se mi nelíbila a určitě jí nedoporučuji. Do strany 250 neustále řeší, že nespala a pořád se napájí chlastem a ranní kocovinu spravuje prášky na hlavu. Závěr knihy? Tam jsem pociťovala jediný příjemný pocit, který jsem měla u čtení této knihy. Přišla na mě velká úleva, že mám tuhle knihu konečně za sebou!

barush89
15.02.2018 5 z 5

Velice čtivá kniha s napívaným příběhem!

xxxmoncicak
14.02.2018 5 z 5

Strašně lehce se mi kniha četla. Od začátku mě bavila. Přečetla jsem jedním dechem jak se říká. Příjemný příběh

Zlatinka.Emilly
06.02.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

zazvorka
04.02.2018 2 z 5

Zklamání - ze zápletky by určitě šlo vytěžit více. Je to docela nudně napsané. Nedokážu úplně definovat, co mi vadilo - možná hlavní hrdinka? Hodně zmatená a vykolejená - což lze samozřejmě přičíst událostem v úvodu. Já bych to ale také viděla v tom, že bere antidepresiva a současně dost nasává...

Magdalena_j
03.02.2018 3 z 5

Vrátila jsem se k rozečetlé knize asi tak po čtyřech měsících a přesto jsem neměla problém plynule navázat. Takže první polovina je vlastně taková předvídatelna, jednoduše zapamatovatelná. Jediný problém mi dělalo spojení jmen a příjmení, kdy se jednou o někom mluví křestním jménem, podruhé příjmením a trochu se mi motalo, kdo je kdo.
Poslední třetina je taková čtivá, ale zároveň hrozně zvláštní.
Knihu doporučuji lidem, kteří mají rádi napínavé trosku detektivní knihy, které ale nejsou nějak děsivé.

pastelka53
02.02.2018 3 z 5

U mnoha knih je hlavní postavou žena, která má problém s alkoholem. Stalo se to teď hitem?
Každopádně, průměrný příběh, který Vás neposadí na zadek a ani neunudí k smrti. Předvídatelný konec, žádná extrémní napínačka.

IvušeBrejlatá
02.02.2018

Věřím, že tu diskutuje mnoho zasvěcenějších čtenářů thrillerů. Za sebe můžu prohlásit, že pro strašpytly, kteří se k tomuto žánru teprve odhodlávají, protože by je po opravdu strašidelné knize vyděsil i vlastní obraz v zrcadle, je tahle kniha super.

SSTknihy
29.01.2018 3 z 5

Luxusní jachta tiše brázdící vlny Severního moře, výkřik uprostřed noci, temné šplouchnutí do ledových vln, žena, kterou kromě hlavní hrdinky nikdo jiný neviděl a uzavřený okruh podezřelých – skvělý začátek, který vás vtáhne do děje stejně rychle, jako vtáhlo Lo do případu její odhodlání dopátrat se pravdy. Jenomže čím déle se loď houpe na vlnách, tím déle se vlastně nic dalšího neděje a čtenář tak trochu doufá, že se z jedné z kajut vynoří třeba Hercule Poirot, aby svými otázkami trochu rozvířil stojaté vody poněkud rozvleklého děje. Ke konci to sice začne mít zase trochu švih a šmrnc, ale poněkud banální rozuzlení a lehce pohádkový závěr už to příliš vylepšit nestihnou. Přesto je Žena z kajuty č. 10 slušná detektivka a stojí za přečtení - třeba během plavby na luxusní jachtě.

pobijecmuch
28.01.2018 odpad!

Nálepka bestseller č.1 a velká propagace knihy s reklamou se vždy rovná literárnímu průseru. Tato kniha je tomu příkladem. Nuda, bez napětí a děje, cíleně psaná pro ženské čtenářky, které z této knihy dostanou možná i laktační psychózu. Této blbiny jsem se mohl ušetřit, ale co už nadělám. Můj komentář ať je varováním pro jiné čtenáře.

PavlínaAlžběta
26.01.2018 4 z 5

Opět jsem se lekla nálepky Bestseller, ale nevím co si z knihy vzít nebo hlavně co si o příběhu myslet. Námět výborný, jenže zpočátku zklamání později nadšení vystřídalo opět zklamání. Nemohu říct o knize, že mě zvedla ze židle, ale celkový dojem docela dobrý. Začátek jsem se nudila dost moc táhlý, hrdinka mě přišla pomatená, ale později jsem se začetla, děj s prvky tajemna, napětí, bezmoci, včetně strachu z vraha, dodalo knize to pravé. Co se týče závěru, jako by autorka ufikla rozuzlení co nejdříve, to mě zase trochu zklamalo, předvídatelnost konce.