Žena v temnotě

Život rodiny Sarah a Patricka se vždy odvíjel v poklidu. Po smrti matky se ale pro Sarah začne vše měnit stále více k horšímu. Patrick cítí, že rodina potřebuje začít někde jinde a úplně znovu. Rozhoduje se proto, že se všichni odstěhují do domu, kde on sám kdysi dávno vyrůstal.

Má to ale háček. Zatímco pro Patricka je ono místo spojeno se šťastnými vzpomínkami, pro všechny ostatní je to především dům, kde kdysi došlo k brutálnímu zavraždění rodiny, jež zde žila. A zatímco Patrick je přesvědčený, že se pro ně dům stane i přesto ideálním místem k novému životu, jejich děti zde trpí nočními můrami a pocitem, že je kdosi sleduje. Ani Sarah si není jistá, zda se ocitli na správném místě, neboť čím déle v domě bydlí, tím více se její manžel mění v kohosi úplně jiného.

Mrazivý psychologický thriller o rodině, jež přestává normálně fungovat, a o tajemstvích, která nás pronásledují. Příběh, který uchvátí fanoušky B. A. Paris, Clare Mackintosh či knihy Osvícení Stephena Kinga.

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/397827/zena-v-temnote-OTr-397827.PNG 3.852
Literatura světová, Thrillery

Kniha Žena v temnotě

Schamila
22. listopadu

Přečteno - ale ….
Tak psychicky vyšinutou ženu, která stále lže a tím ubližuje nevinným, kteří ji chtějí pomoci,tak psychicky vyšinutého muže, co dodat, asi si dám na čas pokoj od takových knih, tahle stačila za všechny, jsem z ní docela nervózní..... nebyla to nejlepší volba ….

Trolice

Pocity z této knihy u mě byly jako na houpačce. Chvílemi napínavé a chvílemi zmatené. Často se v ní opakovaly fráze - v domě smrti není nic lepšího na práci než vzpomínat na to, jak jsem kdysi tančila a pohupovala se s manželem

Jaruna644

Jaruna644
Já jsem nadšená.Nutit se do vaření,to už je síla.Kniha má spád,já takovým knihám říkám jedním dechem.Poslouchám metal,mám ráda Kinga,od dětství miluji knihy,bude mi 68 let.U mně jistých pět hvězdiček.

gordon13

Tahle kniha měla mít o 300 stránek méně, mám hodně ráda příběhy o tajemných domech, ale tohle bylo děsně utahané, soustavně příběh ztrácel moji pozornost, zkrátka jen tak tak jsem dočetla a i ten konec nic moc, tak na dvě a půl hvězdy s odřenýma ušima...

LP113

Poslední dobou mám pocit, že všechny knížky mají nějak divné a nudné začátky. Tady byl začátek teda pro mě dost zmatený. Ale pak se mi to líbilo, určitě stojí za přečtení.

NADEI

Kde je pravda o domě smrti, je Sarah psychicky nemocná a co Patrik chce opravdu své rodině pomoci ? V knize vyplouvá překvapivá pravda na povrch a určitě stojí za přečtení.

ArwenAragorn

Temný, mrazivý, zneklidňující thriller, plný lží a tajemství.
Na naléhání manžela Patricka, aby překonali manželskou krizi, souhlasí Sarah s koupí domu, kde jako dítě bydlel. Jenže v něm došlo k vraždě rodiny, která v něm dřív žila. Sarah i děti se postupně cítí v domě čím dál hůř a Patrick se začne měnit.
...............................................................................................................................................................
Tajný pozorovatel:
Změnil se. Dům, který byl kdysi prostě jenom domem, pak Domem smrti a teď....čím je teď? Malovaný francouzský nábytek a barvy Farrow +Ball, plechovky s bílou barvou naskládané v hale, která bývala temná a prázdná.
Podívej se ale pozorněji a na malbě jsou černé fleky a tapety se na okrajích odlupují. Podívej se pozorněji a uvidíš, jak se kouše do rtu, jak má shrbená ramena a jak je ztuhlá napětím.
Na stěně za ní je fotografie. Dvě malé děti. Mohla by to být dvojčata. Různé barvy, ale stejné úsměvy. Jak hloupé - tobě to ještě nedošlo? Jí to nedošlo?
Tohle není dům pro děti.
Téma, i když už docela profláknuté, bylo dobré, autorka z něj však dovedla vytěžit tak 50%. Chvilkové napětí a pak zase dlouho nic. Teprve finálních asi 50 stran je napínavějších a akčních.
Pořád jsem nechápala, proč Sarah včas nepopadne děti a neutíká s nimi pryč.
Je to tak 3 a půl *, i přes moje výtky kniha za přečtení stojí, a obálka není špatná.

agatha2

Sarah a Patrick a jejich dvě dospívající děti Mia a Joe procházejí krizí. Po smrti matky Sarah se Sarah zhroutí a rodina je v rozkladu. Patrickovi se naskytne možnost koupit dům, ve kterém kdysi Patrick vyrůstal. Má to ovšem jeden háček. Dům je opředen temnou minulostí. Byla zde před 15 lety vyvražděna rodina, která zde bydlela.
Sarah ani dětem se do domu stěhovat nechce, nicméně nakonec podlehnou Patrickovu nátlaku a dům koupí.
Hned po příchodu do něj, začnou všichni kromě Patricka cítit, že je tam něco špatně. Jejich život nabete směr, který by je ani ve snu nenapadl. Jsou na vině duchové či jiné temné síly? Nebo je vysvětlení čistě pragmatické?
Od samého začátku jsem se do knihy ponořila a s každou další kapitolou mě zajímalo, co bude dále. Poměrně brzy jsem pochopila, že je v rodině něco totálně špatně. Kdo je ovšem na vině prozrazovat nebudu.
Knize je vytýkáno zbytečně moc vnitřních pochodů a dialogů, mně toto nevadí. Není důvod hnát příběh za každou cenu dopředu bez pořádného pochopení souvislostí.