Žena v temnotě

Žena v temnotě https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397827/bmid_zena-v-temnote-OTr-397827.PNG 4 127 45

Život rodiny Sarah a Patricka se vždy odvíjel v poklidu. Po smrti matky se ale pro Sarah začne vše měnit stále více k horšímu. Patrick cítí, že rodina potřebuje začít někde jinde a úplně znovu. Rozhoduje se proto, že se všichni odstěhují do domu, kde on sám kdysi dávno vyrůstal. Má to ale háček. Zatímco pro Patricka je ono místo spojeno se šťastnými vzpomínkami, pro všechny ostatní je to především dům, kde kdysi došlo k brutálnímu zavraždění rodiny, jež zde žila. A zatímco Patrick je přesvědčený, že se pro ně dům stane i přesto ideálním místem k novému životu, jejich děti zde trpí nočními můrami a pocitem, že je kdosi sleduje. Ani Sarah si není jistá, zda se ocitli na správném místě, neboť čím déle v domě bydlí, tím více se její manžel mění v kohosi úplně jiného. Mrazivý psychologický thriller o rodině, jež přestává normálně fungovat, a o tajemstvích, která nás pronásledují. Příběh, který uchvátí fanoušky B. A. Paris, Clare Mackintosh či knihy Osvícení Stephena Kinga.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Baronet

The Woman in the Dark , 2019

Leniiis
23.04.2020 5 z 5

Na knížku jsem narazila náhodou v knihovně a zaujala mě obálka, tak jsem zkusila vzít domů a nelituju. Příběh, kdy chvilku máte dojem, že z toho všeho už blázníte taky. Knížka, kdy jsem se bála večer v práci.,což se mi fakt nestává často. Za mě určitě doporučuji.

smithynka
06.02.2020 4 z 5

Na knihu jsem narazila v knihovně, zaujala mě obálka a tak jsem si ji půjčila. Když jsem četla komentáře tady, začala jsem litovat, že jsem si nevzala něco jiného. Teď jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Prostě, každý má jiný vkus.
Mě kniha bavila. V půlce jsem si říkala, že mi to trochu připomíná Osvícení od Kinga :D. Zajímalo by mě, jestli spisovatelka netrpí nějakou poruchou, protože kniha je plná vyšinutých postav.
Ale musím uznat, že mě příběh bavil a dobře se četl.

Dušanskej
28.01.2020 5 z 5

Kniha me hodne bavila byla napinava a dobre se cetla .. doporucuju

PeM
12.12.2019 2 z 5

Po pár dnech vlastně už skoro nevím o čem to bylo....jo vlastně - ona cvok, on cvok, děcka na facku.... dobrý námět, děsné zpracování, škoda.

Schamila
22.11.2019 3 z 5

Přečteno - ale ….
Tak psychicky vyšinutou ženu, která stále lže a tím ubližuje nevinným, kteří ji chtějí pomoci,tak psychicky vyšinutého muže, co dodat, asi si dám na čas pokoj od takových knih, tahle stačila za všechny, jsem z ní docela nervózní..... nebyla to nejlepší volba ….

Trolice
29.10.2019 3 z 5

Pocity z této knihy u mě byly jako na houpačce. Chvílemi napínavé a chvílemi zmatené. Často se v ní opakovaly fráze - v domě smrti není nic lepšího na práci než vzpomínat na to, jak jsem kdysi tančila a pohupovala se s manželem

Jaruna644
16.10.2019

Jaruna644
Já jsem nadšená.Nutit se do vaření,to už je síla.Kniha má spád,já takovým knihám říkám jedním dechem.Poslouchám metal,mám ráda Kinga,od dětství miluji knihy,bude mi 68 let.U mně jistých pět hvězdiček.

gordon13
14.10.2019 3 z 5

Tahle kniha měla mít o 300 stránek méně, mám hodně ráda příběhy o tajemných domech, ale tohle bylo děsně utahané, soustavně příběh ztrácel moji pozornost, zkrátka jen tak tak jsem dočetla a i ten konec nic moc, tak na dvě a půl hvězdy s odřenýma ušima...

LP113
20.09.2019 4 z 5

Poslední dobou mám pocit, že všechny knížky mají nějak divné a nudné začátky. Tady byl začátek teda pro mě dost zmatený. Ale pak se mi to líbilo, určitě stojí za přečtení.

NADEI
20.09.2019 4 z 5

Kde je pravda o domě smrti, je Sarah psychicky nemocná a co Patrik chce opravdu své rodině pomoci ? V knize vyplouvá překvapivá pravda na povrch a určitě stojí za přečtení.

ArwenAragorn
26.08.2019 3 z 5

Temný, mrazivý, zneklidňující thriller, plný lží a tajemství.
Na naléhání manžela Patricka, aby překonali manželskou krizi, souhlasí Sarah s koupí domu, kde jako dítě bydlel. Jenže v něm došlo k vraždě rodiny, která v něm dřív žila. Sarah i děti se postupně cítí v domě čím dál hůř a Patrick se začne měnit.
...............................................................................................................................................................
Tajný pozorovatel:
Změnil se. Dům, který byl kdysi prostě jenom domem, pak Domem smrti a teď....čím je teď? Malovaný francouzský nábytek a barvy Farrow +Ball, plechovky s bílou barvou naskládané v hale, která bývala temná a prázdná.
Podívej se ale pozorněji a na malbě jsou černé fleky a tapety se na okrajích odlupují. Podívej se pozorněji a uvidíš, jak se kouše do rtu, jak má shrbená ramena a jak je ztuhlá napětím.
Na stěně za ní je fotografie. Dvě malé děti. Mohla by to být dvojčata. Různé barvy, ale stejné úsměvy. Jak hloupé - tobě to ještě nedošlo? Jí to nedošlo?
Tohle není dům pro děti.
Téma, i když už docela profláknuté, bylo dobré, autorka z něj však dovedla vytěžit tak 50%. Chvilkové napětí a pak zase dlouho nic. Teprve finálních asi 50 stran je napínavějších a akčních.
Pořád jsem nechápala, proč Sarah včas nepopadne děti a neutíká s nimi pryč.
Je to tak 3 a půl *, i přes moje výtky kniha za přečtení stojí, a obálka není špatná.

Knižní střípky
22.08.2019 4 z 5

Sarah a Patrick a jejich dvě dospívající děti Mia a Joe procházejí krizí. Po smrti matky Sarah se Sarah zhroutí a rodina je v rozkladu. Patrickovi se naskytne možnost koupit dům, ve kterém kdysi Patrick vyrůstal. Má to ovšem jeden háček. Dům je opředen temnou minulostí. Byla zde před 15 lety vyvražděna rodina, která zde bydlela.
Sarah ani dětem se do domu stěhovat nechce, nicméně nakonec podlehnou Patrickovu nátlaku a dům koupí.
Hned po příchodu do něj, začnou všichni kromě Patricka cítit, že je tam něco špatně. Jejich život nabete směr, který by je ani ve snu nenapadl. Jsou na vině duchové či jiné temné síly? Nebo je vysvětlení čistě pragmatické?
Od samého začátku jsem se do knihy ponořila a s každou další kapitolou mě zajímalo, co bude dále. Poměrně brzy jsem pochopila, že je v rodině něco totálně špatně. Kdo je ovšem na vině prozrazovat nebudu.
Knize je vytýkáno zbytečně moc vnitřních pochodů a dialogů, mně toto nevadí. Není důvod hnát příběh za každou cenu dopředu bez pořádného pochopení souvislostí.

Adris
14.08.2019 3 z 5

Jsem ráda, že jsem ji po X týdnech dočetla. Neseděl mi styl, postavy ani... nic. Spousta vnitrniho monologu.

Astarothh
22.07.2019 5 z 5

Další thriller plný tajemství a lží. Docela mě pohltil. Konec se dal předpokládat, nebylo to nic složitého, každopádně byla kniha velmi čtivá.

lenuskav
21.07.2019 3 z 5

Spíš 3 a půl. Knížka se hezky četla ale bože... ta ženská byla tak blbá... furt se řešilo to samý dokola a jak už tu bylo řečený, klidně mohlo být o 100 stránek míň.

kanitsuj
18.07.2019 3 z 5

Velmi přitažlivé téma, ale bohužel mírně překombinovaná zápletka na velkém počtu stran. Souhlasím s těmi, kteří by uvítali výrazné zhutnění zápletky, do vyprávění by se tím dostalo trochu dynamiky.Hrdinové mi byli zoufale nesympatičtí již od prvních stránek a neprožívala jsem s nimi žádné mrazení za krkem. Pointa překvapivě dávala smysl (a to nebývá u tohoto žánru obvyklé), přesto si myslím, že autorka promarnila příležitost. Taková Sarah Watersová by z toho dokázala vytěžit o mnoho více a byla by to čtenářská lahůdka se vším všudy!:-)

JustWomen
17.07.2019 3 z 5

Byl to thriller plný tajemství, lží a negativismu, mínusem byly postavy, ani jedna mě neoslovila. Konec předvídatelný a zdlouhavý, za mě průměr.

KnihomolkaYulča
16.07.2019 5 z 5

Vcelku normální rodina - na první pohled se to tak zdá být. Ale od začátku mi hlavní hrdinka Sarah přišla vyděšená ze svého muže Patricka. Ne úplně, ale nějaké naznaky tam prostě byly. Sarah umřela máma, což těžce snáší, pije alkohol a přitom užívá antidepresiva a prášky na spaní.
Mají mladší dceru Miu a staršího syna Joea. Joe je nevlastní syn, ale neví o tom, a Sarah s Patrickem nejsou připravení mu to prozradit. Teď ne.....
Jednoho dne Patrick oznámí, že dům, ve kterém vyrůstal jako malý kluk, je na prodej. A že by ho chtěl hrozně zpátky, protože jeho rodiče o dům přišli. Ale jelikož na tom nejsou finančně dobře, tak mu Sarah odmítá dát část svých peněz, které zdědila po své mámě. Radeji by cestovala, protože to byl i sen její mamky. A druhý důvod, proč se tam Sarah nechce přestěhovat, je ten, že v onom domě byla zavražděna rodina s malým chlapcem. Od té doby má dům přezdívku "Dům smrti".
Sarah nemohla jedné noci spát, tak si vzala prášek na spaní a po nějaké době další, následně se jí zamlžilo vidění a upadla do spánku. Pak zničeho nic slyšela hlasy, aby se probrala a aby je neopouštěla....... Procitá v nemocnici a neví, co se stalo......
Poté ji Patrick přemluví a odstehují se do domu smrti. Dům je v hrozném stavu. Ale Patrick má vidinu, jak to všechno promění ve šťastný a dokonalý domov, jaký byl v jeho dětství......
Jenže v domě se dějí zvláštní věci, objevují se různé předměty, které nejsou jejich, na některych místech je chladneji, než jinde v domě - že by tam byli duchové? Všichni mají noční můry. Sarah trpí asi stihomamem, kdy se ji zdá, že je někdo neustále pozoruje. Jejích rodinné vztahy se začnou pomalu hroutit....Sarah zjišťuje, že muž, který zavraždil předchozí rodinu, je na svobodě...... No a víc nepovím.
Jaká tajemství jsou v rodině?
Jaká tajemství skrývá dům?
A jaká tajemství skrývají lidé v jejich okolí?
Kniha byla naprosto skvělá, napínavá, místy dost strašidelná. Sarah mi bylo po celou dobu líto, stejně jako syna Joeho. Mia mi přišla jako nevychovaný spratek, který si otevírá pusu na mámu. Patrick mě iritoval a bylo proč.

Tereziee
01.07.2019 3 z 5

Thriller s prvky hororu, které k mému zklamání nebyli plně využity. Navíc mi přišlo, že něco podobného už jsem někdy četla. Kniha by klidně mohla mít o cca 100 stránek méně a prospělo by jí to. Příběh by měl mnohem lepší spád.

inom
28.06.2019 4 z 5

Příjemné překvapení. Když jsem začala číst tuto knihu, tak jsem od ní mnoho nečekala. Kniha mě však dostala a já jsem si ji užila od začátku až po konec. Autorka mě udržela v napětí při každé stránce a zase jsem šla spát o 4 ráno :). Jednu hvězdičku ale musím strhnout, neboť stále jsem ještě čekala nějaké wau na konci, které se nedostavilo. Bylo to přesně tak jak jsem očekávala. Také mě neskutečně vytáčela Sarah, která mi chvílemi přišla totálně na hlavu.