Žena v Orient expresu

Žena v Orient expresu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353956/bmid_zena-v-orient-expresu-Y8E-353956.jpg 4 85 33

Inspirováno životem Agathy Christie. Agatha Christie chce zapomenout na své nevydařené manželství, které po mužově nevěře skončilo rozvodem, a tak se zlomeným srdcem a pod falešným jménem nastupuje do Orient expresu, aby alespoň na nějaký čas utekla co nejdál. A není jedinou cestující, která skrývá tajemství. Její spolucestující Katharine Keelingová, jejíž manželství skončilo tragicky po šesti měsících, je velmi přitažlivá žena, za níž se muži otáčejí, ona si ale své ženství plně vychutnat nemůže. Trojlístek doplňuje čerstvě provdaná Nancy Nelsonová, která však pod srdcem nosí dítě jiného muže, s nímž se brzy shledá, nebo v to alespoň doufá. Všechny tři ženy pečlivě tají svou minulost, ale jak se vlak blíží na Blízký východ, jejich životní příběhy se překvapivě proplétají a nečekaně rozvíjejí. Ženy pomalu a opatrně sdílí svou bolest a utvářejí mezi sebou přátelské pouto s puncem sdíleného tajemství.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Jota

The Woman on the Orient Express , 2016

P-puma-
28.02.2018 3 z 5

Kniha mě velice zajímalo. Jsem Agatinou velikou obdivovatelkou. Bohužel jsem si s autorkou a jejím stylem psaní moc nesedla a do čtení jsem se musela nutit až posledních 50 stran přineslo vzrušení napětí a očekávání. Proto ta třetí hvězda.

bookcase
24.02.2018 5 z 5

Vkusně, s citem a hlavně s úctou k Agathě Christie napsaný román, v němž se, jak už podotýká autorka, mísí životopisná fakta s fikcí. Čte se výborně, má to dobovou atmosféru.

Silmarien
06.02.2018 4 z 5

Príjemný historický román o troch ženách na motívy skutočných udalostí - konkrétne života Agathy Christie medzi prvým a druhým manželstvom. Agatha sa pod pseudonymom vyberie na cestu Orient Expresom, počas ktorej stretne dve mladé ženy. Všetky tri si nesú svoje tajomstvo a postupne si k sebe nachádzajú cestu.

Bolo to napísané príjemným štýlom, čítalo sa to ľahko, výborná oddychovka. Nechýbalo trochu napätia i zvláštnych ale v konečnom dôsledku očakávaných rozuzlení - ako v skutočnej Agathe.

ajka91
03.02.2018 5 z 5

Právě dočteno a nemám slov. Úžasná knížka. Jde vidět, že autorka si při psaní dala obzvláště záležet. V závěru pochopíte, že každá věta je do detailu promyšlená a má svůj význam. Ikdyž se jedná o fiktivní příběh propletený skutečnými událostmi, stojí kniha rozhodně za přečtení. Nyní si vážím Agathy Christie ještě víc. A doufam, že autorka této knihy bude pokračovat v psaní, protože ji to jde opravdu dobře.

Miro67
02.02.2018 5 z 5

Jméno A.Christie a kouzelná obálka jsou chytrým marketingovým tahem. Ale necítím se podvedena, jedná se o nádhernou knihu. Tři ženy, tři tajemství, exotické prostředí a výborný vypravěčský talent autorky spolu namíchají skvělý čtenářský zážitek.

sadlo
23.01.2018

Doporučuji si přečíst knihu POVĚZ MI, JAK ŽIJETE -Agata Christie-Mallowan. Zde se dozvíme o jejím pobytu v Sýrii, kde pomáhala svému manželovi Maxovi. Paní A.Christie nepsala pouze detektivky, psala pod pseudonymem Westmacott Mary. Kdo má rád pěkně vypracované psychologické vyprávění, tak si dvě knihy tohoto žánru a této spisovatelky přečtěte.
Žena v Orient expresu je skvělá kniha.

zazvorka
27.12.2017 5 z 5

Naprosto splnila má očekávání - pěkný román k šálku čaje a čokoládovému dortíku.

Jane333
27.12.2017 5 z 5

Snad nikdy jsem nekoupila knihu podle obálky, ale tady mě ta elegantní tajemná dáma na obalu opravdu nalákala. Zpočátku jsem byla rozmrzelá, že jsem si naběhla. Ale jak se děj přesunul od Orient expresu, tak mě to chytlo a bavilo až do konce. Navíc mě to podnítilo, přečíst si nějakou Aghátinu biografii.

zuzana2599
23.12.2017 4 z 5

Dva dny jsem prožívala atraktivní výlet - cestu Orient expresem z Londýna do Bagdádu. V kupé jsem sledovala trojlístek dam - slavnou Agathu Christie, archeoložku Katharine a krásnou Nancy. Tři ženy - tři osudy.
Autorka v této knize mísila fikci s detaily životů skutečných osob. Mně se toto hezké, poklidné a inspirativní čtení líbilo.

evelinka
17.12.2017

Něco o Agátě Christie pro její milovníky. Pokus o románové zpracování určitého úseku života spisovatelky. Obávám se, že spíš než kvalitní zpracování je kniha zajímavá díky své předloze - slavné hrdince.

alnahu
11.12.2017 4 z 5

Příběh Aghaty, která cestuje Orient Expresem na dálný východ, aby zapomněla na mužovu nevěru a nevydařené manželství .Cestou se seznámí s dalšími dvěma ženami Katharinou a Nancy, které mají také své tajemství a bolest a vzájemně si ji sdílí,tím mezi nimi vznikne přátelství,které je spojí. Z knihy na nás dýchá atmosféra té doby.Četla se mi dobře a má krásnou obálku.

Márinka
10.11.2017 4 z 5

Čtivý příběh, velmi se blížící skutečnosti. Více v recenzi.

modranka
10.11.2017 3 z 5

Očakávala som napodobeninu Agathiných kníh, ale bolo to len vykradnutie jej memoárov. Spočiatku sa kniha javí ako obšírny cestopis, chvíľami až nudný pre čitateľa, ktorý očakáva aký-taký dej. Všetko to skĺzlo do pozitívneho pohľadu na Orient v protiklade s čriepkami na trans-gender ideológiu.
Len v poznámkach: dáma zaťažená na zajačikov, hermafrodit a pod.
Napriek tomu sa kniha čítala dobre, no je to jedna z tých kníh, čo prečítate, odložíte, zabudnete. Škoda.
Obálka je veľmi elegantná, - tajomno, kožušiny doby, písmo - to všetko patrí k roku 1928 kedy sa cesta Orient Expresom odohráva.

ženy 30. léta 20. století ženy v 2. světové válce vykopávky, terénní výzkum Orient expres (vlak)

2017  80%Žena v Orient expresu
2023  60%Pierko na vode