Žena v okně

od:

Žena v okně
ekniha

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá.

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/357602/zena-v-okne-G6x-357602.png 3.9390
Originální název:

The Woman in the Window

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Formáty eknihy:EPUB, MOBI, PDF
Vydáno:, Motto
více informací...
Počet stran:352
Překlad:Jiří Kobělka
Edice:TOP thriller
ISBN:978-80-267-0992-3, 978-80-267-0991-6
Nahrávám...

Komentáře (143)

Přidat komentář
zdazilek
včera

Ne tohle prostě nebylo to co jsem od knihy čekala. Začátek nudný a strašně se děj táhl. Nebyla jsem schopná číst více stránek v kuse a pořád jsem od knihy odbíhala. Už jsem se modlila ať je konec. Hlavní hrdinku bych asi prospleskla za to její chování a nadměrné pítí. Měla jsem od knihy vyšší očekávání.

alnahu
včera

Příběh nešťastné ženy mladé ženy Anny ,která trpí depresí z nichž se vyvinula agorafobie .Anna má strach opustit dům a vydat se do otevřeného prostoru a proto tráví svůj čas špehováním sousedů z okna. Kniha je napsána docela nevzrušivě formou deníku.Za mě průměrná kniha ,trošku zajímavý konec ,ale začátek příliš zdlouhavý .

morava
17. března

Tak mne teda cteni bavilo. Bavilo mne tema agorafobie a klidne bych ho v teto knize snesla vice , vic rozepsanych vnitrnich pocitu hlavni postavy, ale i tak to bylo zajimave. Napeti rozhodne nechybelo a konec mne prekvapil, i kdyz ne tak docela. A ten pomaly rozjezd se mi zamlouval a ke konci vse do sebe kousek po kousku pekne zapadalo.

sabiburesova
15. března

napínavá a skvela knizka:) sedla mi
Jediné co mi vadilo, byly pasáže z filmu, někdy az přehnaně dlouhé.
Ale jinak nemam opravdu co vytknout! Byla to proste pecka a ve třech větách v různých částech knizky, jsem si dokonce řekla WOW TAK TO JSEM FAKT NEČEKALA! :) skvělá knizka ❤️

Dajine
15. března

Zajímavé a čtivé. Ale ve své knihovně ji mít nepotřebuji.

Denisa153
14. března

Příjemná, napínavá, čtivá knížka. Přišlo mi to trošku podobné na dívku ve vlaku. Takže, pro fandy dívky ve vlaku určitě doporučuji si přečíst :-)

Kozel65
13. března

Víc než zápletka a rozuzlení mě zaujala sonda do psychiky hlavní hrdinky - a právě za to v hodnocení plný počet. Ano, je to alkoholička a závislačka, zřejmě na dně, působí slabošsky, ale její psychická porucha zjevně má příčiny a ty jsou mistrně v náznacích postupně rozkrývány. Podle mě pomalejší rozjezd a méně akční začátek knize neubírá, naopak. Závěr pro mě překvapivý....

Missynka
11. března

Dost zamotané, možná trošku překombinované a hlavní hrdinka víceméně nesympatická. Líbilo se mi však vyvrcholení příběhu, to jsem opravdu zatínala palce na nohou a přála si, aby to dopadlo co možná nejlépe.

Sallka
09. března

Nuda. Příběh jako takový by nebyl úplně špatný, ale hlavní "hrdinka" mě štvala. Její fóbie mi postupem knihy lezla víc a víc na nervy a její opilecký myšlení bylo ještě otravnější. Zahánět žal tím, že vypiju několik flašek vína denně mi přijde ubohé.

teniska_rotter
06. března

Skvělé čtení, vraha jsem odhalila, ale stejně se mi rozuzlení líbilo. Jediné, co mě trochu rozčilovalo byly jakoby pasáže z filmů, které Anna sledovala.

elisa194
04. března

Knize ubírá to, ze se rozjede zhruba az v polovině a styl psaní bych zvolila trochu jiný. Každopádně radím, vydržet. Nečekané rozuzlení, napínavý závěr a vše do sebe krásně zapadne.

lee5747
03. března

Kniha měla volnější začátek, ale pak se hezky rozjede. Přišlo několik zajímavých zvratů, což příběh hezky oživovalo a udržovalo mě to v napětí. Knížku můžu jedině doporučit, protože se čte svižně a dokážete se do hlavní hrdinky dost vžít.

katst
02. března

Kniha má poměrně pozvolný/zdlouhavý začátek a také na můj vkus dost pasáží, kdy jsem lehce ztrácela nit a chvilkami netušila, co chtěl autor popsat.
Když už jsem si myslela, že kniha nic nenabídne, přišel zvrat, děj se konečně rozjel a konec velmi překvapil...

Mindy
28. února

Dobře se to četlo, pozvolný začátek, po nějakých 100 stranách se to slušně rozjelo. Hlavní hrdinka mi nejdřív moc neseděla, ale postupně mi začala být sympatická. Konec mě překvapil.

lenysek69
28. února

Na knihu jsem se strašně těšila, ovšem cca prvních 80 stránek byla pro mě katastrofa. Pak se to rozjede a je to napínavé s překvapivým koncem, tak proto hodnotím průměrně.

Nikol1994
28. února

Začátek pro me byl strašný. Několikrát jsem knihu odložila, protože jsem se do ni nemohla začíst. Ovšem ke konci me kniha celkem dost chytla a překvapila..

nicole1990
26. února

tak do půlky jsem se musela do čtení nutit ale já knížky spíš dočítám než odkládám pak se to rozjelo a bylo to dobrý ....

RADOST
21. února

Kniha v mnoha směrech zajímavá a překvapivá. Doporučuji překonat poněkud rozvláčný začátek. Děj i poznání osob se rozkrývá po vrstvách a každá z nich skrývá určitá překvapení, která nutí čtenáře přehodnotit i své myšlení a předpoklady.

Terezita
19. února

Skvělá záležitost. Děj propracovaný, člověk si několikrát myslí, že autorovi vidí do hlavy, že ví, jak to všechno je. Že ví, jak to dopadne. Neříkám, nejspíš se najdou geniální jedinci, já mezi ně však nepatřím a jsem ráda. Nerada bych byla ochuzena o ten pocit v závěru, o to neuvěřitelný vyvrcholení. Prostě super čtení.

knihovnička007
19. února

Kniha je zpočátku hodně zamotaná, kniha se celkem vleče a je potřeba kýbl trpělivosti, než se kniha rozjede... Ale když se rozjede, stojí to za to!
Pomalu se vše rozmotává a člověk se nestačí divit! Velké, obrovské překvapení!!
Znovu číst knihu asi nebudu, ale určitě doporučuji přečíst. Jen opravdu ten kýbl trpělivosti je potřeba. Takže za mne bych rozhodně uvítala více akce. Místy jsem se kapku ztrácela v myšlenkových pochodech Anny a lehce jsem měla hokej, co se stalo dřív a co později, protože věci si byly podobné...

Miriam-věštkyně
19. února

Musím se přiznat, že do poloviny knihy mne děj vůbec nevtáhl a místy jsem vůbec nechápala myšlenkové pochody Anny. Po polovině se to vše tak nějak přehouplo a já jsem pomalu začala Anně rozumět a pochopila, že to jak jedná je pod vlivem doznívajícího šoku ze ztráty těch nejbližších. Mrzelo mne, že kniha dostala spád cca posledních 30 stránek a "konečně se něco dělo". Řekla bych, že námět je fajn, ale chtěl by více akce, proto se nejspíše už k tomuto titulu vracet nebudu, zda k autorovi ještě nevím .... mé pocity z knihy jsou hodně smíšené až rozpačité.

Nikka710
15. února

Úvod poměrně zdlouhavý, závěr excelentní. Jednoznačně velké překvapení a doporučuji vydržet, překonat, pro někoho možná několik desítek méně poutavých stran. Anna mi lezla na nervy, její myšlení bylo čím dál více matoucí, ale v závěr knihy vše odhalí a poznáte, že je to fajn ženská, která ztratila v životě to nejcennější. A občas vás dokáže ten, koho dokážete lehce přehlednout, z duše nenávidět.

gabriela7982
14. února

Podle ohlasů jsem čekala od knihy víc. Prvních 100-150 stran naprostá nuda, pak pár stránek zajímavých, zase nuda, nicméně mě zaujala agorafobie u hlavní hrdinky, člověk si neuvědomuje, že vůbec něco takového existuje nebo jak se s tím člověk musí vypořádat. Závěr knihy mne zaujal nejvíce, konec jsem nečekala.

Ankavi
13. února

Od knihy jsem čekala mnohem více. V první polovině mně přišla vysloveně zdlouhavá, hlavní hrdinka mě nezaujala a celkový dojem nespravil ani děj v závěru, který konečně nabral trochu obrátky. Velmi průměrné čtení a to jsem ještě hodně pozitivní. Srovnání s Dívkou ve vlaku podle mého názoru absolutně vyloučeno.

Anne95
13. února

Tak tohle byla hodně drsná jízda. Kniha mě naprosto pohltila. Přečteno za dva dny. Musím říct, že takovýhle konec jsem opravdu nečekala. Přijde mi, že to, co by vás nikdy nenapadlo, se stane právě v téhle knize. Hlavní hrdinkou alkoholičkou připomíná Dívku ve vlaku, ale je to daleko lepší. Doporučuji

petula22
13. února

Ta knížka mě nadchla, ze začátku mi hodně připomínala Dívku ve vlaku, ale za mne tedy rozhodně lepší, napínavější a zajímavější

evin84
11. února

Jo me se libila,zacatek byl sice zdlouhavy ale pak se to rozjelo. Taky i me pripominala Divku ve vlaku. Urcite stoji za precteni.

WexxAr-ka
10. února

Ty jo, osobne me tahle kniha dostala! Cekala jsem nejakou kulisarnu, ale tuhle jsem neprokoukla :D

blankaa89
08. února

Přečteno za dva večery a jsem nadšená! Hodně lidí tuto knihu srovnává s Dívkou ve vlaku, ale já bych řekla, že tato kniha je mnohem povedenější a propracovanější! Doporučuji všemi deseti, protože jsem fakt netušila do poslední strany, jak tato kniha skončí :)

Matita310
07. února

Kniha mě velice zaujala... Není to klasický thriller, ale rozhodně stojí za přečtení. Neustále jsem přemýšlela, co je pravda a co jen představa... Konec mě velice překvapil. Doporučuji...