Žena v okně

Žena v okně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357602/mid_zena-v-okne-G6x-357602.png 4 1575 480

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: ekniha , Motto

The Woman in the Window

takana
10.04.2021 2 z 5

Strašně zdlouhavá, nenadchne ani neurazí.

viva71
07.04.2021 1 z 5

Bohužel velké zklamání. Děj nijak negraduje, knížka mě vůbec nezaujala a s přemáháním jsem se dostala jen do poloviny.

Katuska88
01.04.2021 3 z 5

Za mne kniha, která se chvílemi neskutečně táhla. Pořád jsem čekala, co se tam vlastně stane nebo o čem to sakra vůbec je, hrdinka, co se utápí v depresích, je poměrně nepříjemná hlavní postava, ale i přes to jsem knihu přelouskala a závěr byl překvapující. 2/3 knihy se docela táhly a moc mne nebavilo dokola číst o nudných dnech hlavní postavy pořád dokola, ale přece jen mne zajímalo, co tím chce básník říct....
Závěrem 3 hvězdy

Petronela16
01.04.2021

Thriller? Zďaleka, ale veľmi zďaleka nie!!!Určite pôjdem mimo davu a fanúšikov, ale pre mňa bola toto úplne jedna veľká nuda.Pocuvala som ako audio, ale ani to ma nedostalo.Priznam sa , že po cca polovici knihy som ju zmazala. Človek len čaká, že či sa to nejako vyvrbi a nič.Dej je totálne nudný, len som sa obávala, že už to bude ďalej tak nezáživné, že budem musieť aj ja ,po vzore hlavnej hrdinky,nejaké to vinčenzo do seba dať, aby som to zvládla.Len to by som musela mať asi plnú pivnicu! No nič, šlus, finito, ende, zmazane do nenavratna.Nič sa nedá robiť, nemienim strácať čas nad knihami, ktoré mi nič nedavajú.Ved toľko ďalších čaká....

Jančislava
27.03.2021 3 z 5

Knihu jsem dostala a celkem dlouho odkladala. Čte se vcelku hezky, některé věci jasné hned některé jsou překvapení. Závěr knihy zajímavý. Celkově knihu hodnotím pozitivně, ale znovu číst už není potřeba.

Fialka78
25.03.2021 5 z 5

Kniha je velmi čtiva, dobře napsaná, napínavá. Hodně se mi líbila.

Booky84
22.03.2021 5 z 5

Čtivá kniha, nemohla jsem se odtrhnout a závěr pro mne naprosto překvapující.

akšuram37
09.03.2021 4 z 5

Knihu jsem si opět poslechla. Poslouchala jsem ji neustále, v práci, při úklidu, vaření, jízdě v autě, prostě v každé volné chvíli. Kdybych jí četla, trvalo by mi to déle.

Poslouchala se pěkně. I když občas jsem byla trošku zmatená z vyprávění hlavní hrdinky. Kniha mi dost připomínala Dívku ve vlaku, kde hlavní hrdinka, taky viděla trestný čin, ale pořád byla opilá, stejně jako naše hlavní hrdinka. První polovina knížky, byla taková nic moc, ale že by byla špatná to taky. No, ale pak přijde rozuzlení a vy si řeknete co? To snad ani není možné, že to tak je. Líbila se mi ta zápletka se zabitím sousedky. Annina fobie je taky zajímavá sama o sobě.

NiNo
25.02.2021 3 z 5

Trochu lepší verze Dívky ve vlaku. Místy až moc ukecané, často se opakující scény, snaha šokovat "nečekanými" odhaleními. Neurazí, ale ani nenadchne. Díky krátkým kapitolám se to aspoň četlo rychle. Průměr mezi thrillery.

Jenny055
21.02.2021 3 z 5

Počúvala som audioknihu, dobre načítaná, ale asi to nie je kniha pre mňa. Správanie a neustále chlastanie hlavnej hrdinky ma rožčuľovalo. Asi som bola menej tolerantná voči jej chorobe alebo tomu, čo prežila. Bola som rada, keď som knihu dopočúvala. Pripúšťam ale, že fanúšikom psychothrillerov sa môže kniha páčiť.

EliskaD
20.02.2021 4 z 5

Kniha mě po celou dobu udržovala v příjemném mírném napětí a zvědavosti. Je Anna korunním svědkem událostí nebo jsou to všechno přeludy vyvolané její nemocí, spoustou vypitého vína a účinky léků? Obávala jsem se, že příběh bude nudný a nebude mít moc co nabídnout vzhledem k dějovému umístění příběhu mezi zdi jednoho domu. Opak je pravdou. Vykreslení vnitřního světa hlavní hrdinky a odhalování příčin její nemoci celý příběh okořenily.

Kabátice
15.02.2021 5 z 5

Zapletka skvělá, děj postupně graduje, rozkrývají se nové skutečnosti... Já si to užila od začátku do konce a ani na chvíli jsem se nenudila.

begonie226
24.01.2021 3 z 5

Podobná dějová linka jako v Dívce ve vlaku, ale myslím, že se autorovi krásně podařil vygradovat závěr knihy. Chvílemi jsem měla pocit, že potřebuji pomoct Anně uklidit a sebrat jí láhve s Merlotem.

lucievach
22.01.2021 2 z 5

Rozvleklé až do kapitoly 73. Sama se divím, že jsem dočetla tak daleko. Nejspíš je to jen tím, že nemám ráda pocit dluhu. Takže asi tak: vypočítávání lahví vína (merlot), vyjmenovávání léků, odpočet dnů a lítostivá sebereflexe. Pro probuzení čtenářů, který se ještě nedopracoval k výše zmíněné kapitole, krimi zápletka. Rozuzlení nečekané, to se musí nechat. Dopracovat se k němu musíte přes polovinu knihy. Ta má přesně sto kapitol. Stačila by polovina. Nebo v tom byl hlubší smysl... nevím. Mrzí mě nevyužitý potenciál. Nápad na plný počet, čtivost bohužel až v druhé polovině knihy.

Pine
21.01.2021 4 z 5

První polovina knihy je taková seznamovačka na úvod. Obrovské množství přídavných jmen a příslovcí, až mi ten detailní popis šel krkem. Pak přichází zvraty, které však průměrný čtenář víc než tuší. Do toho ty litry vína... Finnovi ale nebudu jen křivdit. Nakonec mě přeci jen dokázal něčím překvapit. Bavily mne krátké kapitoly, vykreslení nemoci, odkazy na filmy i postupné odkrývání minulosti. Kniha s příjemným napětím, ale thriller to není, jasný pane.

petrarka72
14.01.2021 5 z 5

Souhlasím se TheSarcasm - tohle je ve svém žánru nadprůměr; pro mne po dlouhé době psychothriller, který jsem si užila od začátku do konce, navzdory tomu, že na některé věci čtenář přijde poměrně rychle. Tato pocta Hitchcockovi totiž kombinuje několik silných linií, převzatých z jeho filmů, od úzkostí z otevřeného prostoru a odhalování jeho (mimořádně děsivých) příčin, přes zločin viděný "oknem do dvora" nespolehlivou svědkyní, až po ztělesnění krystalického, přesto dlouho nezacíleného zla. Boj o život může vypadat všelijak...

TheSarcasm
06.01.2021 5 z 5

Hodně dobré. Dalo se sice lecos tušit, ale to nic nemění na tom, že se jedná o napínavý thriller, který se, i díky krátkým kapitolám, dobře čte. Děj se odehrává prakticky na jednom místě, to ale nijak neubírá knize na dramatičnosti, možná právě naopak. Nakonec i na akční sekvenci se dostane. Stejně jako nekteří další kdo hodnotili nerozumím nenaplněným očekáváním mnohých čtenářů a tudíž celkově nízkému hodnocení. Podle mne se jedná ve svém žánru o nadprůměr.

Roseblood
06.01.2021 5 z 5

Super knížka
čtivé
napínavé
nemohla jsem se odtrhnout, vřele doporučuji

hodnocení: 5/5*

Risa605
31.12.2020 5 z 5

Thriller plný nečekaných zvratů. Mrazivý a děsivý, velmi napínavý. Ke konci spád a přímo horor. Překvapivě nízké hodnocení.

Pauvka
17.12.2020 4 z 5

Ty kráaso, tak toto mě opravdu moc bavilo. Začátek byl trochu pomalejší, ale pak?! Horská dráha! Doporučuji