Žena v okně

Žena v okně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352613/bmid_zena-v-okne-onI-352613.jpg 4 1575 480

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

The Woman in the Window , 2017

DanaKa81
01.02.2023 4 z 5

Na Ženu v okně budu vzpomínat jen v dobrém. Vyplatilo se přečkat nudné pasáže, protože od jisté strany knihu nelze odložit. Závěrečné rozuzlení mě celkem překvapilo.

boxas
09.01.2023 4 z 5

První polovina Ženy v okně se líně vleče. Dozvíme se sice hodně o agorafobii, ale jinak nic moc zajímavého. Hodně (slovní) vaty a málo skutečného obsahu.
Ale nevzdávejte to, prosím!
Druhá polovina se slibně rozjede, mnohé skutečnosti, které jsme v první části jen tak okrajově zaregistrovali, najednou dostávají smysl a konec už frčí plnou parou vpřed. Ani se nestačíme divit!
Škoda, přeškoda, že taková není celá kniha!

Lejdus
09.01.2023 3 z 5

Hodně mi kniha připomínala film/knihu Dívka ve vlaku. Ono je to vše dosti podobné, alkoholička trpící bludy. Jak snadný terč může být člověk, jemuž se nedá věřit. Moc dobře zpracované.

Pert
31.12.2022 4 z 5

Dobrý příběh, zajímavé zvraty.

jprst
26.12.2022 3 z 5

Slabší průměr, dost rozvleklé, zdlouhavé, ani vyloženě hluchá místa nechybí, takže napínavý a překvapivý závěr čtivost už nezachrání. Tuhle knihu jsem mohl spíše vynechat.

daPhytCZ
26.11.2022 1 z 5

Knihu jsem nedočetl, velmi zdlouhavé vyprávění nikam negradovalo.

Dada077
18.11.2022 5 z 5

Dobrý príbeh. Poctivý psychothriller. Počas čítania som si vytvorila niekoľko verzií pravdy a ku koncu som knihu už nemohla odložiť, kým rozuzlenie nezacvaklo do seba ako kocky z lega.

misa.lemperova
17.11.2022 4 z 5

Nebyl to nejlepší thriller, který jsem četla, ale byla to dobrá kniha. Bavila mě, poslední strany jsem přečetla jedním dechem. Hlavní postava mě trochu rozčilovala, ale to byl asi autorův záměr. Takže za mě klidně doporučuji těm, koho tenhle žánr baví.. :)

MiraRunaway
10.11.2022 2 z 5

(SPOILER) Posloucháno jako audiokniha. Hrozně mě to rozčilovalo. Celý ten příběh a hlavně vypravěčka. Nevím jestli je to tím, že jsem poslouchala v době, kdy už máme asi všichni plné zuby trendu zdiskreditovaných hrdinek se zamlženým úsudkem, nebo tím, že jsem se nechala na Netflixu zlákat seriálem Žena v domě přes ulici od dívky v okně a pak se mi i samotná kniha Žena v okně zdála jako parodie. Pořád jsem si představovala Kristen Bell s tím stupidním výrazem (moc se jí povedl) a nemohla jsem to prostě brát vážně. Nízké hodnocení je tedy asi způsobené okolnostmi, souhrou náhod. Omlovám se, ale je to tak, trpěla jsem.

Emma27
23.10.2022 2 z 5

Kniha mě moc nebavila ,čekala jsem něco víc.

Veronika33
15.10.2022 4 z 5

Kniha ma v podstate celkom bavila, užila som si však skôr koniec. Trošku mi vadil prvok, kt. sa vyskytoval aj v knihách Dievča vo vlaku a Krvavý pomaranč a to nespoľahlivosť hlavnej ženskej postavy kvôli alkoholizmu. Niektoré scénky sa mi zdali brutálne nerealistické najmä konfrontácie so susedmi a políciou, chápem, že autor chcel nasmerovať vývoj deja správnym smerom, ale chcelo sa to trošku viac pohrať so zápletkou. Napriek tomu môžem knihu odporučiť.

Atanone
28.09.2022 5 z 5

Dobré to bylo. Napínavé. Zajímavé téma. Nějak nejsem schopná se rozhodnout, jestli mi ve srovnání s filmem přišlo lepší vědět víc o duševních pochodech Anny, nebo jestli mě to místy brzdilo.
Dala bych 4, ale ta pátá je za to, že jsem fakt neuhodla pachatele (ve filmu).

boeink
24.09.2022 4 z 5

Při množství bobulí, co Anna sezobala a flašek merlotu, co vychlastala během první poloviny knihy, neví ani čtenář ani ona sama, co je pravda a co blud. Přes alkoholový opar ale děj postupně graduje až do napínavého finále.
Přestože kniha nijak nevybočuje z řady přečtených thrillerů, bavila mě a četla jsem ji téměř jedním dechem.

bigben
16.08.2022 4 z 5

Od začátku je otázka kdo z postav je větší psycho...zda rodina odnaproti nebo paní v okně...rozuzlení na konci knihy překvapivé...

Irika
09.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Kdyby hlavní hrdinka nebyla tak nemožná... Měla jsem jí od začátku plné zuby. Kdyby se od začátku nechovala Jako blázen, třeba by jí někdo i věřil.
Příběh byl zajímavý, jen trochu rozvleklý, u thrilleru očekávám větší spád. Jako audiokniha se to poslouchá hezky, místy napětí bylo super, ale pak si zase říkám, jaká je ta Anna kr..
Celkově hodnotím 65%.

Čmeláček
09.06.2022 3 z 5

Kniha se mi nečetla moc dobře, dost se táhla. Ale nakonec jsem ji zdolal :))) a dávám tři stars.

Milujivuniknih
17.05.2022 3 z 5

Knize dávám 3,5 hvězdičky za velmi pomalý začátek, nemohla jsem se do ní začíst a bavit mě začala až její poslední třetina. Co bych knize ještě vytkla, by byly názvy filmů a některé popsané scény z nich, přišlo mi to zbytečné. Dívka ve vlaku, která je této knize podobná, se mi líbila mnohem více.
Oceňuji na knize především konec, který jsem předem neodhalila.

Sabina335
16.05.2022 3 z 5

Mně se ta kniha svým způsobem líbila. Ano souhlasím s některými komentáři, že zde bylo občas příliš mnoho textu úplně k ničemu, ale tak nějak mi to do sebe zapadlo. A navíc mě překvapil závěr. Já osobně jsem si myslela, že to bude jinak. Takže opravdu záleží na konkrétním čtenáři, jak mu to sedne. Za mě se to číst určitš dalo.

DominaCZ
26.03.2022 odpad!

Spousta kydů ožralice o ničem a ve finále jakože atak... směšný.
Nechápu že se mi to kdysi mohlo líbit.

michaela.97
15.03.2022 2 z 5

Z ohlasů jsem se na knihu strašně těšila. Bohužel autor (za mě) nevyužil potenciál námětu, který je jinak super. Začátek mě bavil. Seznamování s hlavní hrdinkou, která je z mnoha důvodů zavřená ve svém vlastním světě. Jenže minimálně polovina knihy byla omílání toho stejného dokola - Anna měla chuť na alkohol a slibovala si jen jednu skleničku. Vypila lahev. Sledovala sousedy, filmy a pila dál. Usnula. Probudila se, nalila si skleničku a nakonec vypila lahev. Sledovala sousedy, dívala se na filmy, nadopovala se léky na spaní a usnula. Kde byl nějaký vývoj?

Když už přišel rádoby zvrat, tak se stal jakoby se nechumelilo. Taková pěst na oko. Jen aby se tam teda po těch 100 stranách něco stalo. Navíc se vždycky všechno vyřešilo tak rychle, až neuvěřitelně. Stejně jako konec. U toho mi chyběla nějaká gradace.

Knížka teda vůbec nesplnila má očekávání a i kdybych žádná neměla, byla bych zklamaná. Neříkám, že jsem se u čtení nudila. Děj plyne, čte se rychle, ale to je skoro všechno. Bohužel.