Žena v okně

Žena v okně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352613/bmid_zena-v-okne-onI-352613.jpg 4 1575 480

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

The Woman in the Window , 2017

Ver1982
16.11.2020 4 z 5

Dlouho jsem tuto knihu odkládala, vůbec se mi do ni nechtělo a prvních 30% knihy mě utvrzovalo v tom, že jsem ji měla nechat odloženou... Pak ale nastal nečekaný zvrat :) Není to kniha na 5*, ale pak už se mi dobře četla. Přidávám hvězdu za konec, který jsem nečekala a za krátké kapitoly.

Herča76
13.11.2020 4 z 5

Překvapením je pro mě poměrně nízké hodnocení. Musím vyzdvihnout pozvolné odhalování příčin psychické nemoci hlavní hrdinky, to dělalo knihu vkusným způsobem napínavou, že se nedala odložit. I závěr nebyl příliš předvídavý, alespoň mně to hned "nekoplo" :-) Pokud ještě nejste rozhodnuti, zda si knihu vyberete, rozhodně za přečtení stojí.

Faila
09.11.2020 3 z 5

Thriller plný nudných a zdlouhavých pasáží, zdánlivě bezvýznamných momentů, (ne)čekaných zvratů a trochu plochých postav. Čte se dobře a místy je velmi napínavý. Čtenář spolu s hlavní hrdinkou odhaluje, co je skutečné a co jen "skutečné".

dom.ini
25.10.2020 4 z 5

Mi se kniha opravdu libila. Je pravda ze je takova pomalejsi a necekejte tedy dramaty nabity, desivy a napinavy thriller, ale kniha se mi cetla opravdu dobre, byla jsem zvedava, jak to cele je a kde je pravda a tema i rozuzleni bylo originalni. Za sebe tedy muzu rozhodne doporucit.

mag097
12.09.2020 3 z 5

Thrillerů, kde má hlavní postava problémy s alkoholem spojené i s těmi psychickými už bylo napsáno víc než dost a proto je těžké přijít s něčím novým. Autor tedy nepřichází s s žádnou originální zápletkou a hlavního záporáka uhádnete celkem snadno.
Co se ale musí nechat je, že knížka je napsaná čtivě, má krátké kapitoly deníkového formátu. Super je taky, že vám autor neservíruje všechny informace z minulosti hned a musíte se k nim pročíst, což vás nutí číst dál.
Průměrný, příjemný, oddechový thriller :)

janina66
06.09.2020 4 z 5

(audio) Kniha se velmi hezky poslouchala. Hlas Kateřiny Veselé moc příjemný a krásně srozumitelný. A k ději: 1/2knihy celkem o ničem. Kolik prášků si Anna zobla a kolik Merlotu vypila. Ovšem pak začne děj gradovat. Několik zvratů, z kterých jsem byla paf. No a konec úžasně napínavý a zcela nečekaný. Napětí ještě zvyšuje čtyřpatrový dům Anny, noc a bouřka.

Radush_s_knihou
21.08.2020 5 z 5

Kniha byla napínavá, četla se mi velmi dobře. Ty zvraty stály za to.

ladyxx
08.08.2020 4 z 5

Příběh se rozjíždí pomalu, takže čtenář má dost času seznámit se s psychicky nemocnou Annou, která si krátí chvíle mimo jiné pozorováním sousedů. Jednoho dne se stane svědkem něčeho strašného, čemuž však nikdo nevěří. Aby odhalila, zda se událost skutečně stala, nebo si s ní pouze pohrává její zdrogovaná mysl, pouští se do vlastního pátrání. Finále je velkolepé, a ponurý několikapatrový dům, ve kterém hlavní postava žije, je na ně jako dělané.
Pokud se přenesete přes to, že vystudovaná doktorka psychologie zobe antipsychotika jako lentilky a vydatně je zapíjí alkoholem, obdržíte velice obstojnou prvotinu s prvky psychothrilleru a skvěle zpracovaným tématem agorafobie.

sarkaditt
07.08.2020 5 z 5

Hned od začátku mě kniha bavila. Přibližně v polovině jsem si říkala, že se tam nic nového moc neděje a že mi to lehce připomíná Dívku ve vlaku. Pak se to ale začlo zase rozjíždět a postupně dávkované rozuzlení příběhu se mi moc líbilo.
Nevím proč, ale poslední dobou čtu knihy, kde téměř vždy je hlavní postavou alkoholička, tady ještě vylepšená silnou fóbií. Nicméně kniha super!

Jana.Kuc
07.08.2020 4 z 5

Začátek hodně pomalý, ale pak se to nedá odložit... :-)

Vesper001
04.08.2020 3 z 5

Další labilní ženská postava v hlavní roli a autor, který staví kariéru na tvrzení, že sám je blázen. Děj odehrávající se v mikrosvětě ženy, kterou agorafobie uvěznila ve vlastním domě, plyne pomalu až k jednomu překvapivému zvratu a očekávanému akčnímu finále. Není to špatné, ale variací na stejné téma je hodně.

aliisalounu
29.07.2020 3 z 5

Tolik jsem se na tuhle knížku těšila, dlouho jsem se na ní chystala a... nakonec jsem byla zklamaná. Přibližně do poloviny mě kniha nudila, musela jsem se nutit dál číst. Ale pak mě začalo zajímat, jestli to, co hlavní hrdinka "viděla" a popisuje, je skutečné a nebo jen halucinace.

Lenka0007
28.07.2020 3 z 5

Samozřejmě se nabízí srovnání s dalšími "Ženami" a "Dívkami". Po přečtení komentářů jsem nečekala pecku, takže za mě jako čtení do MHD dobrý.

zbožňuju_knihy
09.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Tuto knihu jsem odložila asi 5x! Koupila jsem ji jako horkou novinku, ale dočetla jsem ji až dnes (to je co říct).
Tedy ten nechutně nudný a utahaný začátek mohu jen potvrdit a ano, nuda trvá minimálně do poloviny knihy. Pokud se Vám nechce ztrácet čas nad neustálým chlastáním vína, pozorováním okolních domů a zfetováním se antidepresivy skoro do kómatu, poradím Vám, přeskočte zhruba ke straně 120. Jo ještě tady máme sledování starých filmů a popisování jejich děje, který Vám naznačuje, co se vlastně děje.
Konec dobrý, ale to čekání na něj... Nevím, zda za to stálo. Četla jsem mnohem lepší knihy, chyběl mi tu švih a ani bych neřekla, že se dávkovalo postupně. Spíše vůbec a pak cca tři kapitoly se děly věci. Za mě sečteno, podtrženo průměr: 3*

Anna 13
08.07.2020 5 z 5

Páni... Tohle byla krása. Fakt nádhera.
Takhle se o thrillerech nevyjadřuji. ŽENA V OKNĚ je však výjimečná. Není akční, neběží rychlým tempem. Šokující zvraty dávkuje opatrně, aby se jimi čtenář nepřesytil.
Je to takové... opilé. Řekla bych.

Žena v okně bloumá po domě, pije. Hodně pije.
Nevychází z domu. Vůbec nevychází z domu. Nikdy.
Hraje na počítači šachy. Často vyhrává.
Na gauči si vychutnává černobílé filmy. Jak jinak než se sklenkou v ruce.
A kouká z okna. Pozoruje, dívá se, představuje si a fantazíruje.
Jmenuje se Anna.
A skrývá tajemství...
Zamilujete si ji.

Mám pocit, že ten dům, ze kterého se prakticky nehneme, musí existovat. Finn stvořil neskutečnou atmosféru ponurého zatuchlého sídla, které se stane vaším druhým domovem. Autor je mistr v popisování věcí, které by byly běžně nudné. Měly by být nudné. Ale je z toho potěšení. Strašně se mi líbilo hrdinčino bloumání, nicnedělání. Mělo zvláštní, absolutně jedinečný charakter.
Finn umí po drobečcích trousit tajemství, které čtenář nedokáže odhalit. Někdy si ani neuvědomuje, jak důležité informace autor právě jen tak ledabyle pohodil.
Jo, a je vtipný. To se u thrilleru také moc často nestává.

Nemám slov k tomu, jak excelentně to skončilo. Mimochodem jsem si před úplným koncem již dvakrát myslela, že se to celé vyřešilo.
Fakt dobrý nápad.

Doporučuji.
Tohle totiž není jen thriller. Tohle je kniha obnažující ženu a její bytí, které je k politování a k vzteku. Ke konci k politování a k obdivu.

Je těžké popsat, jak výborně autor píše, a jak z jednoho domu a z pouhého zírání z okna dokáže stvořit vesmír. Strašně ráda jsem se tam vracela.

Tohle o thrillerech nikdy neříkám, ale tento thriller si přečtu znovu. Prostě se tam musím vrátit. Potřebuju se s Annou zase povalovat na gauči a bezděčně koukat z oken toho přitažlivého obydlí.

APLAUS!!!

SpiritErised
02.07.2020 3 z 5

Konec jsem vůbec nečekala, za tohle knížka dostává jednu extra hvězdu. Jinak mě ale příběh jako takový vůbec neohromil, chvílemi jsem se docela nudila.

FejKýý
29.06.2020 4 z 5

Kniha mě zprve hrozně nudila a musela jsem si i říkat kolik stran aspoň musím přečíst. Ale po straně 120 už to bylo lepší a ke konci tak posledních 100 stran už jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Začátek bych zkrouhla aspoň o polovinu, jinak je kniha dobrá. Dějová linka velice zajímavá .. :) Za mě ač přes dlouhý začátek mohu doporučit. :)

DannyBlakely
28.06.2020 5 z 5

Docela mě zaráží předchozí komentáře. Já si knížku půjčila včera v knihovně a dnes o den později ji mám dočtenou. Jedním dechem. Bylo to napínavé od začátku do konce. Ano, tak jsem četla Žena ve vlaku i Dívka z kajuty č.10, ale tohle mě bavilo minimálně stejně, ne-li víc.

klarinka9974
22.06.2020 3 z 5

Tak todle bylo vážně těžký číst. Na začátku jsem si říkala, že se to určitě rozjede a bude to dobrý. Ale měla jsem pocit, že jsem jenom četla o tom jak se Anna každý den nalívá vínem, jak se dopuje prášky a kouká na černobílé filmy. Když už se něco konečně začalo dít, jako by to trvalo dvě kapitoly a zase bylo to samé. Konec samozřejmě překvapil, to jsme nečekala ani já, ale kdyby bylo mít kapitol s promarněným večerem a více akce a záhady, hned by to každého bavilo o trochu více. Ale jo dočetla jsem to, něco jsem přeskakovala ale je to škoda, skvělý nápad ale špatně zvolený děj.

veriszv
04.06.2020 2 z 5

Žena v okně mě příliš nenadchla, skoro celou dobu jsem měla pocit, že jsem něco podobného už četla. Navíc jsem ani nebyla nějak moc napjatá, jak to celé dopadne, což je věc, kterou u thrilleru očekávám. Začátek se dost vlekl a i když jsem konec neuhodla, vlastně mě už ani moc nezajímal a spíš jsem byla ráda, že mám dočteno. To, že hlavní postava kombinuje alkohol a léky a nemůžeme tak věřit jejímu úsudku, už tady prostě párkrát bylo. A za mě byl tenhle prvek určitě líp využitý třeba v Dívce ve vlaku nebo v knize Žena z kajuty č. 10, sečteno podtrženo za mě slabší průměr.