Žena v bílém kimonu

Žena v bílém kimonu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440133/bmid_zena-v-bilem-kimonu-Ml8-440133.jpg 4 99 35

Žít a milovat je štěstí, žít pouze pro lásku je bláhovost. Rok 1957, Japonsko: Sedmnáctiletou Naoko čeká sjednané manželství, které její rodině zajistí dobré postavení v tradiční japonské společnosti. Jenže Naoko se zamilovala do amerického námořníka a stačí jeden krok, aby svou rodinu odsoudila k hanbě a společenskému pádu – je těhotná. S důsledky se budou muset vypořádat až následující generace… Dnešek, Spojené státy: Po smrti milovaného otce objeví Tori dopis se šokujícím sdělením, které ji přiměje k rozhodnutí: udělá všechno, aby odhalila tajemství, jež obklopuje otcův život. Napínavé pátrání ji po několika překvapeních zavede až do odlehlé vesnice na japonském pobřeží, a Tori dochází k poznání – jestliže chce připravit usmíření, musí zahnat démony minulosti. Příběh vyrůstá z drsného, málo známého období před několika desítkami let a inspirovaly ho skutečné události. Předkládá barvité portréty dvou výrazných žen: jedna řeší hlubokou rozpolcenost mezi příkazy rodné kultury a voláním vlastního srdce, zatímco druhá se odvážně vydává na nejistou cestu, aby zjistila, co pro ni vlastně představuje DOMOV. Navzdory tomu, že obě ženy oddělují oceány i celá desetiletí, jsou nerozlučně svázány společným tajemstvím. Jakmile se jednou sejdeme a popovídáme si, staly se z nás sestry. Japonské přísloví „Sugestivní výpověď o tom, jak houževnatě člověk lpí na naději.“ - Kelli Estes „Román vrhá světlo na jednu z temných kapitol japonské minulosti.“ - Booklist... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Leda

The Woman in the White Kimono , 2019

raicevik
28.11.2021 5 z 5

Pro mě to byla jedna z těch knih, která ve vás zanechá takový silný pocit, že na ni nezapomenete... Pobrečela jsem si a zapálila svíčku za všechny ty životy, které byly zničeny jen kvůli rasovým předsudkům... Smutné, jak lidé dokážou být krutí i k těm nejnevinnějším tvorečkům jako jsou čerstvě narozená miminka. Moc krásná kniha! Měl by si přečíst každý... díky za ponaučení a uvědomění si.

KatyM.
28.11.2021 5 z 5

Nádherný silný příběh. Doporučuji.

Rézi
21.10.2021 4 z 5

Tak to jsem nečekala!

Hana62
27.09.2021 5 z 5

Hodně silný román. Líbilo se mi nechat se vtáhnout do příběhu plného, pro nás nepředstavitelných, tradic, společenských předsudků, kulturních bariér. Četla jsem něco málo o Japonsku, ale tento pohled byl pro mě téměř novým a nečekaným ve své syrovosti a pravdivosti. Každá společnost má "svá padesátá léta". Děkuji autorce za citlivé zpracování tohoto období, za poetičnost, která pomáhá přijmout tento nelehký příběh.

Szilvia1
13.09.2021 5 z 5

Příběh dvou dívek,které si musejí najít tu správnou cestu,aby byly schopné žít s minulostí.Jedna Japonka,která navzdory svojí kultuře a zvykum nesměla přivézt svoji rodinu do hanby(americký manžel a smíšené dítě),a druhá američanka,která po smrti otce nalézá dopis napsaný z ruky jejího otce japonce(Naoko),v kterém píše,že mají spolu dceru.Příběh je velmi pěkný,emotivní.Určitě si přečtu od autorky i jiné knížky,až vyjdou.Doporučuji.

Sofonisba
05.05.2021 5 z 5

Román z exotického Japonska padesátých let minulého století, nedlouho po skončení války. Příběh o tradicích, rodinných zvycích a kultuře "země východního slunce" konfrontovaný západním životním stylem, který zde zastupují námořníci z Ameriky. Příběh o lásce, naději, snaze prožít šťastný život navzdory společenským předsudkům.

L.Helena
16.04.2021 4 z 5

Hodně zajímavý, nevšední a jímavý příběh, o to víc, že se zakládá na skutečných událostech. Zpočátku, možná tak do jedné třetiny, mně to až tak čtivé nepřišlo, ale postupně mě příběh vtáhl natolik, že jsem zbytek knihy už četla s čím dál větším zaujetím. Na to, že se jedná o autorčin debut, tak opravdu dost dobrý. 4,5*

markej
02.04.2021 5 z 5

Suverénně pětihvězdičková kniha, kterou vřele doporučuju.
Román se odehrává v současnosti a zároveň v Japonsku v letech 1957 až 1958. Američance Tori umírá otec a před smrtí jí předává záhadný dopis, který odkazuje k jeho životě v 50. letech minulého století, kdy sloužil u námořnictva v Japonsku. Tady se seznámil s mladinkou Japonkou Naoko, do níž se zamiloval a již si chtěl vzít. Druhou dějovou linii líčí právě Naoko a popisuje těžkosti, které ji provázely, když s Toriným otcem otěhotněla. Porodit dítě smíšené rasy byla totiž pro japonské rodiny nepředstavitelná ostuda.
Mám ráda knihy odehrávající se v Asii, fascinuje mě jejich úplně jiný svět a jiné tradice a zvyky, u tohohle příběhu se mi i moc líbilo, jakým stylem a tempem byl vyprávěný, opravdu jsem si čtení velmi užila... :-)

LynnGunn
15.03.2021 5 z 5

Citlivý a krásný příběh❤️

danka13
14.03.2021 5 z 5

Moc hezký příběh, určitě by se mi líbilo, kdyby měl pokračování. Určitě stojí za přečtení.

Mi--LADA
12.02.2021 4 z 5

Mám ráda historické romány z Japonska, z podmanivého asijského exotického prostředí se specifickou kulturou i tradicemi. Tenhle místy až poetický román plný emocí se odehrává ve dvou obdobích, jedno, podle mého to zajímavější, mě zavedlo do nepříliš vzdálené minulosti, do druhé poloviny 20.století. I tak se jedná o zajímavé nakouknutí do dějin a uvažování tehdejší japonské společnosti.
Další příběh se odehrává v současném USA, aby nás později díky pátrání mladé Tori ze Spojených států zavedl zpátky do krásného prostředí. Konkrétně do odlehlé vesnice na japonském pobřeží.
Příběh dvou žen ze dvou různých, kdysi znepřátelených zemí, z různých časových období něco spojuje. Mají společné rodinné tajemství. Jedná se o dojemnou, nejenom milostnou knihu, která nabízí víc než jen příběh o lásce, které osud nepřál. Je to i částečně tragický příběh, který nezapře, že je inspirovaný skutečnými událostmi. Takové příběhy mám nejraději, které popisují život v celé své kráse i ošklivosti, o nutných volbách, složitém rozhodování, zodpovědnosti nejen sama k sobě, ale i ke své rodině.
Ze začátku jsem cítila menší zvědavost, která postupně čím dál víc narůstala. Vyprávění má silnější i slabší místa, každopádně to není průměrné počtení.

HankaHail
04.02.2021 4 z 5

I když kniha byla krásně napsaná a dobře se četla, někdy jsem se do čtení musela nutit. Postupem času se příběh víc a víc komplikoval a měl bylo jasné, že tento nemůže mít happy ending.

Sabča92
03.02.2021 4 z 5

Žena v bílém kimonu ukrývá příběh japonské historie a kultury. Kromě této přidané hodnoty vypráví příběhy skutečných lidí včetně samotného autorčina otce. Kniha se odehrává ve dvou časových rovinách; v minulosti v Japonsku roku 1957 a v současnosti v Americe. V minulosti odhalujeme exotickou příchuť a kus historie japonského života. Autorce se podařilo perfektně zpracovat přecházení z jedné doby do druhé. Vykreslení dvou hlavních hrdinek Tori a Naoko se jí taktéž podařilo. Ačkoliv tyto dvě ženy dělí celé půl století jejich životy jsou opravdu propletené. Japonská historie mi není nijak známá, proto jsem ráda po tomto románu sáhla, abych se dozvěděla něco nového. Svět byl po válce v troskách, ovšem chyby nekončily koncem války. Lidé ve svých zrůdnostech pokračovali i nadále. Nenávist plodila jen další hrůzy, které jsou v tomto příběhu vykresleny.
Ačkoliv se hlavní dějová linka může zdát dopředu jasná, nemusíte se obávat, že byste přišly o momenty překvapení. Nejhorší okamžiky zoufalství a bolesti si ale schovávají poslední strany knihy.

jeani001
14.01.2021 5 z 5

Citlivě napsáná kniha o bolesti, ztrátě, lásce i naději.
Příběh japonské dívky a amerického chlapce, americké mladé ženy patrající po otcově minulosti, příběh o střetu dvou světů.
Naprosto doporučuji!!! DOKONALOST!!!

DariDerek
25.12.2020 5 z 5

Žena v bílém kimonu je román, který v sobě mnohé skrývá. Ať už velkou dávku odvahy, naděje, lásky, tak také smutku, nepochopení a v neposlední řadě mnoha tajemství, které budete s každou otočenou stránku odhalovat. více v recenzi v záložkách