Žena v barvě vlčího máku

Žena v barvě vlčího máku https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280743/bmid_zena-v-barve-vlciho-maku-I8q-280743.jpg 3 44 16

Milovat a být milována může žena každého věku Příběh starší dámy, která prožívá ve věku, kdy se většina jejích vrstevnic už dávno smířila s šedí, jednotvárností a osamělostí zbytku života, nečekané citové vzplanutí, neuvěřitelnou, ostýchavou, dychtivou a stejně intenzivně opětovanou lásku k muži ještě o deset let staršímu, než je ona sama. Citlivý milostný příběh byl velmi úspěšně zdramatizován. V Českém rozhlase se hlavní role Marthy ujala Blanka Bohdanová, na jevišti pražského Studia Saint Germain klubu Rock Café byla role Marthy hereckým koncertem Hany Maciuchové.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Motto

La femme coquelicot , 1997

aliza
28.09.2022 5 z 5

Moc krásná kniha. Muž s šálou vždy kolem krku a Marta mne doslova chytili za srdce. Skvělý příběh, skvěle napsaný. Po přečtení mi zůstal v duši klid, láska něha. Moc se mi to líbilo .

MíšaS.
11.12.2021 3 z 5

Příběh se mi líbil, ale nemohu říct, že by mě nějak zvlášť oslovil. Je to milé vyprávění o dámě, která se rozhodla, že chce žít až do konce.

knihovna1
18.03.2021 5 z 5

Dnes jsem vyposlechla v hodinové rozhlasové inscenaci v podání brilantní Blanky Bohdanové. Text se mi líbil i příběh, který je optimistický i malinko napínavý, jak to bude celé pokračovat. Vše jsem viděla francouzsky vybarvené. Taková útěcha a naděje před obavou blížícího se stáří :-)

palka452
17.03.2021 4 z 5

Rozhlas knize pomohl...

monci.k
03.08.2020

Příběh mě chytil za srdce. Citlivé a přitom do hloubky jdoucí vykreslení vnitřních pocitů, kdy jsem žasla, jak to někdo dokáže. Shovívavé přijetí svého věku a s ním přicházejících fyzických neduhů, které hrdinka s nonšalancí přijme, bez příkoří, za své. Smíření se se změnami svého těla, které bere s láskou. Ještě dlouho po přečtení ve mně přebýval nádherný pocit z přečteného.
Dala bych 5 hvězdiček, ale nevím jak :(.

Kerolka_P.
17.06.2020 3 z 5

Taková čtecí pohodička :) žádné drama plné zvratů, což jsem uvítala (těch úmrtí, holocaustů a psychologických dramat už bylo dost). Přečteno za chvíli, děj svižný, stran nepříliš. Navzdory poněkud kýčovité obálce se mi příběh jevil moc hezký, neotřelé téma sedmdesátileté dámy, která se rozhodne po smrti muže začít doopravdy žít a nebojí se razantních životních změn. Moc se mi líbí sledovat užaslé potomstvo přihlížející náhlému přerodu Marty. A já jí fandím! :)

kob
11.03.2019 3 z 5

O tom, co dokáže láska, i když přijde v pokročilém věku. Příjemná, pozitivní knížka, kterou hned pošlu naší babičce ????

Anna27
11.01.2019 4 z 5

Náhled do života Marty, které je 70 let a poprvé zakusí, co je to láska. Pohodové čtení.

Dixinka
20.07.2017 5 z 5

Líbilo se mi téma i kniha. Bylo to psané s něhou a zahalené do zvláštního tajemství.

Sisssi
13.01.2017

Fráze muž vždy s šálou kolem krku je velmi nepřirozeně působící a rušivý překladatelský paskvil (originál zní l´homme aux écharpes multicolores), přitom by stačilo vynechat slovo vždy. Myslím, že Láska v moll od Mileny Holcové, zaměřená na podobné téma, je daleko lepší.

starenapanena
03.01.2017 5 z 5

Ano,obal a obsah knihy (kromě vlčích máků),k sobě nejdou....Ale kniha mile pohladila. Vždyť lásku nemusí prožít jen mladí .Ale i stáří může být krásné.

alnahu
18.11.2016 2 z 5

Také jsem se na knihu těšila,na příběh starší ženy a její lásky k ještě staršímu muži.Tato kniha mě velmi zklamala.Styl psaní mě nesedl. Kniha má velmi pěknou lákavou obálku.

Jana K
28.09.2016 2 z 5

Příběh jako takový má určitě mnoho co nabídnout, v prvé řadě určitě zajímavé, tabuizované téma, o kterém jsem dosud žádnou knihu nečetla.
Styl psaní autorky mi však vůbec nesedl - příliš poetické, poněkud rozvláčné, kýčovité a patetické. K tomu všemu téměř na každé stránce se opakující ono slovní spojení "muž vždy s šálou kolem krku," které mě po celou dobu čtení knihy neskutečně rozčilovalo. (Zajímalo by mě, kolikrát se na pouhých 134 stranách knihy objevilo.)

Boboking
11.04.2016 4 z 5

Příjemné oddechové čtení v pozitivním duchu. S takovým francouzským šarmem, až poetickým přesahem. Sympatická hlavní představitelka, která ve stáří objevuje to, co většina nás objevovala spíše v mládí. Velmi se líbilo a doporučuji.

Lidka
14.03.2016 4 z 5

Jsou knihy, které by měl mít člověk zakázáno číst příliš brzy. Pak se s nimi mine nebo se ho nedotknou. Stejně je to s filmy. Měla by na nich být nálepka: Nevidět nebo nečíst, dokud něco neprožijete.
Jean - Michal Guenassia: Klub nenapravitelných optimistů

Píšu to proto, že u téhle knihy to platí obzvláště, protože pokud je člověk mladý vůbec nepochopí, že láska je tu pro všechny mladé, starší i staré. Každý ji chce, touží po ní a je šťasten, když jí může prožívat a to bez rozdílu věku. Mladí si myslí, že to tak není.
Nicméně není to o žádném divokém sexu, je to o křehkém vztahu plném ostychu a obav z navázání něčeho víc než jsou jen pohlazení a doteky. I hrdinové knihy cítí, že jejich těla už dávno nejsou dokonalá. Ale znamená to, že jen dokonalý a mladý člověk má nárok na vztah?
A tak je to knížka pro ty, co už toho o životě vědí více.
A své o tom ví i sama autorka, vždyť je jí už také přes 70 let, třeba je v tom i její vlastní příběh, kdo ví.

jaaquarius
17.02.2016 2 z 5

Na to, jak moc jsem se na ni těšila, jsem zklamaná. Hezká je jen myšlenka, že zamilovat se lze v každém věku. Jinak je to hodně jednoduché. Myslím, že dramatizace s H. Maciuchovou je tak úspěšná díky herečce.

Autorovy knížky

Noëlle Châtelet
francouzská, 1944
2016  69%Žena v barvě vlčího máku

Kniha Žena v barvě vlčího máku je v