Žena tří mužů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jitka z Bubnu byla už jako malá holčička provdána za Jana z Gutštejna. Ten si ji vzal na popud krále Zikmunda a se sňatkem zároveň vykoupil její dědictví – hrad Buben – ze zástavy a zbavil ho dluhů. Pak se na hradě usadil, zatímco jeho malá nevěsta odešla na výchovu do kláštera. Nyní se Jitka vrací zpět na Buben, aby se stala skutečnou paní hradu a Gutštejnovou manželkou. Její situace není zdaleka tak růžová, jak si ji vysnila. Gutštejn v ní stále vidí dítě a odmítá sňatek konzumovat. Aby ne, když mu lože zahřívá italská konkubína. Jitka rychle pochopí, že musí osud vzít do svých rukou. Není to však jednoduché. Král Zikmund umírá a na trůn nastupuje Albrecht Habsburský, který o její situaci nic neví. Na Bubnu jí kdosi usiluje o život a po útěku z hradu je zajata loupeživým rytířem. Vrátí se ještě někdy na Buben, nebo o své dědictví navždy přijde?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457124/big_zena-tri-muzu-Xlc-457124.jpg 427
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Žena tří mužů

cérka
06. ledna

Důstojné, i když o trochu méně napínavé, pokračování příběhu. Přiznám se, osudy Jitky, a lidí kolem ní, mě už nedokázaly až tak chytnou za srdíčko. Asi za to mohou velké časové "skoky" a tím pádem velké mezery v příběhu. Nicméně u knihy jsem si odpočinula a do čtení se nemusela nutit. Pohodové čtení na sváteční dny.

Irsaf
20.11.2021

Další povedená kniha od Anny Beatrix Bartové…
Jitka z Bubnu me bavila… I když se to četlo trochu pomaleji než jiné knihy, přesto mohu knihu doporučit…


Buchtičkajani
07.11.2021

Příběh Jitky se mi líbil, i když je smyšlený, ale historické události jsou pravdivé, na mě jich bylo trochu moc a nezaživně podané.

alnahu
05.10.2021

Další čtivá historická kniha,která nás zavede na hrad Buben,kde žije Gutta se svou dcerou Jitkou,té bylo jedenáct let a byla na popud krále Zikmunda provdána za Jana z Guštejna,který tím získal hrad Buben,kde se usadil a svou mladičká nevěstu poslal na výchovu do kláštera.Po návratu Jitky na hrad ji čekalo překvapení ,její roli manželky převzala italská kráska Isabela a té samozřejmě její návrat není po chuti a tak se jí snaží všemožně zbavit.Jitku čekají v životě i další překvapení ,prožije nakonec i šťastné chvíle a dočká se i toho ,že se vrátí na svůj rodný hrad Buben.

L.Helena
31.07.2021

Knížka se moc dobře čte prakticky od první stránky. Nikdy mě nebavil dějepis a suchá historická data i fakta okleštěná od souvislostí a příběhů. Tento román je sice fikce, ale zasazený do reálných historických událostí, proto mi vůbec nevadilo, že je zde autorka připomíná (což, jak vidím v některých komentářích, mnohým čtenářům docela vadilo). Já jsem byla spokojená, i když Gutta z Bubnu mně přišla napínavější a její životní příběh zajímavější. Ale i tak mě čtení bavilo.

milena8281
13.07.2021

Příběh silné a trpělivé ženy. Dle rčení KDO SI POČKÁ,TEN SE DOČKÁ. Jitka se skutečně dočkala okamžiku, kdy se jako právoplatná paní vrátila na rodný Buben. Zato muži ....

knihovniceS
16.05.2021

Před pěti lety jsem četla dobrodružný příběh Gutty z Bubnu, dnes jsem dočetla dlouho očekávané pokračování - příběh její dcery Jitky. Děj první knihy „Gutta z Bubnu“ byl strhující a napínavý. Žena tří mužů se četla hezky, ale postrádala jsem větší napětí. Dávám 4 hvězdy.

Hall3006
07.04.2021

Velký posun od Gutty z Bubnu. Obě knihy mám přímo od Sabiny, nebyl to náhodný výběr, období popisované v knihách mě zajímá. Autorka má dobové reálie velmi dobře nastudovane a děj dává smysl a dobrý čtivý příběh. Toto pokračování výše jmenované knihy lze číst i samostatně. Pěkné 4/5 hvězdy

1