Žena tří mužů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jitka z Bubnu byla už jako malá holčička provdána za Jana z Gutštejna. Ten si ji vzal na popud krále Zikmunda a se sňatkem zároveň vykoupil její dědictví – hrad Buben – ze zástavy a zbavil ho dluhů. Pak se na hradě usadil, zatímco jeho malá nevěsta odešla na výchovu do kláštera. Nyní se Jitka vrací zpět na Buben, aby se stala skutečnou paní hradu a Gutštejnovou manželkou. Její situace není zdaleka tak růžová, jak si ji vysnila. Gutštejn v ní stále vidí dítě a odmítá sňatek konzumovat. Aby ne, když mu lože zahřívá italská konkubína. Jitka rychle pochopí, že musí osud vzít do svých rukou. Není to však jednoduché. Král Zikmund umírá a na trůn nastupuje Albrecht Habsburský, který o její situaci nic neví. Na Bubnu jí kdosi usiluje o život a po útěku z hradu je zajata loupeživým rytířem. Vrátí se ještě někdy na Buben, nebo o své dědictví navždy přijde?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457124/big_zena-tri-muzu-Xlc-457124.jpg 436
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Žena tří mužů

orinka3
09.03.2022

Opravdu dobrá četba pro ženy. Děj je napínavý, prostředí hezky vylíčeno a historické souvislosti 15. století jsou napsané jednoduše, ale zapamatovatelně. Jde samozřejmě hlavně o lásku a hlavní hrdinkou je energická a šikovná dívka, která si ví rady v každé situaci. Jednu hvězdičku jsem ubrala za podle mě pošizený konec. Pro mě to nabralo až příliš prudký spád ve srovnání s celou knihou. Autorky si budu v knihovně víc všímat, bylo to krásně čtivé.

Leny66
29.01.2022

Krásná knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout.


cérka
06.01.2022

Důstojné, i když o trochu méně napínavé, pokračování příběhu. Přiznám se, osudy Jitky, a lidí kolem ní, mě už nedokázaly až tak chytnou za srdíčko. Asi za to mohou velké časové "skoky" a tím pádem velké mezery v příběhu. Nicméně u knihy jsem si odpočinula a do čtení se nemusela nutit. Pohodové čtení na sváteční dny.

Irsaf
20.11.2021

Další povedená kniha od Anny Beatrix Bartové…
Jitka z Bubnu me bavila… I když se to četlo trochu pomaleji než jiné knihy, přesto mohu knihu doporučit…

Buchtičkajani
07.11.2021

Příběh Jitky se mi líbil, i když je smyšlený, ale historické události jsou pravdivé, na mě jich bylo trochu moc a nezaživně podané.

alnahu
05.10.2021

Další čtivá historická kniha,která nás zavede na hrad Buben,kde žije Gutta se svou dcerou Jitkou,té bylo jedenáct let a byla na popud krále Zikmunda provdána za Jana z Guštejna,který tím získal hrad Buben,kde se usadil a svou mladičká nevěstu poslal na výchovu do kláštera.Po návratu Jitky na hrad ji čekalo překvapení ,její roli manželky převzala italská kráska Isabela a té samozřejmě její návrat není po chuti a tak se jí snaží všemožně zbavit.Jitku čekají v životě i další překvapení ,prožije nakonec i šťastné chvíle a dočká se i toho ,že se vrátí na svůj rodný hrad Buben.

L.Helena
31.07.2021

Knížka se moc dobře čte prakticky od první stránky. Nikdy mě nebavil dějepis a suchá historická data i fakta okleštěná od souvislostí a příběhů. Tento román je sice fikce, ale zasazený do reálných historických událostí, proto mi vůbec nevadilo, že je zde autorka připomíná (což, jak vidím v některých komentářích, mnohým čtenářům docela vadilo). Já jsem byla spokojená, i když Gutta z Bubnu mně přišla napínavější a její životní příběh zajímavější. Ale i tak mě čtení bavilo.

milena8281
13.07.2021

Příběh silné a trpělivé ženy. Dle rčení KDO SI POČKÁ,TEN SE DOČKÁ. Jitka se skutečně dočkala okamžiku, kdy se jako právoplatná paní vrátila na rodný Buben. Zato muži ....

1