Žena lékařkou

Lékařská kniha, věnovaná péči o zdraví a léčbě nemocí se zvláštním ohledem na ženské a dětské nemoci, pomoc ku porodu a ošetřování dítek dle MUDr. A. Fischerové-Duckelmannové.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/332708/zena-lekarkou-wyM-332708.jpg 4.34
Literatura naučná, Zdraví
Vydáno · Brněnská nakladatelská společnost

Die Frau als Hausärztin · 1901

Kniha Žena lékařkou

JosefHorák
21.06.2017

Jako dítěti mi bylo velmi přínosné leporelové složení ženského těla. Těhotného.
Víte co je to čmýra? Já díky této knize ano ;)

Madax
15.04.2013

Lékařská příručka někdy ze začátku 20.století, která dnes sice už může působit poněkud úsměvně, co se léčebných postupů a rad zde popsaných týče, nedá se jí však upřít historická hodnota. Ve své době to musela být určitě velmi užitečná kniha, která také plnila funkci rádce ve věcech módy a správného životního stylu. Přesto může být člověk rád, že znalosti v oblasti medicíny už zase pokročily, i když v naší zemi mnohdy opravdu jen nepatrně. Kniha je bohatě vybavena moc hezkými ilustracemi, které usnadňují správné pochopení textu. Tuto knihu můžu doporučit všem, kteří mají zájem nahlédnout do historie lékařství a domácího ošetřování, a které neodradí už poněkud archaický jazyk, jímž je kniha psána.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Autor knihy

Anna Fischerová-Dückelmannová