Žena, kterou jsem byla

Žena, kterou jsem byla https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439231/bmid_zena-kterou-jsem-byla-IHQ-439231.jpg 4 299 98

Nový domov může znamenat šťastný konec nebo nový začátek anebo… bezpečný úkryt. Kate Jonesová o tom ví své, je totiž na útěku. Opustila svůj starý život a sobě i dceři změnila jméno. Nikdo se nesmí dozvědět, kým byla dřív. Nikdo nesmí přijít na chybu, která Kate zničila život. Stěhuje se na Parkview Road, do ulice plné zbrusu nových domů, a se závistí sleduje ostatní ženy v sousedství. Zdá se, že mají všechno. Gisela má pestrý život, dům plný ruchu a úspěšné děti. Sally žije svým sňatkem, úžasnou dovolenou a závratnou kariérou. Fotky na sociálních sítích jen potvrzují, jaký skvělý život tyto ženy žijí. Na rozdíl od Kate, která se za každou cenu snaží skrýt před celým světem. Ovšem až do osudného dne, který vše změní. Stačí jedna tragická nehoda a všechny tři ženy najednou zjistí, že vše, co si o sobě doposud myslely, může být jinak.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Woman I Was Before , 2019

martina1085
02.11.2020 4 z 5

Tři ženy, tři životy, tři pohledy na svět. Ne vždy je svět takový jaký ho publikujeme na svých sociálních sítích.
Oddychové čtení na podzimní večery.

RADOST
21.10.2020 4 z 5

Nový dům, noví sousedé, nový život! Jak nadějné! Pohled z okna i na profily sousedů na sociálních sítích dokumentují dokonalost jejich životů, všichni jsou šťastní. Nebo nejsou? A proč své problémy urputně tají? Je z těchto situací, kdy prezentace neodpovídá realitě a realita se zhroutí jak domeček z karet, nějaké východisko? Dobře se o tom četlo, protože příběhy těch žen jsou vlastně zrcadlem současnosti a může je prožít kdokoliv. Mnohdy s horšími důsledky.

Kekik
11.10.2020 5 z 5

Jsem ráda, že je tentokrát kniha správně žánrově zařazena- Román pro ženy. Předchozí kniha Mlčenlivé ženy je bohužel označována jako thriller a tím rozhodně není.
Ale v obou případech jsem si čtení náramně užila.
Žena, kterou jsem byla, je příběhem tří žen, které se stanou sousedkami po nastěhování do nově postavených domů. Každá má své tajemství, které si úzkostlivě tají, zatímco na sociálních sítích ukazují všem své dokonalé životy. Jenže jak už to bývá, nic není tak, jak se na internetu tváří. Autorka krásně vystihla, jak je snadné klamat okolí. Stačí jen nádherná fotka a super popisek. Co se skrývá za tím, to my už nevidíme. Zde jsme nahlédli do zákulisí dokonalých fotek.
Nejvíce mi bylo líto Sally. Ovšem ani život Kate nebyl procházkou růžovou zahradou. Trio uzavírá Gisela, jejíž život se zdál nejdokonalejším.
Knihy Kerry Fisher mi vyhovují. Těším se na další autorčin příběh.

Danago
09.10.2020 5 z 5

Všechny tři hlavní hrdinky jsou zajímavé a sympatické. Příběh ukazuje, že každý má svá trápení, i když to ostatní nevidí. Je to příběh ze života, velice svižně a poutavě napsaný. Knížka se moc dobře četla a určitě je stejně dobrá jako první kniha autorky. Doporučuji a těším se na další ...
U doslovu jsem se neubránila slzám.

klarinka9974
02.10.2020 5 z 5

Rozhodně jsem si užila i druhou knihu od této autorky. Příběh si od začátku zamilujete a hlavní hrdinky vám přirostou k srdci. Moc se mi kniha líbila a doufám, že to nejsou jediné knihy této autorky, snad jich bude víc.

ovecka535
18.09.2020 4 z 5

Kniha se zajímavými příběhy tří žen, které jsou v dnešním životě běžně k vidění. Četla se mi dobře, ale nebylo to úplně ono.

Anyzz
16.09.2020 5 z 5

Tak to se četlo jedna báseň! Krásná kniha poukazující na aktuální téma, jak se zdánlivě ideální životy, které propagujeme na sociálních sítích, mohou lišit od těch skutečných. Co všechno je možné skrýt za naaranžované fotografie plné úsměvů, objetí a radosti. Autorka se tohoto námětu zhostila královsky a já už popadám peněženku a běžím do nejbližšího knihkupectví pro její Mlčenlivé ženy.

bábuška
09.09.2020 4 z 5

Mlčenlivé ženy se mi líbily víc, tento román vypráví o třech různých ženách, jejich různých osudech. Každá z nich má své tajemství, které si chrání, ovšem konec příběhu ukáže, že vlastně problémy každé z nich je spojí a stanou se báječnými přítelkyněmi. Stojí za to, si tuto knihu přečíst, vždyť každá z nás má svůj podobný příběh a tato kniha ukáže, že nestojí osamocená.

Tejuna
06.09.2020 4 z 5

Tak tohle byla fajn čtení.... Autorka krásně poukázala na problém dnešní doby a sociálních síti celkově, kniha byla skvěle napsána, četla se sama. Dokázala jsem soucítit s každou postavou, nejvíce mě asi zasáhl příběh Sally.
Ve zkratce to bylo milé, oddechové čtení a určitě mrknu po jiných knihách autorky.

Kantynka
28.08.2020 5 z 5

skvělá knížka! plná zvratů, ctiva od začátku az do konce. moc moc doporučuji

lenka9044
27.08.2020 5 z 5

Realita vs. nas zivot na socialnich sitich. Tam je totiz vse snadnejsi, hezci, ruzovejsi... ale jak to opravdu je, to vi ve skutecnosti jen ten jeden clovek/rodina. Autorka vzala zajimave tema a jeho zpracovani je velmi dobre. Socialni site jsou blud, kteremu lide veri, protoze (i kdyz si to nikdo z nas nechce priznat) tak clovek dnesni doby ma v sobe ten pocit, ze "za plotem je trava zelenejsi"... dekuji za tuto knihu

zulvisek
21.08.2020 4 z 5

Velice zajímavý námět.
Kniha se četla velmi dobře.
Jen mě mrzí,že se Kate nusmiřila s Becky

Janča089
20.08.2020 4 z 5

Dobrá kniha. Hvězdičku navíc přidávám za to jak autorka pěkně ukázala dnešní dokonalý svět na sociálních sítích, který je vlastně úplně jiný než realita.

Simmminek
12.08.2020 3 z 5

Kniha mi šíleně připomínala příběh Zoufalých manželek. Takže pokud je milujete, určitě si ji přečtěte. Je to oddechovka, žádný doják. Jen ta zápletka mohla být zajímavější, vzrušující. Celou dobu čekáte na odtajnění tajemství, které nakonec není až tak šílené, jak se čekalo. Krásná ukázka toho, že každý máme své problémy.

Lucy.Prochy
07.08.2020 5 z 5

Nádherná ukázka toho, že nikdo z nás nemá život vždy růžový. Nikdo se na sociálních sítích nechlubí neúspěchy, a proto bychom nikdy neměli porovnávat naše životy s životy ostatních lidí. Krásná kniha :)

fruitbueno
05.08.2020 4 z 5

Ano, je důležité mluvit a psát o tom, že není všechno zlato co se třpytí. Že sociální sítě lžou a vytvářejí iluzi, která mnohé nejednou srazí na kolena.

ArwenAragorn
05.08.2020 3 z 5

Kdybych, zvlášť v poslední době, nečetla plno podobných knížek, dala bych i vyšší hodnocení. Takhle je to průměr, což je pořád velice slušné. Několik zdánlivě ideálních rodin, které mají ale svoje tajemství. Ta se samozřejmě profláknou, přesto nás čeká závěr slaďoučký, až z toho trnou zuby.
Neříkám, že to nemáte číst, jako oddechovka se vám knížka bude líbit.
Jen ta selfíčka s komentářem na facebooku už mi lezla krkem.

Hanaluna
04.08.2020 5 z 5

Kniha je pěkná. Žádné neuvěřitelné zvraty, ale pouze dokonalé životy tří žen, které ale vlastně vůbec dokonalé nejsou. Za mě velmi důležité téma sociálních sítí versus realita. Je podle mě důležité ukazovat, že vše není dokonalé. Palec nahoru.

Misule89
31.07.2020 5 z 5

Kniha velice čtivá. Šokující zvraty za mě sice nepřišly, to jsem ale od knihy ani nečekala. Tři ženy, tři osudy a hlavní myšlenka, že nic není dokonalé a jak si naše životy na sociálních sítích zkrášlujeme.

Renatecka
29.07.2020 3 z 5

Neuchvátila mě tak jako předchozí autorčina kniha. Takové nemastné, neslané, táhnoucí se a nakonec přeslazené. Nic moc.

2019  79%Mlčenlivé ženy
2020  80%Žena, kterou jsem byla
2022  84%Matka, jakou jsem mohla být
2024  0%Druhé dítě

Kniha Žena, kterou jsem byla je v