Žena, která mi ukradla život

Žena, která mi ukradla život https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312340/bmid_zena-ktera-mi-ukradla-zivot-LZU-312340.jpg 4 25 12

Jednoho krásného dne Stella Sweeneyová trčí v dopravní špičce a rozhodne se vykonat dobrý skutek. Je z toho bouračka, která život dublinské vdané paní a matky převrátí vzhůru nohama. Jednak potká mužského, jenž po ní chce telefonní číslo - jak se však ukáže pouze kvůli pojišťovně. To by bylo v pořádku. Stejně se Stelle nijak zvlášť nezamlouval. Vozem značky Range Rover jí úplně zrušil auto. Ovšem - za druhé - toto setkání zaseje semínko čehosi, co posléze Stellu zavěje na hony pryč od dosavadního života. Obyčejná ženská se mění v zářící bytost... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

The Woman Who Stole My Life , 2014

nycol
09.05.2022 4 z 5

Příjemná kniha na dovolenou.

Nattali.ka
28.06.2021 1 z 5

Reálný život, ale na mě poměrně pesimistická kniha. Jedinné, co se mi na knize líbilo byly úvodní citáty. Myšlenka dobrá, ale kniha mě moc nebavila.

Hanka44
24.03.2021

Hezká knížka, jen jsem se trochu ztrácela v čase.

broskev28
04.02.2021 4 z 5

Velmi příjemné překvapení, autorku jsem doposud neznala, ale určitě zkusím i nějakou další knížku. Komentáře bookcase a alžběta4340 spolupodepisuju (s dovolením obou čtenářek) - opět anotační blábolení, opět ono zkracované tys; na rozdíl od jazyka anglického, čeština si na tohle rozhodně nepotrpí a zkrácené tvary zní velmi zastarale a nemoderně.
Název mi dlouho nedával smysl, ale pak jsem konečně prozřela. "Lechtivé" pasáže podávány s grácií, pubertální děti velmi reálné, přátelé - až na výjimky - výborní, rodiče v normě, ovšem tatínek čtenář u mě zabodoval! Pro mě čtivé, zajímavé, úsměvné (především ke konci); v rámci lehčího žánru určitě patří k těm povedeným, takže doporučuju!

"Houby. My ostatní musíme samy sebe hledat ve čtvrti, kde jsme se narodily a kde nás vychovali, ale zhýčkaná holka, jako je ona, si musí zajet na jinej kontinent a cvičit jógu za soumraku na vrcholcích hor."

olejnice
25.02.2020 3 z 5

Vůbec si nedovedu představit, že bych se nemohla vůbec hýbat- trpěla jsem spolu s hlavní hrdinkou.
Uffff
Naštěstí to zvládla !

Mufka
31.05.2018 4 z 5

Byla to první kniha, kterou jsem od autorky četla, ale líbila se mi a musím se poohlédnout po dalších.. :-)

bookcase
04.10.2017 5 z 5

Skvělé, stejně jako všechno od MK. Na povrchu humorné, ale uvnitř bublají docela vážné problémy. Napsáno svižně, akorát mi vadila hovorová čeština, tu já nemusím, a taky výraz "tys" místo ty jsi, působil dost nepatřičně. Jinak super knížka.

Dani5a
05.09.2017 4 z 5

Knížka byla úplně jiná, než jsem čekala, ale moc se mi líbila. Je čtivá, zábavná.

Šerďa2012
27.05.2017 5 z 5

Pohodové čtení na léto. Kdo by nechtěl žít a pracovat na pláži? Alespoň na chvilku se tak zasnít a přenést se jinam.

anunulinka
19.02.2017 5 z 5

Knihy od této autorky mám ráda a ani tentokrát mě nezklamala.

alzbeta4340
02.01.2017 4 z 5

Příběh obyčejné ženy, čtyřicátnice Stelly, které se přihodí nečekané, zvláštní až neuvěřitelné věci. Kniha je velice zručně napsaná, dobře se čte, ale její anotace vůbec neodpovídá smyslu děje. Nějakou komedii nečekejte, spíš příběh o životě. Původně jsem chtěla dát jen tři hvězdičky za malou pravděpodobnost děje, ale protože na knihu myslím i druhý den po přečtení, dávám o jednu víc.

misulka680
21.12.2016 5 z 5

Kniha se četla sama. V určitých chvílích mi bylo Stelly hodně líto, ale všechno zlé je pro něco dobré. Kniha mě nutila zamyslet se...

irská literatura

Marian Keyes
irská, 1963
2009  89%Idol žen
2013  63%Tajemný dům
2010  83%Nejjasnější hvězda na obloze
2007  79%Návraty
2003  76%Dotek hvězd

Kniha Žena, která mi ukradla život je v