Žena bez minulosti

od:

Žena bez minulosti

Napínavý příběh se odehrává ve zdánlivě pokojné oblasti nejatraktivnějšího amerického státu Kalifornie, vzdálené asi sto šedesát kilometrů severně od Los Angeles. Když odtud kdysi dávno odcházel mladý Thomas Culhane do bitev první světové války, zákon zde neznamenal naprosto nic. O dvě desítky let později zahajuje policejní detektiv Zeke Bannon vyšetřování případu smrti, která původně vypadala jako nešťastná nehoda. Píše se rok 1941 a Verna Wilenská umírá ve vaně po zásahu elektrickým proudem. Měla pověst osamělé ženy ze střední třídy. Navzdory tomu zanechala tučné bankovní konto s téměř sto tisíci dolary. Měsíc co měsíc jí na ně déle než dvacet let přicházely šeky, a to většinou z banky ve městě San Pietro. To bylo dříve známé jako Eureka a proslulo rovněž jako ráj podvodníků a gangsterů. Nyní se z Eureky stalo město jiného ražení, neboť šerif Thomas Culhane kandiduje na guvernéra. Zdá se však, že existuje něco, co může jeho nemalé ambice vážně ohrozit... Staré tajemství se při vyšetřování případu Wilenské pomalu začíná nořit na světlo. Hrozí způsobit skandál ve vrstvách kalifornské elity, ba dokonce až změnit osud státu. Autor v příběhu nabitém dějem dokonale prolnul minulost se současností, což je pro něho jako pro moderního spisovatele typické. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33562/zena-bez-minulosti-33562.jpg 3.710
Originální název:

Eureka (2003)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Alpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
malen
02.09.2013

Není to klasická detektivka, kde napětím nemůžete knihu odložit, ale zklamaná jsem nebyla.Příběh se odehrává ve dvou rovinách - minulosti a současnosti, kdy každá doba má svého hrdinu. I když ta současnost jen v uvozovkách, protože válečná léta jsou i pro nás minulostí, tak si to můžeme jen představovat. Docela dobré čtení.

beruslava
10.08.2012

Příjemná, čtivá, oddechová. Příběh mne vtáhnul, takže jsem to nemohla odložit. Nepřipadá mi to jako čistě detektivka, ten příběh za tím je skoro románový a vydařený. Hlavní postava byl fakt sympaťák, kterému jsem fandila. Rozuzlení na konci jsem z části čekala, z části překvapilo. Není to kniha, co by se mi zaryla do duše, ale nelituji že jsem si ji přečetla a byl to příjemně strávený čas.


Autor a jeho další knihy

William Diehl

William Diehl
americká, 1924 - 2006

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených12x
v Knihotéce7x