Zemři se mnou, sestřičko

Zemři se mnou, sestřičko https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271804/mid_zemri-se-mnou-sestricko-3dd-271804.jpg 4 59 22

Ve svém bytě v exkluzivní čtvrti je brutálně zavražděna žena. Komisař Georg Stadler zahajuje vyšetřování tohoto krutého a nelítostného zločinu a přitom si vzpomene na nedávný případ s velmi podobnými rysy. Jedná se snad o činy šíleného sériového vraha? Žádný ze Stadlerových kolegů tomu nechce věřit: Vždyť pachatele první vraždy již mají ve vazbě. Komisař přesto žádá o pomoc psycholožku Liz Montariovou, která se na vražedné série specializuje. Ta souhlasí, i když se sama ocitá v ohrožení. Varováním jsou jí anonymní dopisy, které pocházejí od někoho velmi nebezpečného. Od někoho, kdo toho o ní ví příliš mnoho… Dochází k dalším vraždám a Liz se začíná ptát: Je to skutečně sériový vrah? Nebo si na něj někdo hraje?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Schwesterlein, komm stirb mit mir , 2013

Twinny
17.09.2022 4 z 5

Napínavá a velmi čtivá kniha. Co se týče pachatele, tak jsem si to dala dohromady dřív, než všichni zúčastnění. Logicky to do sebe nakonec všechno zapadlo.
Problém pro mě byla ale postava Liz. Brala věci na lehkou váhu a zdálo se mi, že vidí jen to, co vidět chce.

SimonaP
18.04.2022 4 z 5

Tahle kniha mě bavila. Napínavé, poutavě psané, bez nezáživných míst.

zdendula31
23.09.2021 5 z 5

Dlouho jsem jí odkládala a pak jsem přečetla za den.
Fantastický styl psaní,děj...prostě všechno.
Chci další...

JitkaHambi
22.02.2021 4 z 5

Od této knihy jsem nic nečekala a pořád ji odkládala a nakonec jsem byla příjemně překvapená.Kniha je dobře psaná z pohledu více lidí a to mě na tom moc bavilo.Doporučuji!

foxi_ii
04.06.2019 3 z 5

Knížka byla napínavá. Měla opravdu zajímavou zápletku, ale bohužel mě zklamal konec. Nečekala jsem žádný zázrak, ale trochu zajímavější by být mohl.
Knihu jsem půjčila kamarádovi před asi 3 lety a asi ji ani zpět chtít nebudu :)

maxim248
17.02.2019 5 z 5

velmi dobrá kniha,začátek serie,těším se na další případy,doporučuji.

Dumicek
13.01.2019 5 z 5

Já musím hodnotit kladně! Kniha se četla lehce, krátké kapitoly jsou super..nenašla jsem v knize nic zbytečně zdlouhavého..Vraha zjistíte velice brzo, ale to mi vůbec nevadilo. Liz byla celkem fajn. Joo občas se chovala trochu hloupě, no ale neberme jí to. Stadler a jeho vyšetřovací tým se mi také zamlouval..celkově na mě kniha udělala dobrý dojem. Měla spád a dějově ji nemám co vytknout.

Veronika33
07.10.2018 4 z 5

Kniha bola veľmi pútavá, striedanie postáv, krátke kapitolky to je moja obľúbená kombinácia. Postavy celkom sympatické, rozuzlenie však bolo také neurčité s otvoreným koncom, autorka asi má v pláne tému ešte využiť, otázka je či ďalšie diely budú preložené, ak áno určite skúsim. Odporúčam.

Nikkaa
07.09.2018 5 z 5

Hltala jsem stránku za stránkou,něco bylo morbidní když našly ta těla,a popravdě když člověk čte dochází mu od začátku kdo asi vlastně vraždí ale i tak dočíst a utvrdit,skvělé napsáno snad vyjde další díl...

knihomolkadorfa
05.09.2018 5 z 5

I přesto, že byl pachatel znám celkem brzy, bylo napínavé sledovat, jak to nakonec všechno dopadne. Mně se knížka líbila.

maličkán
04.09.2018 5 z 5

Super. Ač jsem od ní moc nečekala, moc se mi líbila, četla se jedním dechem.

Verkva
27.08.2018 5 z 5

Skoro jedním dechem, paráda!!

Darami87
01.08.2018 2 z 5

Slabý průměr. Pachatel byl jasný hned v první třetině knihy a snaha autorky soustředit čtenáře na jinou osobu byla až trapná..... Kniha byla dost předvídatelná.

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

nadi
27.07.2017

Nečekala jsem.ze bude tak dobrá.Napinavá.Doporučuji.

jarka2222
11.10.2016 4 z 5

Neotřelý námět, který se dobře četl. Ale.....Ale.... V dějových linkách jsem se chvíli ztrácela. Akčních zápletek bylo pro mě moc, co autora napadlo, to tam napsal. Na konci jsem ještě čekala, že dorazí Fantomas, ale to se nestalo. :-) Proč děj v sanitce byl tak okrajový, že jsem pořád čekala vysvětlení. Název knížky je zajímavým marketinkovým tahem, pro čtenáře detektivky ale velkým zklamáním. Za mě moc ALE.

lalaserka
06.07.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Od půlky knihy jsem odvodila podle názvu kdo bude vrahem. Napínavé až do konce

lenuskav
25.05.2016 4 z 5

sice celkem hezká knížka,ale absolutně nevhodný název..to sem to ani nemusela číst...

sabca
12.05.2016 5 z 5

Mě se naopak kniha líbila moc. Byla napínavá od začátku do konce, který byl pro mě překvapením. Komisař Stádler byl velmi sympatický. Ráda si od této spisovatelky zase něco přečtu pokud budou vydány i další díly této série. Doporučuji

Hella
14.04.2016 3 z 5

Jo.... byl by to poměrně originální a čtivý příběh nebýt toho, že věhlasná kriminální psychožka má paradoxně sklony k demenci, neboť ze sebe permanentně dělá blbou a totálně přehlíží všechny alarmující indicie (anonymy, zapomenutý telefon, kamarádčinu nepřítomnost...) s tím, že se policii jen tak nesvěří (páč přece není s čím!). Jo a ještě si řekne, že šmejdovi ty špatné činy určitě rozmluví..... Notabene jí nezapomenu, že měla poslouchat maminku!
Bóóóže! Úplně jsem na tenhle typ hrdinů alergická.

Karen Sander (p)
německá, 1966
2018  80%Katova schovanka
2021  89%Slzy katovy schovanky
2015  78%Zemři se mnou, sestřičko

Kniha Zemři se mnou, sestřičko je v