nehodnoceno
Zeměpis 1 – Fyzický zeměpis (Planeta Země, Glóbus a mapa, Přírodní složky a oblasti Země) s komentářem pro učitele https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149721/mid_zemepis-1-fyzicky-zemepis-planeta-z-m6b-149721.jpg 0 0 0

První díl tematicky komponované řady učebnic zeměpisu obsahuje témata úvodového charakteru, jejichž prostřednictví se žáci seznámí např. se základními pojmy geografie a kartografie, se Zemí jako planetou sluneční soustavy, s přírodními podmínkami na Zemi a jejich vlivem na utváření lidské společnosti a konečně s jednotlivými přírodními složkami a oblastmi Země. Jednotlivé kapitoly učebnice jsou moderně strukturované do několika oddílů – název kapitoly, krátký motivační text, Co již víme, Nová látka, Zapamatujte si a Kontrolní otázky a úkoly. Obsahují také velké množství fotografií (mj. od tvůrců vzdělávacího projektu Svět kolem nás), ilustrací a dalších grafických prvků, které zpřehledňují a zpřístupňují vybrané pasáže učiva. Barevně odlišené poznámky v učitelské verzi Zeměpisu 1 rozšiřují rámec výuky o nové podněty z různých oblastí vztahujících se ke geografické tematice. Tvoří je metodické poznámky, náměty na zapojení regionálních prvků do výuky, odpovědi na kontrolní otázky, vysvětlivky, zajímavosti, tipy, rady, odkazy na odbornou literaturu a na mezipředmětové a meziročníkové vztahy.... celý text

Autoři knihy

Jaromír Demek
česká, 1930 - 2017
Vít Voženílek
česká, 1965

Kniha Zeměpis 1 – Fyzický zeměpis (Planeta Země, Glóbus a mapa, Přírodní složky a oblasti Země) s komentářem pro učitele je v