Za hranice království

Pohádkami to jen začalo! Maskovaný muž prchá a Rada víl nevěří, že by pro Zemi příběhů mohl představovat vážné nebezpečí. Alex a Connor se proto opět musí spolehnout sami na sebe a na své nejlepší přátele: Mášenku, Jacka, Červenou Karkulku a Matku Husu. Záhadný nepřítel totiž ovládá mocné kouzlo, jehož pomocí dokáže proměnit každou knihu v portál, prostřednictvím kterého vstupuje do jejího světa. Začíná shromažďovat armádu těch nejhorších ničemů, kteří se v knihách kdy objevili, a připravuje útok. Sourozence Baileyovi a jejich přátele tak čeká dobrodružná cesta za hranice Země příběhů: napříč Zemí Oz, fantastickou Zemí Nezemí nebo Alenčiným Krajem divů…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/374078/za-hranice-kralovstvi-11X-374078.jpg 4.837

Země příběhů (4.)

Beyond the Kingdoms (2015)

Dobrodružné, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Fragment (ČR)

zulka
14. listopadu

Tato kniha je výborná.

Denisa153

Nemůžu se dočkat dalších dílů, je to sice pro mladé čtenáře, ale já to zbožňuju :-D

Nixa

Čtvrtý díl se mi nelíbil tolik jako předchozí, ale i tak je to úžasná pohádková série. Na další díl se těším a jsem opravdu zvědavá jak vše nakonec dopadne.

veronika0382

Krásná, skvěle zpracovaná pohádková série pro děti i dospělé, která si prostě musí získat každého milovníka dobrodružství a kouzelného světa víl, elfů, obrů, čarodějnic a spousty dalších pohádkových postav… :-) Více v mojí recenzi v záložkách - Veru, Knihy na cestách

amejzlík

Tohle je naprosto úžasná dětská série. Autor u každé knihy nasadí laťku o něco výš. Příběh je napínavý a dvojčata už jsou o něco starší a také chtřejší. Móóc se těším na pokračování...

zuzi509

Rozhodně lepší než třetí díl.
Tato kniha se četla úplně sama. Přišlo mi to všechno strašně rychlé. Kniha nebyla obsahově krátká, ale mně pocitově přišla strašně krátká. Ale zároveň se moc těším na další díl který bezpochyby navazuje a to doslova doufám . Všechno nabíralo větší obrátky. Příjde mi že teď když jsou dvojčata větší všechno je prostě odost vážnější. Tolik informací, které jsem ještě teď nevztřebala. No příběh se hodně zamotal. Těším se na další díl.

Makropulos

Tak tu máme zase další díl (pro vnučku) a musím říci, že tentokrát mě zaujal ten nápad, jak se dostat trochu dál než do pohádek. Příběh jsem zase rychle zhltla, dobře jsem se bavila, užívala si nové postavy a otevřený konec? Je jasné, že budu muset „koupit vnučce“ pokračování. Až tedy u nás vyjde.

Vivi007

Tuhle knihu jsem přečetla během chvilky a opravdu jsem si ji užila.
A jak píše betys6914, tak z knihy se postupně stává fantasy pro mládež :)

betys6914

Zase je to jízda! Matka husa naprosto perlí, dvojčata vám rostou před očima a ze zdánlivě nevinné pohádkové série se stává čím dá tím vyzrálejší fantasy pro mládež se vším všudy. Jen škoda plně nevyužitého potenciálu ostatních světů, z Alenky v říši divů bych určitě ocenila víc.

tomas8334

Ale jo, pořád dobrý, i když musím říct, že čtvrtej díl už mě zdaleka nechytil tolik, jako ty předchozí. Nejvíc mě ovšem irituje ten otevřenej konec (stejně jako u předchozího dílu). Otevřený konce prostě nemám rád!
Na druhou stranu 40+ není cílová skupina týhle série, takže si o ní můžu myslet, co chcu ;-)
Mým dětem se knížka bude určitě líbit stejně jako předchozí díly, a to je hlavní.
A já si ty další díly stejně taky přečtu (a nejen proto, že nemám rád otevřený konce) ;-)