Návrat Kouzelnice

Návrat Kouzelnice https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327262/bmid_navrat-kouzelnice-blr-327262.jpg 5 320 73

Zlá Kouzelnice, která kdysi proklela Šípkovou Růženku a uvrhla ji do stoletého spánku, je zpět. Po letech skrývání se chce mstít a je nebezpečnější než kdy dřív! Už je to rok, co se sourozenci Alex a Conner vrátili z Říše příběhů. Stejně tak dlouho neviděli svoji babičku – Kmotřičku vílu. Když se jednoho dne objeví u nich doma, s vojáky královny Popelky za zády, děti hned vytuší, že se stalo něco vážného. Jejich maminka byla unesena! Ačkoli jim babička zakáže cokoli podnikat, podaří se jim tajně proniknout zpět do Říše příběhů. Tam však brzy zjišťují, že vše je mnohem horší, než se domnívali, a že poprvé, kam paměť sahá, možná pohádky nebudou mít šťastný konec…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Božííííí

AlexandraBane
AlexandraBane
01.12.2023 5 z 5

Naprosto úžasný příběh, na konci vždycky brečím

30.11.2023 5 z 5

Znova jsem si ji přečetla, znova jsem si ji moc užila, znova jsem se na konci rozbrečela. Zkrátka je to kniha, jak má být. Dokonalost.

Luky110812
Luky110812
06.05.2023 5 z 5

Opět předčítáno synovi a moc se mu příběh líbil.

Josh
Josh
11.10.2022 5 z 5

Fantasy mne míjely, avšak TAHLE o to více zabodovala. Už 1.díl "chytil". Skvělý autorův tah - charaktery dětí Alex a Connera, jejich živost, rozdílnost, nápady, respekt k sobě navzájem a plno dalších, možná zdánlivých drobností je zdrojem pro zvědavost čtenáře co bude dál....

Astridka
Astridka
06.06.2022 5 z 5

Zase nádherná kniha. Druhý díl je o trochu lepší než ten první. :) Kniha je nádherná a ROZHODNĚ doporučuji. :D :) :D

Štěpinambura
Štěpinambura
04.05.2022 5 z 5

Ještě lepší než první díl! Super zápletka prostě výborné - tleskám!

Péťa86
Péťa86
29.03.2022 5 z 5

Druhý díl, lepší než první... Je to pro mě čisté, dětské... Přeci jenom jsou to knížky pro děti, ale najde se v tom i dospělý. Knížka je též napsaná lehce, žádné složitosti přitom příběh je plný dobrodružství a okamžiků na zamyšlení (pro dospělé). Za mě opět pět hvězdiček :-)

1evca1
1evca1
03.02.2022 4 z 5

Tuhle sérii mám přečtenou celou. Druhý díl mám ale ráda že všech nejmíň (vsehny díly jsou ale nádherné napsané). Autor mi vůbec nevadí, styl psaní taky ne, ale mě prostě některé kousky vůbec nebavili. Ale i přesto dávám 4 hvězdy. Kniha sis pro děti (10-11)

janasim
janasim
19.10.2021 5 z 5

Tak já nevím. Je to mnou nebo tou knihou? Vážně to bylo opět super! Nikdy by mě nenapadlo, že pohádky, které znám, mohou mít takové pokračování. Motivy chování některých postav vás dokážou tak obměkčit, že vám jich skutečně bude líto,
i přestože jste je do teď nenáviděli. Toto prostě chcete číst, věřte mi.

Zojka
Zojka
28.08.2021 5 z 5

nechápu proč musí pořád něco sbírat ?! každopádně tady je toho zla trošičku víc ale až moc podezřele dobře se jim všchno daří. ta mášemnka je prostě nejlepší.
nato jak je kniha cekem obsáhlá se velice rychle přečte já sama jsem to přečetla asi za dva dny. dopručuju úplně všem.

BarcaStell
BarcaStell
26.05.2021

Nejlepší knihy ze všech na světě. Další díl byl super napínavý trochu smutný ale fascinující. Už se těším na další díl! A ať pořád tak úžasnej jako ta 1 a 2 ️

20.05.2021 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, ostatně, o tom svědčí moje hodnocení, že.

Doporučuji všem. Kniha je ohromně vtipná, napínavá a originální.

Vadí mi, že používají tvar bysme. Pro člověka, který umí pravopis jen proto, že si pamatuje, jak je to v knihách, je to dost nanic.
MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!

Matka Husa je skvělá postava, musím říct. Jak pořád pije "bublinky" a nakonec dá Connerovi, nezletilému klukovi, žeton do casina. Je hrozně vtipná a začáteční děj značně oživila. Akorát nechápu Kmotřičku vílu - který ňouma by dal na hlídání neposedných dětí, kteří se snaží dostat do pohádkového světa, aby zachránily svou matku, naši milou EmHáEs?

Pokud je tady někdo, kdo to ví, vysvětlí mi prosím, co znamená CéPes? To je jako Conner Příšerný???

SPOILER 6. DÍLU!!! Proč sakra museli zavřít průchod mezi světy, když jim to stejně moc nepomohlo? KONEC SPOILERU 6. DÍLU Akorát rozdělili Alex a Connera, a to je mi strašně líto. To by se podle mě dvojčatům dělat nemělo. A už vůbec ne těmhle, co bez sebe nedají ani ránu.

Adam2021
Adam2021
12.05.2021

Skvělá kniha. Líbilo se mi, jak autor dokázal vytvořit realistické postavy. Akorát mě zarazilo, že děj je téměř stejný jako v díle předchozím.
A otázce DK197:
Autor si to nespletl, akorát že v angličtině je naše Zlatovláska Rapunzel a Mášenka je u nich Goldilocks což odpovídá překladu Zlatovláska. Asi tak mají Mášenku pojmenováno kvůli jejím vlasům. Ale vím, je to hodně matoucí, že?

DK197
DK197
02.04.2021 4 z 5

E-KNIHA SK: Musím říct, že nápad v knize byl skvělý, ale také musím dát za pravdu komentářům, že zápletky v knize se mi tentokrát zdály vyřešené snadno a povrchně. Mělo to daleko větší potenciál. Nehledě na to, že tentokrát mě autor nedokázal ničím překvapit. Vše se dozvíte dopředu, nebo snadno odhadnete. Ale několik zajímavých momentů to mělo (zejména příběh samotné Kouzelnice/zlé sudičky) a pořád je to knížka pro děti. Tak nač být přísný. Myslím, že jim se to líbit bude.

Porovnání s českou verzí: Co mě překvapilo byla rozdílná jména. Zejména Mášenka, která je ve slovenštině zaměněna za Zlatovlásku. A automatický překlad stránek autora na mě taktéž vyplivl Zlatovlásku. Ona opravdu v anglické verzi figurovala v pohádce o medvědech (což česká Mášenka ano) - protože já si nic takového nevybavuji -, nebo si autor spojil dvě pohádky, či jak? Pokud mi to někdo objasníte, budu vděčná.

Veronika828
Veronika828
07.03.2021 5 z 5

Miluji knihy od Chrise Colfera, kniha se mi líbila a byla velmi pěkně napsaná, i když 1. díl tedy Kouzelné přání se mi líbil víc.

MiLiška
MiLiška
03.03.2021 2 z 5

Jak ohodnotit knihu, jejíž děj má velký potenciál, ten je však potlačen poněkud naivním zpracováním? Chris Colfer má nepochybně spoustu skvělých nápadů, neotřeolé a překvapivé záplatky v ději jsou však vyřešeny rychle, povrchně... Někdy méně znamená více... Do dalšího dílu se hned tak nepustím. Počkám, až se opět otevřou knihovny.

luculi
luculi
28.02.2021 5 z 5

Moc pěkné pohádkové přepracování s oblíbenými postavami. Autor opět využívá staré známé, ale tentokrát do zmínky padne třeba i Alenka či Lucie z Narnie... Příběh je čtivý, napínavý, humorný a děj neustále v pohybu. Putování pohádkovou říší uteče jako voda a je najednou konec. A jak překvapivý. Ještěže vím o dalších dílech, jinak bych z toho nechápala... :-)

fantasy pro děti

Chris Colfer